Projektový servis UP

  >  Vznik doktorského studijního programu pro inovativní výzkum v psychologii práce a organizace

Vznik doktorského studijního programu pro inovativní výzkum v psychologii práce a organizace

 

Registrační číslo projektu: CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_018/0002313

 

Projekt je zaměřený na vznik doktorského studijního programu v oboru psychologie práce a organizace. Cílem je zahájit rozvoj netechnických inovací k podpoře organizací, týmů a jednotlivců řešením otázek psychologie v pracovním prostředí. Aktivity jsou zaměřeny na personální, organizační a obsahovou přípravu nového programu, stejně jako na řízení a evaluaci počáteční fáze realizace programu. Projekt má vazbu na projekt ERDF - Výzkumné infrastruktury pro vzdělávací účely - budování a modernizace.

 

Cíl projektu:

 

Hlavním cílem projektu je vytvoření doktorského studijního programu v psychologii práce a organizace, stavícího na inovacích a mezinárodním standardu kvalifikace, akreditovaného v českém i anglickém jazyce, s využitím zahraničních zkušeností a atraktivního pro české i zahraniční studenty s dopadem na minimalizaci inbreedingu.

Hlavní cíl projektu bude dosažen prostřednictvím následujících dílčích cílů při přípravě a zahájení realizace doktorského programu:

1. Zajištění vysoce kvalifikovaného a mezinárodního odborného týmu.
2. Vytvoření atraktivní náplně programu, zahrnujícího hlavní obory WOP (manažerská psychologie, psychologie organizace, psychologie práce, dopravní psychologie) se zaměřením na inovace včetně podpory IT.
3. Příprava dvoujazyčné náplně studia (výuka i studijní opory v českém i anglickém jazyce).
4. Náplň a organizace studia reflektující zkušenosti v zahraničí.
5. Propagace programu na všech českých univerzitách a relevantních univerzitách v zahraničí.
6. Výběr uchazečů o studium s principy k minimalizaci inbreedingu.
7. Vysoký důraz na propojení výuka-praxe-výzkum-aplikace ve spolupráci se státními, příspěvkovými a soukromými organizacemi v ČR.
8. Podpora týmových a měkkých dovedností studentů v mezinárodním prostoru prostřednictvím řešení komplexních témat.
9. Podpora excelence výzkumných výstupů studentů propojením na praxi, podporou publikační aktivity v mezinárodním prostoru, podporou jazykových kompetencí a zapojení do mezinárodních doktorských projektů.
10. Zajištění odpovídajícího odborného zázemí a infrastruktury v podobě výzkumného centra WOP (vazba na projekt ve výzvě ERDF - Výzkumné infrastruktury pro vzdělávací účely - budování a modernizace.).  

Hlavní cíl a jeho dílčí cíle jsou naplňovány jednotlivými klíčovými aktivitami projektu.

 

Kalendář

<<červen 2023>>
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem