
> VÝZVY K PŘEDKLÁDÁNÍ PROJEKTŮ
VÝZVY K PŘEDKLÁDÁNÍ PROJEKTŮ
JEDNOTLIVÉ VÝZVY A INFORMACE NAJDETE V TOMTO POŘADÍ:
Výzvy napříč agenturami a institucemi
7. VS programu TREND
Technologická agentura České republiky (TA ČR) vyhlásila dne 27. dubna 2022 sedmou veřejnou soutěž ve výzkumu a experimentálním vývoji v Programu Ministerstva průmyslu a obchodu na podporu průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje TREND (dále jen Program TREND) – podprogram 1 – “Technologičtí lídři” se zaměřením na rozvoj 5G technologií a vyšších).
Předmětem sedmé veřejné soutěže je výběr návrhů projektů průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje podporovaných z veřejných prostředků TA ČR za účelem naplňování cílů Programu TREND. Veřejná soutěž je zaměřena na podporu projektů zabývající se vývojem technologií 5G a vyšších (dále jen “5G”) a je financována z Národního plánu obnovy v rámci komponenty 1.3 s názvem Digitální vysokokapacitní sítě a její investice “Vědeckovýzkumné činnosti související s rozvojem sítí a služeb 5G”.
Soutěžní lhůta začíná dnem 28. dubna v 9:00 hodin a končí dnem 13. června 2022 v níže uvedené hodiny:
- 16:29:59 hod. – nejzazší možný okamžik pro podání návrhu projektu prostřednictvím informačního systému ISTA;
- 23:59:59 hod. – pro zaslání následujících dokumentů prostřednictvím své datové schránky:
- Potvrzení podání elektronického návrhu projektu (zasílá hlavní uchazeč) a
- Dokladů k prokázání způsobilosti (zasílá každý uchazeč samostatně).
UPOL může vystupovat v soutěži pouze jako partner. Způsobilost bude za UPOL zajištěna. Dokumenty k odeslání datovou schránkou, prosím, dodejte na ludmila.hrabakova@upol.cz, a to nejpozději do 13. června 2022, do 12.00 hodin.
Z důvodu evidence projektů si dovolujeme upozornit, že je nutné před odesláním potvrzení o podání projektu na TAČR zpřístupnit projekt v ISTA na účet: ludmila.hrabakova@upol.cz. Bez tohoto kroku nebude možné potvrzení podání projektu zaslat datovou schránkou UPOL. Zpřístupnit je třeba rovněž projekty, v kterých vystupuje UPOL pouze jako partner.
DOKUMENTY SPOJENÉ SE 7. VEŘEJNOU SOUTĚŽÍ
Zadávací dokumentace
Zadávací dokumentace
Příloha č. 1 – Osnova představení projektu
Příloha č. 2 – Vzorová osnova marketingové studie
Příloha č. 3 – Vzorová tabulka ekonomických přínosů
Příloha č. 4 – Prohlášení o dodržování zásady „významně nepoškozovat“
Příloha č. 5 – Hodnoticí proces
Související dokumentace a formuláře
Smlouva o poskytnutí podpory
Rozhodnutí o poskytnutí podpory
Všeobecné podmínky
Čestné prohlášení uchazeče / Sworn statement of the applicant
Příručky
Obecná příručka pro hodnotitele
Uživatelská příručka k definici malých a středních podniků
Doplňující dokumentace
Program TREND
Karty tematických oblastí RIS3 strategie ČR
Implementace a rozvoj sítí 5G v ČR
Pravidla pro publicitu
Výklad podmínek uznatelnosti nákladů dle Všeobecných podmínek verze č. 7
Zdroj: TAČR
CENA MILADY PAULOVÉ 2022 – nominace v oblasti neurověd
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Národním kontaktním centrem – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR, v. v. i. vyhlašuje 14. ročník soutěže o Cenu Milady Paulové pro vědkyni za celoživotní přínos vědě. Cena Milady Paulové v roce 2022 bude udělena v oblasti neurověd.
Prostřednictvím Ceny Milady Paulové, která nese jméno historičky, jež jako první žena získala právo přednášet na české univerzitě (1925) a stala se také první profesorkou na našem území (1939), MŠMT oceňuje vědeckou práci významných českých badatelek a nabízí inspiraci začínajícím vědkyním a studujícím, které vědeckou dráhu zvažují. Cena Milady Paulové si každý rok klade za cíl upozorňovat na úlohu a významný přínos žen v nejrůznějších oborech.
Záměrem letošního vyhlášení Ceny Milady Paulové 2022 je podpořit působení žen v oboru neurověd v českém výzkumném prostředí. MŠMT ocení celoživotní přínos žen tomuto vědeckému oboru ve snaze přispět ke zviditelnění těch, jejichž vědecká práce je pro rozvoj oboru dlouhodobě nejzásadnější. Moderní neurovědy se zabývají studiem všech aspektů nervové tkáně, a to centrální a periferní, jejími rozdíly ve zdraví a v nemoci, v oblasti jak základního, tak i klinického aplikovaného výzkumu a pokrývají několik odvětví, která se liší přístupem i předmětem zkoumání. V současné době se neurovědy dostávají do popředí intenzivního zájmu v mezinárodním kontextu, nejen ve vztahu k základním funkcím nervové tkáně, ale také s ohledem na mechanismus jejího působení či možného ovlivnění v souvislosti s aktuálními ataky ať už biologického či sociálního původu.
Cena Milady Paulové je spojena s finančním oceněním ve výši 250 000 Kč.
Jak nominovat:
Nominaci na ocenění může předkládat jednotlivec, skupina osob nebo instituce. Nominační dopisy musí být předloženy v elektronické podobě na e-mailovou adresu cena@soc.cas.cz, a to nejpozději do 20. července 2022.
Vyhlášení CMP 2022.pdf
Pravidla CMP 2022.pdf
Statut CMP.pdf
Zdroj: MŠMT
PROGRAM DIOSCURI – MŠMT – VÝZVA
VÝZVA a webinář k podání žádostí o poskytnutí dotace ze státního rozpočtu na vznik center vědecké excelence Dioscuri naplňujících Memorandum of Cooperation on the establishment of the Dioscuri Programme in the Czech Republic pro roky 2023–2029 DIOSCURI PROGRAM (LV)
Dioscuri program je program iniciovaný Společností Maxe Plancka, společně řízený Společností Maxe Plancka a českým Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a společně financovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a německým Spolkovým ministerstvem pro vzdělávání a výzkum.
Více informací nalezdente v tomto článku.
Zdroj: MŠMT
TAČR – PROGRAM DOPRAVA 2020+ – VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE
Technologická agentura České republiky (TA ČR) vyhlásila dne 6. dubna 2022 čtvrtou veřejnou soutěž v Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací v oblasti dopravy DOPRAVA 2020+ (dále jen Program DOPRAVA 2020+).
Hlavním cílem programu je rozvíjet dopravní sektor způsobem, který bude reflektovat společenské potřeby, akceleruje technologický a znalostní rozvoj ČR a napomůže tak růstu konkurenceschopnosti ČR.
Soutěžní lhůta začíná dnem 7. dubna 2022 a končí dnem 1. června 2022, přičemž 16:29:59 hod. je nejzazší možný okamžik pro podání návrhu projektu prostřednictvím informačního systému ISTA.
Doklady k prokázání způsobilosti byly za UPOL zaslány.
Z důvodu evidence projektů si dovolujeme upozornit, že je nutné před odesláním potvrzení podání elektronického návrhu projektu na TAČR zpřístupnit projekt v ISTA na účet: ludmila.hrabakova@upol.cz. Bez tohoto kroku nebude možné potvrzení podání projektu zaslat datovou schránkou UPOL. Zpřístupnit je třeba rovněž projekty, ve kterých vystupuje UPOL pouze jako partner.
Dokumenty k podání přes datovou schránku, prosím, zasílejte taktéž na ludmila.hrabakova@upol.cz do 30.5. 2022 do 14:00.
Podrobné informace nezbytné pro zpracování a podání návrhu projektu, včetně informací
o způsobu a kritériích hodnocení jsou obsaženy v zadávací dokumentaci a dalších dokumentech spojených s vyhlášením. Nápovědy k vyplňování návrhu projektu jsou umístěny přímo v informačním systému ISTA. Pro nové uchazeče jsme připravili videonávod, jak založit účet v informačním systému ISTA.
K této veřejné soutěži bude TA ČR dne 25. 4. 2022 pořádat informační webinář. Program webináře, včetně možnosti přihlášení, bude včas zveřejněn na webových stránkách TA ČR.
TA ČR dále informuje, že do veřejné soutěže nebudou přijaty takové návrhy projektů, jejichž uchazeči (tj. hlavní uchazeč i další účastník):
- nezveřejní účetní závěrku ve veřejném rejstříku – u subjektů, které mají tuto povinnost
za období tří let (2018, 2019, 2020);
- splňují definici podniku v obtížích;
- nebudou zapsaní v evidenci skutečných majitelů do konce soutěžní lhůty, tedy do
1. 6. 2022.
V případě zájmu o aplikační garantství od Ministerstva dopravy posílejte vyplněnou Žádost o aplikační garantství na e-mailovou adresu: Doprava2020@mdcr.cz, a to nejpozději do 2. května 2022. Po tomto datu již Ministerstvo dopravy negarantuje její vyřízení do konce soutěžní lhůty.
Ministerstvo dopravy bude poskytovat aplikační garantství k těm návrhům projektům, jejichž výstupy/výsledky budou prokazatelně aplikovatelné ze strany Ministerstva dopravy. Jedná se především o výsledky druhu Hneleg, Hkonc, NmetS a NmetC. Doporučujeme si tuto garanci projednat s příslušným odborem ještě před zasláním oficiální žádosti. Pro rychlejší vyřízení žádosti zasílejte e-mail vždy pro jeden návrh projektu (např. pokud požadujete aplikační garanci k třem návrhům projektů, pošlete tři e-maily) a do předmětu e-mailu uveďte kód návrhu projektu.
Pokud plánujete výsledek druhu NmetS, který chcete předložit ke schválení Ministerstvu dopravy, posílejte spolu s Žádostí o aplikační garantství Žádost o vystavení potvrzení věcně příslušného orgánu veřejné správy pro druh výsledku NmetS a Formulář pro druh výsledku NmetS – MD, ve kterém bude dostatečně podrobně výsledek popsán. Více informací o procesu schválení metodik viz odstavec níže.
Uchazeči se v případě záměru podat žádost o schválení metodiky Ministerstvem dopravy musí řídit Pokynem ke schválení metodik, tj. zašlou Žádost o vystavení potvrzení věcně příslušného orgánu veřejné správy pro druh výsledku NmetS spolu s vyplněným Formulářem pro druh výsledku NmetS – MD na Ministerstvo dopravy dle Pokynu a následně potvrzený Formulář pro druh výsledku NmetS – MD přiloží k návrhu projektu. Více informací o procesu schválení metodik naleznete na webu MD zde.
Pokud je výsledek NmetS určen pro jiný orgán státní správy než Ministerstvo dopravy, je povinnou přílohou návrhu projektu Formulář pro druh výsledku NmetS – ostatní. Formulář musí být potvrzený příslušným orgánem, do jehož kompetence daná problematika spadá.
V případě nejasností se podívejte do často kladených dotazů (databáze znalostí na Helpdesku), pokud odpověď nenaleznete, můžete položit dotaz prostřednictvím Helpdesku. Můžete se obrátit také na regionální zástupce TA ČR.
Vyhlášení proběhlo v souladu se zákonem č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací z veřejných prostředků a o změně některých souvisejících zákonů (dále jen ZPVV), dle Rámce pro státní podporu výzkumu, vývoje a inovací 2014/C 198/01 a dle Nařízení Komise (EU) č. 651/2014 ze dne 17. června 2014.
Veškeré informace najdete zde: Program DOPRAVA 2020+: Vyhlášení 4. veřejné soutěže - Technologická agentura ČR (tacr.cz)
Případní zájemci o podání grantu se mohou také obrátit na pracovníky Projektového servisu Univerzity Palackého v Olomouci https://www.psup.cz/kontakty/.
V tomto případě je kompetentní osobou Mgr. Eva Novosádová.
Mgr. Eva Novosádová
eva.novosadova@upol.cz
tel.: 585 631 401
mobil: 733 690 742
Těšíme se na spolupráci.
Zdroj: www.tacr.cz
MINISTERSTVO VNITRA ČR – VÝZVA K PŘEDKLÁDÁNÍ NÁVRHŮ PROJEKTŮ
Dne 14. 4.2022 byla vyhlášena první veřejné soutěž ve výzkumu, experimentálním vývoji a inovacích, (OPSEC) MINISTERSTVO VNITRA ČR.
Předmětem veřejné soutěže je výběr návrhů projektů aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje podporovaných z veřejných prostředků Ministerstva vnitra (dále jen „poskytovatel“) za účelem naplňování cílů Programu.
Do této veřejné soutěže není možné předkládat návrhy projektů mající charakter základního výzkumu.
Každý projekt by měl směřovat k výsledkům, jejichž budoucí nasazení v praxi má ve střednědobém horizontu potenciál přispět k plnění některého z následujících cílů:
1. zefektivnění plánování, koordinace a regulace (tj. zefektivnění přípravy na krizové
situace/incidenty/společenské jevy);
2. zvýšení dostupnosti služeb bezpečnostního systému (tj. rozsahu nebo kvality či rychlosti
reakce);
3. snížení ohrožení (tj. omezení pravděpodobnosti vzniku negativních dopadů krizové
situace/incidentu/jevu);
4. zefektivnění včasného varování (zejména prodloužení doby na reakci, zvýšení spolehlivosti
varování);
5. zvýšení bezpečnosti zasahujících, včetně vyšetřování a expertizní činnosti;
6. zvýšení efektivity činnosti zasahujících, včetně vyšetřování a expertizní činnosti;
7. zmírnění následků (tj. omezení intenzity a rozsahu dopadů krizové situace/incidentu/jevu).
Podpořené projekty musí splňovat minimálně jeden z výše uvedených dílčích cílů.
Uchazeči mohou být následující subjekty:
- malý, střední nebo velký podnik,
- organizace pro výzkum a šíření znalostí (dále jen „výzkumná organizace“), které jsou zapsané na Seznamu výzkumných organizací MŠMT.
Dokumenty k prokázání způsobilosti uchazeče dle Programu OPSEC budou za UPOL poskytnuty na vyžádání na ludmila.hrabakova@upol.cz.
Potvrzení podání elektronického návrhu projektu bude přijímáno k odeslání datovou schránkou UPOL na TAČR nejpozději do 8. 6. 2022 do 14.00 hodin.
Z důvodu evidence projektů si dovolujeme upozornit, že je nutné před odesláním potvrzení podání elektronického návrhu projektu na TAČR zpřístupnit projekt v ISTA na účet:
ludmila.hrabakova@upol.cz. Bez tohoto kroku nebude možné potvrzení podání projektu zaslat datovou schránkou UPOL. Zpřístupnit je třeba rovněž projekty, ve kterých vystupuje UPOL pouze jako partner. Veškeré další informace, zejména zadávací dokumentaci k veřejné soutěži, lze získat na Vyhlášení první veřejné soutěže - Výzkum (mvcr.cz).
Zdroj: MVČR
Výzva k podávání návrhů výzkumných projektů 2023–2024 (CZ – FR) a (CZ – NEM a RAK)
VÝZVA K PODÁVÁNÍ NÁVRHŮ SPOLEČNÝCH ČESKO-FRANCOUZSKÝCH VÝZKUMNÝCH PROJEKTŮ S DOBOU ŘEŠENÍ 2023–2024
Termín pro předkládání návrhů projektů: 19. 4. 2022 – 30. 6. 2022
V souladu s Dohodou mezi vládou Československé socialistické republiky a vládou Francouzské republiky o vědeckotechnické spolupráci, podepsanou v Praze dne 29. června 1965, vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy výzvu k podávání návrhů společných česko-francouzských výzkumných projektů s dobou řešení 2023–2024.
Text výzvy:
Výzva_Mobility_ČR_ Francie_ 2023_2024.pdf (270,8 kB)
Formuláře pro uchazeče:
Formuláře_Mobility_ČR_Francie_2023_2024.zip (56,75 kB)
Výzva francouzského partnera je publikována zde: https://www.campusfrance.org/fr/barrande
VÝZVA K PODÁVÁNÍ NÁVRHŮ SPOLEČNÝCH ČESKO-NĚMECKÝCH VÝZKUMNÝCH PROJEKTŮ S DOBOU ŘEŠENÍ 2023–2024
Termín pro předkládání návrhů projektů: 19. 4. 2022 – 30. 6. 2022
V souladu s Dohodou mezi vládou České a Slovenské federativní republiky a vládou Spolkové republiky Německo o vědeckotechnické spolupráci, podepsanou v Praze dne 2. listopadu 1990, vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy výzvu k podávání návrhů společných česko-německých výzkumných projektů s dobou řešení 2023–2024.
Text výzvy: Výzva MOBILITY ČR_ Německo_2023_2024, soubor typu pdf, (277,62 kB)
Formuláře pro uchazeče: Formuláře Mobility ČR_Německo_2023_2024
VÝZVA K PODÁVÁNÍ NÁVRHŮ SPOLEČNÝCH ČESKO-RAKOUSKÝCH VÝZKUMNÝCH PROJEKTŮ S DOBOU ŘEŠENÍ 2023–2024
Termín pro předkládání návrhů projektů: 19. 4. 2022 – 30. 6. 2022
V souladu s Dohodou mezi vládou České republiky a vládou Rakouské republiky o spolupráci v oblasti kultury, školství, vědy, mládeže a sportu, podepsanou ve Vídni dne 21. listopadu 2008, vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy výzvu k podávání návrhů společných česko-rakouských výzkumných projektů s dobou řešení 2023–2024.
Text výzvy: Výzva MOBILITY ČR_Rakousko_2023-2024.pdf (267,55 kB)
Formuláře pro uchazeče: Formuláře_Mobility_ČR_Rakousko _2023-2024.zip (70,44 kB)
Odkaz na vyhlášení výzvy na rakouské straně: https://asp.sop.co.at/oead/antrag?call=2023_CZ
Harmonogram veřejných soutěží TAČR 2022
Technologická agentura ČR upřesnila harmonogram veřejných soutěží pro rok 2022.
HARMONOGRAM NA ROK 2022
Zdroj: TAČR
Ministerstvo kultury vyhlásilo 1. veřejnou soutěž v programu NAKI III
Ministerstvo kultury České republiky vyhlašuje dnem 14. března 2022 první veřejnou soutěž ve výzkumu, experimentálním vývoji a inovacích o účelovou podporu projektů programu NAKI III.
Soutěžní lhůta začíná 15. března 2022 a končí dne 28. dubna 2022 ve 14.00 hodin.
Hodnotící lhůta začíná dnem 29. dubna 2022 a končí dnem 16. prosince 2022.
Veškeré informace o podmínkách veřejné soutěže, způsobu a kritériích hodnocení návrhů projektů, jsou uvedeny v zadávací dokumentaci, která je zájemcům k dispozici na internetové adrese poskytovatele https://www.mkcr.cz/verejna-soutez-61.html.
Zdroj: MK ČR
PROGRAM NCK: VYHLÁŠENÍ 2. VEŘEJNÉ SOUTĚŽE
TAČR vyhlásila dne 15. prosince 2021 druhou veřejnou soutěž na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací Národní centra kompetence (dále jen “program NCK”).
Veřejná soutěž je zaměřena na podporu a posílení dlouhodobé spolupráce mezi výzkumnou a aplikační sférou a posílení institucionální základny aplikovaného výzkumu.
Cílem veřejné soutěže a samotného programu je:
- zvýšení efektivity a kvality výsledků aplikovaného výzkumu a transferu technologií v klíčových oborech s perspektivou růstu;
- · zvýšení konkurenceschopnosti podniků;
- posílení excelence a aplikační relevance výzkumných organizací.
Nástrojem pro dosažení tohoto cíle budou podpořené návrhy projektů, jejichž cílem je vybudování dostatečně stabilní a dlouhodobé základny aplikovaného výzkumu (v podobě vybudovaných národních center kompetence), a to prostřednictvím koncentrace výzkumných kapacit a nastavení jejich silné orientace na aplikaci výsledků jejich výzkumu v praxi.
Parametry 2. veřejné soutěže programu NCK naleznete ZDE.
Soutěžní lhůta začíná dnem 16. prosince 2021 v 9:00 hodin a končí dnem 6. dubna 2022
DOKUMENTY SPOJENÉ S 2. VEŘEJNOU SOUTĚŽÍ
Zadávací dokumentace
Call documentation
Příloha č. 1 – Hodnoticí proces
Annex No. 1 – Evaluation process
Příloha č. 2 – Návrh složení rady centra
Annex No. 2 – Proposal for composition of Centre Council
Příloha č. 3 – Příjmy z komercializace
Annex No. 3 – Income from commercialisation
Příloha č. 4 – Příloha za pracoviště uchazeče
Annex No. 4 – Annex for applicant’s research group(s)
Příloha č. 5 – Strategický výhled a perspektivy v oboru
Annex No. 5 – Strategic outlook and prospects in the field
Související dokumentace a formuláře
Všeobecné podmínky
Smlouva o poskytnutí podpory
Rozhodnutí o poskytnutí podpory
Čestné prohlášení uchazeče / Sworn statement of the applicant
Doplňující dokumentace
Program Národní centra kompetence
Pravidla pro publicitu
Formulář pro druh výsledku NmetS
Návrh dílčího projektu
Souhlas Rady centra s novým dílčím projektem/se změnou projektu
Výkaz příjmů z komercializačních aktivit projektu v rámci programu NCK
Více informací naleznete ZDE.
Zdroj: TAČR
INTERREG CENTRAL EUROPE 1. VÝZVA
Program podpoří spolupráci partnerů (z řad veřejných institucí, soukromého sektoru a občanské společnosti) z více států, kteří svým projektem vyvinou a zrealizují nová řešení potřebná pro udržení atraktivity a připravenosti na změny ve středoevropském regionu. Spolupráce má být cílena na: zlepšení v přípravě politik, vzdělávání a účinnosti změn; rozšíření znalostí včetně jejich přenosu a výměny; lépe koordinovanou spolupráci a zkvalitnění správy na různých úrovních; odstranění bariér; nové anebo lepší služby; změny v chování; vliv veřejnosti a finanční páky - a to včetně přípravy následných investic.
Páteř strategie financování programu budou tvořit priority a specifické cíle z oblasti inovací, zelených energií, klimatických změn, oběhového hospodářství, ochrany životního prostředí, ekologizace městské mobility, posílení správy pro integrovaný územní rozvoj; a prozatím zůstává v jednání také zlepšení dopravních spojení. Z výstupů a aktivit budou sice zcela určitě dominovat ty měkké (strategie, akční plány, nástroje, školení, struktury např. klastry, hodnotové řetězce, apod.), nicméně počítá se také s uskutečňováním pilotních aktivit. Míra spolufinancování z EFRR pro české příjemce by měla dosahovat 80% oprávněných výdajů.
1.výzva Interreg CENTRAL EUROPE 2021-2027 se otevřela 15. listopadu 2021 s termínem pro podání žádostí 23.2.2022, sledujte https://www.interreg-central.eu/Content.Node/apply/newfunding.html
Vyhlášení jednostupňové VS o účelovou podporu MZ na léta 2022 – 2023, Podprogram 3: Dopady pandemie covid-19 na zdravotní péči v ČR
Účelová podpora MZ je určena na řešení projektů aplikovaného výzkumu, tj. projektů řešených za účelem získání nových poznatků směrovaných ke specifickému, předem stanovenému praktickému cíli s danou aplikací výsledků ve zdravotnictví. Aplikovaný výzkum ve zdravotnictví je zaměřen na řešení problémů spojených s diagnostikou, léčbou a prevencí lidských onemocnění.
V rámci této veřejné soutěže budou podpořeny projekty zaměřené na analýzu dopadů pandemie covid-19 na zdravotní péči v ČR ve vybraných oborech, včetně analýzy dopadů přijatých diagnostických a terapeutických opatření na prognózu pacientů s covid-19.
Termíny VS:
Vyhlášení soutěže: 12. 10. 2021
Ukončení soutěže: 23. 11. 2021 (do 23:59 hod.)
Zahájení řešení vybraných projektů: 1. dubna 2022 (s ohledem na skutečné datum podpisu smluv),
Ukončení řešení projektů nejpozději do: 31. 12. 2023
Předpokládaná délka trvání řešení projektů: 21 měsíců
Způsob podávání žádostí
Formuláře žádosti jsou dostupné výhradně na internetových stránkách MZ, jedná se o interaktivní PDF formuláře (MZ22-Zadost, MZ22-Zadost-S). Žádost musí být vyplněna podle návodu v zadávací dokumentaci.
Dokumenty soutěže:
ZD-VES-Covid.pdf (503,56 KB)
MZ22-Zadost.pdf (548,56 KB)
MZ22-Zadost-S.pdf (462,26 KB)
Stanoveni-intenzity-a-vyse-podpory.xlsx (17,28 KB)
Prohlaseni-FO-SUKL.pdf (69,07 KB)
Prohlaseni-PO-SUKL.pdf (69,28 KB)
CP-FO-prokazani-zpusobilosti.pdf (35,57 KB)
CP-PO-prokazani-zpusobilosti.pdf (40,22 KB)
CP-FO-mimo-CR-prokazani-zpusobilosti.pdf (35,45 KB)
CP-PO-mimo-CR-prokazani-zpusobilosti.pdf (40,21 KB)
CP-PO-rozpoctova-pravidla.pdf (44,37 KB)
CP-vyzkumna-organizace.pdf (42,20 KB)
Manual-COVID19-PDF-zadost-Navrhovatel.pdf (1,79 MB)
Manual-COVID19-PDF-zadost-Spolunavrhovatel.pdf (1,09 MB)
Více informací o VS nalezenete na
stránkách AZV.
Zdroj: AZV ČR
VÝZVA PRO PODÁVÁNÍ PROJEKTŮ NA PRINCIPU HODNOCENÍ LEAD AGENCY – NATIONAL SCIENCE FOUNDATION (USA)
Grantová agentura ČR vyhlašuje výzvu pro podávání projektů na principu hodnocení Lead Agency s předpokládaným počátkem řešení v roce 2022. Výzva se týká projektů, ve kterých GA ČR vystupuje v roli partnerské organizace v rámci nové spolupráce s americkou National Science Foundation (NSF).
Jedná se o kontinuální výzvu, kdy česká část musí být doručena GAČR do 7 dnů od podání návrhu projektu NSF.
Dokumenty výzvy:
Podporované oblasti
Výzva na stránkách NSF
Zadávací dokumentace
Aplikace pro podávání návrhů projektů
Pravidla pro Mezinárodní grantové projekty hodnocené na principu Lead Agency (LA granty) – 2022 – GA ČR vystupuje v roli partnerské agentury
Rules – partner organization
Často kladené dotazy
Praktické informace pro uchazeče a navrhovatele – LA GRANTY 2022
Zdroj: GAČR
VISEGRAD FUND vyhlásil výzvy
Mezinárodní Visegrádský fond (IVF), jehož cílem je posílit spolupráci mezi jednotlivými zeměmi Visegrádské čtyřky, otevřel další výzvu na účast ve svých grantových programech.
Ucházet se o grant Visegradského fondu můžete do 1. října 2021 následně do 1. února 2022.
Celkem Visegrádský fond otevírá tři typy grantů:
- Visegrad Grants: podporují regionální partnerství mezi nevládními organizacemi a organizacemi občanské společnosti, veřejnými institucemi, obcemi, soukromými společnostmi a neziskovými organizacemi, vzdělávacími a výzkumnými středisky, která přispívají ke spolupráci ve visegrádském regionu.
- Visegrad+ Grants: zaměřují se na projekty, které přispívají k demokratizačním a transformačním procesům ve vybraných zemích a regionech, zejména nečlenských států EU na západním Balkáně a v zemích Východního partnerství.
- Strategic Grants: podporují projekt zaměřený na každoroční strategické priority Visegrádské skupiny. Strategické priority každoročně vyhlašují země V4, které drží rotující předsednictví skupiny.
Granty jsou vypisovány čtvrtletně. Nejbližší uzávěrka je 1. října 2021, další 1. února 2022.
Bližší informace o grantech Visegrádského fondu jsou k dispozici zde: https://www.visegradfund.org/apply/grants/
VÝZVA PRO PODÁVÁNÍ POLSKO-ČESKÝCH PROJEKTŮ
GAČR vyhlásila výzvu pro podávání projektů na principu hodnocení Lead Agency s předpokládaným počátkem řešení v roce 2023. Výzva se týká projektů financovaných ve spolupráci s polskou agenturou National Science Centre (NCN) v rámci iniciativy Weave. V této výzvě vystupuje polská agentura NCN jako Lead Agency.
Soutěžní lhůta začíná 15. 9. 2021. Českou část přihlášky je možné podávat nejpozději do 22. 12. 2021, tedy do 7 dnů po oficiálním deadlinu 15. 12. 2021 (do 16:00), který stanovila pro polské uchazeče agentura NCN.
Dokumenty výzvy:
Zadávací dokumentace
Aplikace pro podávání české části přihlášky
Originální text výzvy v polštině (anglické znění bude dostupné v nejbližších dnech)
Pravidla pro Mezinárodní grantové projekty hodnocené na principu Lead Agency (LA granty) 2022 – GA ČR vystupuje v roli partnerské organizace
LA Terms and Conditions – GACR Partner Agency 2022 (English version)
Zdroj: GAČR
GAČR_Výzva pro podávání projektů na principu hodnocení Lead Agency – National Science Foundation (USA)
GAČR vyhlásila výzvu pro podávání projektů na principu hodnocení Lead Agency s předpokládaným počátkem řešení v roce 2022. Výzva se týká projektů, ve kterých GA ČR vystupuje v roli partnerské organizace v rámci nové spolupráce s americkou National Science Foundation (NSF).
Výzva je kontinuální. Česká část návrhu projektu musí být doručena GA ČR do 7 dnů od podání návrhu projektu k NSF.
Text výzvy a pravidla pro podávání projektů naleznete na stránce: Výzva pro podávání projektů na principu hodnocení Lead Agency – National Science Foundation (USA) - Grantová agentura České republiky (gacr.cz)
Zdroj: GAČR
VYHLÁŠENÍ VÝZVY MŽP LIFE
Ve středu 30. června 2021 byla vyhlášena výzva MŽP k podávání žádostí o podporu na přípravu a spolufinancování standardních akčních projektů a koordinačních a podpůrných akcí, předkládaných do řádných výzev programu LIFE v roce 2021.
Uzávěrka příjmu žádostí – pro všechny podprogramy: 30. srpna 2021.
Základní informaci najdete na webových stránkách MŽP - https://www.mzp.cz/cz/komunitarni_program_life. Podrobnosti k výzvě najdete na odkazu https://www.mzp.cz/cz/vyzva_life_2021.
MŽP pořádá k této výzvě úvodní seminář, na kterém budou prezentovány základní informace k výzvě. Seminář se uskuteční online, v prostředí komunikační aplikace Webex, ve 2 termínech, 22. 7. (čtvrtek) a 27.7. 2021 (úterý), vždy v čase 9:30-11:00 hod.
Na seminář se můžete přihlásit prostřednictvím tohoto formuláře: https://forms.gle/We3gkGAuzebBYhoz7. Registrovaným zájemcům pošleme přístupové údaje pro přihlášení do aplikace.
MŽP rovněž nabízí po domluvě možnost osobních konzultací k podmínkám podpory a konkrétním projektovým záměrům. Připravován je rovněž informační seminář k evropským výzvám, jejichž vyhlášení se předpokládá v průběhu července. Seminář proběhne podle předpokladu v září, o bližším termínu Vás budeme informovat prostřednictvím webových stránek https://www.program-life.cz/ a e-mailu.
Kontaktní osoba:
Mgr. Simona Kosíková Šulcová
Oddělení mezinárodních programů a projektů
Odbor finančních a dobrovolných nástrojů
Ministerstvo životního prostředí
Vršovická 65 · 100 10 Praha 10
tel.: + 420 267 122 196 mob.: +420 731 690 215, +420 604 839 626
e-mail: simona.kosikova@mzp.cz
Zdroj: MŽP
PROGRAM DELTA 2: VYHLÁŠENÍ 3. VEŘEJNÉ SOUTĚŽE
TA ČR vyhlašuje dne 12. května 2021 třetí veřejnou soutěž v Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací DELTA 2 (dále jen Program DELTA 2).
Předmětem této veřejné soutěže je podpora mezinárodní spolupráce v oblasti aplikovaného výzkumu prostřednictvím společných projektů českých subjektů podporovaných TA ČR a zahraničních partnerů s předpokládanou podporou zahraničních institucí.
Cílem veřejné soutěže je zvýšit množství výstupů a výsledků v oblastech, které jsou perspektivní pro budoucnost zapojených zemí, podpora přenosu mezinárodních znalostí, sdílení dobré praxe a usnadnění pronikání na zahraniční trhy.
Zahraniční partneři musí mít sídlo v jedné z uvedených lokalit:
Lokalita
|
Název zahraniční organizace
|
Zkratka
|
Alberta
|
German-Canadian Centre for Innovation and Research
|
GCCIR
|
Brazilská federativní republika
|
Brazilian Agency for Research and Industrial Innovation
|
EMBRAPII
|
Brazilská federativní republika
|
National Service for Industrial Training
|
SENAI
|
Če-ťiang
|
Zhejiang Science and Technology Department
|
ZSTD
|
Korejská republika
|
Korea Institute for Advancement of Technology
|
KIAT
|
Korejská republika
|
Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning
|
KETEP
|
Québec
|
Consortium for Research and Innovation in Aerospace in Québec
|
CRIAQ
|
Tchaj-wan
|
Ministry of Economy Affairs
|
MoEA
|
Tchaj-wan
|
Ministry of Science and Technology
|
MoST
|
Ťiang-su
|
Jiangsu Provincial Department of Science and Technology
|
JSTD
|
Vietnamská
socialistická republika
|
Ministry of Science and Technology of Vietnam
|
MOST
|
Soutěžní lhůta začíná dnem 13. května 2021 v 9:00 hodin a končí dnem 14. července 2021.
DOKUMENTY:
Zadávací dokumentace
Zadávací dokumentace
Příloha č. 1 – Specifické podmínky jednotlivých zahraničních organizací
Příloha č. 2 – Hodnoticí proces
Související dokumentace a formuláře
Všeobecné podmínky
Smlouva o poskytnutí podpory
Rozhodnutí o poskytnutí podpory
Čestné prohlášení uchazeče/Sworn statement of the applicant
Čestné prohlášení o složení konsorcia
Common proposal – Alberta (GCCIR)
Common proposal – Brazilská federativní republika (EMBRAPII)
Common proposal – Brazilská federativní republika (SENAI)
Common proposal – Če-ťiang (ZSTD)
Common proposal – Korejská republika (KETEP)
Common proposal – Korejská republika (KIAT)
Common proposal – Québec (CRIAQ)
Common proposal – Tchaj-wan (MoEA)
Common proposal – Tchaj-wan (MoST)
Common proposal – Ťiang-su (JSTD)
Common proposal – Vietnamská socialistická republika (MOST)
Formulář Pre-existent knowledge
Formulář pro druh výsledku NmetS
Doplňující dokumentace
Struktura cílů NPOV
Pravidla pro publicitu
Obecná příručka pro hodnotitele
Zdroj: TAČR
Vyhlášení jednostupňové veřejné soutěže o účelovou podporu MZ na léta 2022 – 2025
Ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo dne 13. 5. 2021 jednostupňovou veřejnou soutěž o účelovou podporu MZ, na řešení projektů zdravotnického výzkumu a vývoje naplňujících vyhlášený Program na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu na léta 2020 – 2026
Předpokládané termíny:
- zahájení řešení vybraných projektů je 1. května 2022 (s ohledem na skutečné datum podpisu smluv),
- ukončení řešení projektů nejpozději do 31. 12. 2025,
- předpokládaná délka trvání řešení projektů je 44 měsíců.
Soutěžní lhůta
Období, ve kterém je možné podávat žádosti, začíná dnem následujícím po dni vyhlášení veřejné soutěže v Obchodním věstníku, tj. 14. 5. 2021 a končí dnem 28. 6. 2021 (do 12:00 hod.).
Podrobné podklady a informace nezbytné pro zpracování a podání žádostí, podmínky způsobilosti uchazečů, požadavky na její prokázání a způsob hodnocení žádostí jsou podrobněji popsány v přiložené zadávací dokumentaci.
Veškeré informace a dokumentaci k soutěži naleznete ZDE.
Zdroj: AZV ČR
TAČR Prostředí pro život: Vyhlášení 5. veřejné soutěže
TAČR ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí vyhlašuje dne 28. dubna 2021 5. VS Prostředí pro život, podprogram 1 – Operativní výzkum ve veřejném zájmu.
Cílem podprogramu 1 je zjednodušit a zefektivnit veřejnou správu a zkvalitnit řízení a regulaci v oblasti životního prostředí. V páté veřejné soutěži Ministerstvo životního prostředí upřesnilo témata v 32 prioritních výzkumných cílech. Osm z nich je přímo zaměřeno na sucho a další problematiku změny klimatu a další desítka pak nepřímo na dílčí technické a společenské problémy jak adaptace, tak mitigace, tj. omezování příspěvku člověka ke změně klimatu.
Výsledky podpořených projektů mají pomoci získat nové poznatky nejen Ministerstvu životního prostředí, ale i dalším orgánům ochrany životního prostředí na celostátní, krajské i obecní úrovni.
Soutěžní lhůta začíná dnem 29. dubna 2021 v 9:00 hodin a končí dnem 30. června 2021
Pro uchazeče 5. veřejné soutěže programu Prostředí pro život se bude konat online informační seminář, který proběhne 17. května 2021
od 14:00 hod. V rámci webináře budou uchazeči podrobně seznámeni především se zaměřením a podmínkami veřejné soutěže. Dále budou uchazečům sděleny informace, které jim pomohou při vyplňování návrhu projektu. Pro účast na webináři vyplňte prosím formulář ZDE, následně Vám přijde odkaz k připojení do Google Meet. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, můžete ho pokládat předem prostřednictvím přihlašovacího formuláře. Váš dotaz bude zodpovězen na konci online semináře.
Více informací naleznete ZDE.
Zdroj: TAČR
TAČR vyhlašuje 3. VS - Program DOPRAVA 2020+
Technologická agentura České republiky vyhlásila dne 14. dubna 2021 třetí veřejnou soutěž v Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací v oblasti dopravy DOPRAVA 2020+.
Hlavním cílem programu je rozvíjet dopravní sektor způsobem, který bude reflektovat společenské potřeby, akceleruje technologický a znalostní rozvoj ČR a napomůže tak růstu konkurenceschopnosti ČR.
Soutěžní lhůta začíná dnem 15. dubna 2021 v 9:00 hodin a končí dnem 16. června 2021
Podrobné informace nezbytné pro zpracování a podání návrhu projektu, včetně informací o způsobu a kritériích hodnocení jsou obsaženy v zadávací dokumentaci a dalších dokumentech spojených s vyhlášením.
Nápovědy k vyplňování návrhu projektu jsou umístěny přímo v informačním systému ISTA.
Pro nové uchazeče jsme připravili videonávod, jak založit účet v informačním systému ISTA.
Pro uchazeče 3. veřejné soutěže Programu DOPRAVA 2020+ se bude konat online informační seminář, který proběhne 4. května 2021 od 10:00 hod. V rámci webináře budou uchazeči podrobně seznámeni především se zaměřením a podmínkami veřejné soutěže. Dále budou uchazečům sděleny informace, které jim pomohou při vyplňování návrhu projektu. Pro účast na webináři vyplňte prosím formulář ZDE, následně Vám přijde odkaz k připojení do Google Meet. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, můžete ho pokládat předem na následujícím odkazu. Následně bude Váš dotaz zodpovězen na konci online semináře.
V případě zájmu o aplikační garantství od Ministerstva dopravy posílejte vyplněnou Žádost o aplikační garantství na e-mailovou adresu doprava2020@mdcr.cz, a to nejpozději do 19. května 2021. Po tomto datu již Ministerstvo dopravy negarantuje její vyřízení do konce soutěžní lhůty. Ministerstvo dopravy bude poskytovat aplikační garantství k těm návrhům projektům, jejichž výstupy/výsledky budou prokazatelně aplikovatelnéze strany Ministerstva dopravy. Jedná se především o výsledky druhu Hneleg, Hkonc, NmetS a NmetC. Doporučujeme si tuto garanci projednat s příslušným odborem ještě před zasláním oficiální žádosti. Pro rychlejší vyřízení žádosti zasílejte e-mail vždy pro jeden návrh projektu (např. pokud požadujete aplikační garanci k třem návrhům projektů, pošlete tři e-maily) a do předmětu e-mailu uveďte kód návrhu projektu.
Pokud plánujete výsledek druhu NmetS, posílejte spolu s Žádostí o aplikační garantství Formulář pro druh výsledku NmetS, ve kterém bude dostatečně podrobně výsledek popsán.
V případě nejasností se podívejte do často kladených dotazů (databáze znalostí na Helpdesku), pokud odpověď nenaleznete, můžete položit dotaz prostřednictvím Helpdesku.
Více informací naleznete ZDE.
Zdroj: TAČR
VÝZVA K PODÁVÁNÍ NÁVRHŮ SPOLEČNÝCH ČESKO-NĚMECKÝCH VÝZKUMNÝCH PROJEKTŮ S DOBOU ŘEŠENÍ 2022 - 2023
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje výzvu k podávání návrhů společných česko-německých výzkumných projektů s dobou řešení 2022–2023.
Text výzvy: Výzva MOBILITY ČR_ Německo_2022_2023.pdf (194,52 kB)
Formuláře pro uchazeče: Formuláře Mobility ČR_Německo_2022_2023.zip (69 kB)
Termín pro předkládání návrhů projektů: 1. 4. 2021 – 30. 6. 2021
Více informací naleznete ZDE.
Zdroj: MŠMT
VÝZVA MŠMT LETNÍ KEMPY 2021
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejňuje Výzvu LETNÍ KEMPY 2021.
Je možno podat žádosti o grant na podporu aktivit cílených na snížení nerovností v přístupu ke vzdělávání a podporu duševního zdraví u dětí, které ve školním roce 2020/2021 plnily povinnou školní docházku, v důsledku pandemie COVID 19.
Žádosti se vkládají prostřednictvím elektronického informačního systému ISPROM na adrese https://isprom.msmt.cz, který bude otevřen pro vkládání žádostí v úterý 6. dubna 2021
ve 12 hodin.
Uzávěrka podávání žádostí je 30. dubna 2021 (již doručeno na MŠMT).
Aktuální znění výše uvedené výzvy naleznete zde:
Výzva Letní kempy 2021.pdf
Více informací naleznete ZDE.
Zdroj: MŠMT
MZe – Vyhlášení veřejné soutěže ve výzkumu, vývoji a inovacích v roce 2021 – Program ZEMĚ
Ministerstvo zemědělství jednostupňovou veřejnou soutěž ve výzkumu, vývoji a inovacích v rámci „Programu aplikovaného výzkumu Ministerstva zemědělství na období 2017 – 2025, ZEMĚ“ (dále jen „Program ZEMĚ“) s počátkem řešení projektů v roce 2022.
Harmonogram veřejné soutěže:
Vyhlášení VS: 17. března 2021
Začátek soutěžní lhůty: 18. března 2021
Konec soutěžní lhůty – termín pro podávání návrhů projektů: 5. května 2021 v 16:30:00
Konec soutěžní lhůty – termín pro zaslání potvrzení podání elektronického návrhu projektu a zaslání dokladů pro prokázání způsobilosti uchazeče: 5. května 2021 v 23:59:59
Vyhlášení výsledků veřejné soutěže: 12. listopadu 2021
Pro dotazy k podmínkám veřejné soutěže a podávání návrhů projektů zasílejte prostřednictvím aplikace Helpdesk nebo kontaktujte pracovníky odd. NAZV.
Předpokládané období konání seminářů je na přelomu března a dubna 2021.
Přílohy
Informační semináře pro uchazeče o podporu ve veřejné soutěži vyhlášené v roce 2021
V souvislosti s vyhlášením veřejné soutěže v Programu aplikovaného výzkumu Ministerstva zemědělství na období 2017 – 2025, ZEMĚ, vyhlášené v roce 2021, jsou naplánovány dva termíny seminářů pro uchazeče o podporu.
Informační semináře se uskuteční:
Pro účast na semináři se přihlaste na webových stránkách ÚZEI. V rámci organizace stačí zaregistrovat pouze jednu emailovou adresu, na kterou bude zaslán informační email s odkazem na konání semináře v aplikaci MS Teams ve vybraném termínu.
Účast na seminářích je zdarma.
Cílem seminářů je zejména seznámit uchazeče o podporu na projekty s počátkem řešení od roku 2022 s pravidly poskytovatele (MZe) platnými dle Zadávací dokumentace pro veřejnou soutěž, budou představena výzkumná témata a budou poskytnuty praktické informace, které uchazeči mohou využít při podávání návrhů projektů prostřednictvím Informačního systému NAZV Ministerstva zemědělství. Prostor bude věnován také Vašim dotazům.
Zdroj: eAGRI.cz
Ministerstvo vnitra vyhlašuje dvě veřejné soutěže bezpečnostního výzkumu
Ministertvo vnitra ČR vyhlašuje dvě veřejné soutěže, jejichž hlavním přínosem je především zvýšení technologické a technické úrovně složek Integrovaného záchranného systému ČR, zejména Policie ČR, Hasičského záchranného sboru ČR a dalších složek bezpečnostního systému, které zajišťují bezpečnost státu a jeho obyvatel.
Program IMPAKT - soutěž je tematicky zaměřena na umělou inteligenci jako prostředek zvyšování schopností bezpečnostních sborů k plnění úkolů při zajišťování bezpečnosti státu a jeho občanů.
Program SECTECH je tematicky omezen především na technologické obory jako je robotika, kyberbezpečnost, umělá inteligence, nanotechnologie nebo fotonika. Podniky nebo výzkumné organizace se mohou hlásit pouze ve spolupráci s podnikovým partnerem. Maximální výše celkové podpory na jeden projekt nesmí přesáhnout 40 milionů korun a délka realizace musí být maximálně 24 měsíců. S ohledem na mimořádnou situaci je možné do veřejné soutěže podávat i projekty reagující na aktuální pandemickou situaci, pokud budou splňovat podmínky stanovené zadávací dokumentací.
Lhůta pro podávání návrhů projektů končí začátkem května 2021 (IMPAKT - 3. 5. 2021; SECTEC - 6. 5. 2021). Výsledky budou zveřejněny 31. října 2021.
Zadávací dokumentace:
Zdroj: TAČR
Projekty MŠMT na podporu mobilit: ČR-Francie a ČR-Rakousko
Výzva k podávání návrhů společných česko-francouzských výzkumných projektů s dobou řešení 2022-2023
Termín pro předkládání návrhů projektů: 15. 3. 2021 – 30. 6. 2021
Text výzvy:
Výzva_Mobility_ČR_Francie_ 2022_2023.pdf,(266,07 kB)
Formuláře pro uchazeče:
Formuláře_Mobility_ČR_Francie_2022-2023.zip,(75,18 kB)
Výzva francouzského partnera je publikována zde: http://www.campusfrance.org/barrande
Více informací naleznete na stránkách MŠMT:
Výzva k podávání návrhů společných česko-rakouských výzkumných projektů s dobou řešení 2022–2023 – termín pro podání návrhů projektů 30. 4. 2021
Termín pro předkládání návrhů projektů: 15. 3. 2021 – 30. 4. 2021
Text výzvy:
Výzva Mobility ČR_Rakousko_2022_2023.pdf,(178,81 kB)
Formuláře pro uchazeče:
Formuláře_Mobility_ČR_Rakousko_2022_2023.zip,(76,18 kB)
Odkaz na vyhlášení výzvy na rakouské straně: https://asp.sop.co.at/oead/antrag?call=CZ2022
Více informací naleznete na stránkách MŠMT:
Zdroj: MŠMT
4. veřejná soutěž TAČR TREND - NOVÁČCI
Předmětem této veřejné soutěže je výběr návrhů projektů průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje podporovaných z veřejných prostředků TA ČR za účelem naplňování cílů Programu TREND.
Cílem Podprogramu 2 “Nováčci” je nastartovat vlastní výzkumné a vývojové aktivity u podniků, které doposud nerealizovaly na pravidelné bázi vlastní VaV aktivity ani nákup VaV služeb od výzkumných organizací. Návrhy projektů tak mohou v této soutěži předkládat pouze podniky, které v posledních pěti letech nečerpaly podporu na VaV (a to ani formou daňových odpočtů) v úhrnné výši přes 1 mil. Kč (více k této podmínce v Zadávací dokumentaci).
Soutěžní lhůta začíná dnem 11. března v 9:00 hodin a končí dnem 28. dubna 2021 v níže uvedené hodiny:
- 16:29:59 hod. – nejzazší možný okamžik pro podání návrhu projektu prostřednictvím informačního systému ISTA;
- 23:59:59 hod. – pro zaslání následujících dokumentů prostřednictvím své datové schránky:
- Potvrzení podání elektronického návrhu projektu (zasílá hlavní uchazeč) a
- Dokladů k prokázání způsobilosti (zasílá každý uchazeč samostatně).
ID datové schránky TA ČR: afth9xp.
Užitečné odkazy
Zadávací dokumentace
Nápovědy k vyplňování návrhu - ISTA.
Videonávod jak založit účet v informačním systému ISTA
V případě nejasností se podívejte do často kladených dotazů
Dotaz můžete položit prostřednictvím Helpdesku.
Checklist pro uchazeče pro kontrolu návrhu projektu
Více informací k VS naleznete ZDE.
Webinář k VS:
- středa 24. 3. 2021 od 10:00 do 11:30
- Registrovat se můžete ZDE nejpozději do úterý 23.3. do 12:00.
Zdroj: TAČR
4. veřejná soutěž TAČR TREND - NOVÁČCI
Předmětem této veřejné soutěže je výběr návrhů projektů průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje podporovaných z veřejných prostředků TA ČR za účelem naplňování cílů Programu TREND.
Cílem Podprogramu 2 “Nováčci” je nastartovat vlastní výzkumné a vývojové aktivity u podniků, které doposud nerealizovaly na pravidelné bázi vlastní VaV aktivity ani nákup VaV služeb od výzkumných organizací. Návrhy projektů tak mohou v této soutěži předkládat pouze podniky, které v posledních pěti letech nečerpaly podporu na VaV (a to ani formou daňových odpočtů) v úhrnné výši přes 1 mil. Kč (více k této podmínce v Zadávací dokumentaci).
Soutěžní lhůta začíná dnem 11. března v 9:00 hodin a končí dnem 28. dubna 2021 v níže uvedené hodiny:
- 16:29:59 hod. – nejzazší možný okamžik pro podání návrhu projektu prostřednictvím informačního systému ISTA;
- 23:59:59 hod. – pro zaslání následujících dokumentů prostřednictvím své datové schránky:
- Potvrzení podání elektronického návrhu projektu (zasílá hlavní uchazeč) a
- Dokladů k prokázání způsobilosti (zasílá každý uchazeč samostatně).
ID datové schránky TA ČR: afth9xp.
Užitečné odkazy
Zadávací dokumentace
Nápovědy k vyplňování návrhu - ISTA.
Videonávod jak založit účet v informačním systému ISTA
V případě nejasností se podívejte do často kladených dotazů
Dotaz můžete položit prostřednictvím Helpdesku.
Checklist pro uchazeče pro kontrolu návrhu projektu
Více informací k VS naleznete ZDE.
Webinář k VS:
- středa 24. 3. 2021 od 10:00 do 11:30
- Registrovat se můžete ZDE nejpozději do úterý 23.3. do 12:00.
Zdroj: TAČR
Nové výzvy grantových soutěží pro rok 2022
Grantová agentura České republiky (GA ČR) vyhlašuje výzvy k podávání návrhů standardních projektů, projektů JUNIOR STAR, v nové soutěži POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP a také výzvy Mezinárodních projektů.
Soutěžní lhůta trvá do 22. dubna.
Standardní projekty
Standardní projekty tvoří základ účelové podpory základního výzkumu v České republice. Návrhy projektů s délkou řešení 3 roky mohou podávat všichni badatelé a jejich týmy bez ohledu na jejich věk a zkušenosti.
JUNIOR STAR
Granty JUNIOR STAR jsou určeny pro excelentní začínající vědce (do 8 let od získání titulu Ph.D.) ze všech oblastí základního výzkumu, kteří již publikovali v prestižních mezinárodních časopisech a mají za sebou významnou zahraniční zkušenost. Díky pětiletému projektu s možností čerpat až 25 milionů Kč získají možnost se vědecky osamostatnit a případně založit i vlastní výzkumnou skupinu, která může do české vědy přinést nová výzkumná témata.
POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP
GA ČR letos vypisuje poprvé granty POSTDOC INDVIDUAL FELLOWSHIP (PIF). Tento druh grantů je zaměřen na badatele, kteří dokončili doktorské studium v posledních čtyřech letech. Využít ho půjde buď jako výjezdový grant, který českým vědcům umožní bádat na jakémkoli výzkumném pracovišti ve světě s podmínkou jednoho dalšího roku stráveného na pracovišti v České republice, nebo jako příjezdový grant, díky kterému bude zahraniční vědec moci dva roky bádat na českém pracovišti.
Vyhlášení veřejné soutěže POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP – INCOMING 2022
Vyhlášení veřejné soutěže POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP – OUTGOING 2022
Mezinárodní projekty
Návrhy mezinárodních projektů je možné podávat do soutěží vypsaných společně se zahraničními agenturami, se kterými má GA ČR uzavřenou dohodu o spolupráci. Návrhy projektů hodnotí buď obě agentury zároveň (bilaterální spolupráce), nebo jsou doporučeny k financování jen jednou agenturou a druhá její doporučení přejímá (Lead Agency spolupráce).
Zapojené agentury na principu bilaterální spolupráce
- Tchaj-wan – Ministry of Science and Technology (MOST)
- Jižní Korea – National Research Foundation of Korea (NRF)
- São Paulo, Brazílie – São Paulo Research Foundation (FAPESP)
V letošním roce nebude vypsána výzva ruskou agenturou Russian Foundation for Basic Research (RFBR), a to z důvodů na její straně. Obnovení výzvy se předpokládá příští rok.
Vyhlášení veřejné soutěže Mezinárodní-bilaterální projekty 2022
Zapojené agentury na principu Lead Agency
- Rakousko – Austrian Science Fund (FWF)
- Německo – German Research Foundation (DFG)
- Polsko – National Science Centre (NCN)
- Slovinsko – Slovenian Research Agency (ARRS)
- Švýcarsko – Swiss National Science Foundation (SNSF)
- Lucembursko – National Research Fund (FNR)
Výzva pro podávání projektů na principu Lead Agency 2022 (GA ČR v roli hodnoticí agentury)
Výzva pro podávání projektů na principu Lead Agency 2022 (GA ČR v roli partnerské agentury)
Další mezinárodní výzvy na základě spolupráce Lead Agency mohou být vypsány v průběhu roku.
Zdroj: GAČR
7. výzva projektů Proof of Concept zahájena
Olomouc (4. února 2021) – Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci vyhlásil 7. kolo kontinuální výzvy na projekty Proof-of-Concept (PoC) z programu TAČR GAMA2. Tyto projekty jsou zaměřeny na ověřování výzkumných výsledků univerzity pro následné tržní uplatnění.
Program GAMA 2 Technologické agentury ČR a je zaměřen na aplikovaný výzkum a experimentální vývoj a inovace. Vědeckotechnologický park je koordinátorem těchto projektů na Univerzitě Palackého v Olomouci. Program je určen pro zájemce z řad zaměstnanců a studentů Ph.D. studia, kteří mají ideu na projekt s vysokým komerčním potenciálem. Nápad si mohou ověřit při konzultaci s manažery VTP UP, nebo na semináři, který bude pro tyto účel realizován dne 2. března 2021 na MS Teams (registrace na webu VTP UP). Příjem přihlášek v tomto kole bude ukončen 11. března. 2021. Poté budou přihlášky posouzeny a předloženy Radě pro komercializaci. Vybrané projekty je možné realizovat již od 1. května 2021.
PoC projekty jsou na Univerzitě Palackého realizovány od roku 2014 a bylo již podpořeno více než 40 dílčích projektů. V rámci prvních výzev (projekt GAMA1 TAČR) bylo dosaženo 52 komerčně zajímavých výsledků a do realizace projektů bylo zapojeno 100 pracovníků na napříč univerzitou. Celkově bylo v prvním kole rozděleno více jak 19 mil Kč. V aktuálním programu GAMA 2, pro období 2020–2022, je na dílčí projekty připraveno více jak 17 mil. Kč, které lze využít na nákup materiálu, cestovné, služby a mzdy řešitelů. V současné době je v řešení 7 projektů: Testbal (FTK, www.acbaluo.cz), TETRECOM (PdF, www.tetrecom.cz), Active (LF, www.ac-tive.cz), TFL- Typing for Life (PřF, www.typingforlife.cz), Nano roušky (PřF www.argecure.com), ZEDA (PdF, www.zeda.cz) a Fenotyper (PřF, phenotyper.vtpup.cz) a hledáme další zajímavé projekty k podpoře.
„Vyhledáváme projekty s velkou šancí na komercionalizaci nebo u tzv. soft SSHA projektů (Social Sciences, Humanities and Arts), projetky s vysokým impaktem na společnost.“, uvádí Petr Kubečka, vedoucí oddělení transferu VTP UP. „Výsledkem PoC není vždy finální produkt, ale jedná se především o ověření přenositelnosti VaV do praxe, například vytvořením metodiky, funkčního prototypu, ověřené technologie nebo beta verze softwaru“ dodal.
Zájemci z řad zaměstnanců, ale i studentů Ph.D. studia, se mohou se svými nápady na projekty PoC hlásit kontinuálně. Vyplnění přihlášky lze konzultovat s manažery VTP UP. Veškeré dokumenty potřebné k podání přihlášky lze nalézt na stránkách VTP UP, v sekci Dokumenty ke stažení.
Harmonogram 7. kola výzvy PoC projektů je následující:
- 2. 2021 Vyhlášení příjmu přihlášek PoC
- 3. 2021 Seminář pro žadatele 13:00-14:00 hod na MS Teams RegistraceZDE
- 3. do 23h59 Odevzdání přihlášek dílčích projektů
od 12. 3. 2021 Interní hodnocení odevzdaných PoC přihlášek
- 4. 2021 Předložení projektů Radě pro komercializaci
- 4. 2021 Zasedání Rady pro komercializaci
19 – 23. 4. 2021 Schvalování vybraných projektů rektorem UPOL
- 4. 2021 Zaslání schválených projektů na TAČR
- 5. 2021 Zahájení řešení schválených a potvrzených dílčích PoC projektů
Ing. Dominika Knappová
PR, Marketing manažer
Sociální transfer & inovace
Univerzita Palackého v Olomouci
Vědeckotechnický park
Šlechtitelů 21 | 783 71 Olomouc
T: +420 585 631 420
M: +420 774 882 809
vtp@upol.cz
dominika.knappova@upol.cz
MŠMT vyhlásilo veřejnou soutěž v programu ERC CZ
Soutěžní lhůta, v níž je možné podávat návrhy projektů, začne běžet dne 12. ledna 2021 a končí dne 26. února 2021 ve 14:30 hodin.
Cílem programu ERC CZ je podpořit excelentní výzkum na území ČR, a to realizací projektů předložených do některé z výzev Evropské rady pro výzkum, které byly zařazeny v rámci mezinárodního peer review hodnocení prováděného odbornými panely Evropské výzkumné rady v druhém kole do kategorie A nebo B a nezískaly podporu z evropských prostředků.
Úplné znění programu je k dispozici zde
Zadávací dokumentace je dostupná zde
Žádostí uchazeče o poskytnutí podpory formou dotace je předložení návrhu projektu zpracovaného podle zadávací dokumentace na stanovených formulářích, které jsou ke stažení zde.
Internetová adresa programu ERC CZ
MŠMT pořádá pro zájemce informativní seminář, a to dne 10. února 2021 v 10:00 hodin v zasedací místnosti č. C081 v budově C Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Karmelitská ul.529/5, Praha 1. Účast na semináři bude umožněna pouze předem registrovaným zájemcům.
Zájemci o účast na semináři se mohou registrovat e-mailem u kontaktní osoby na adrese sarka.komendova@msmt.cz. V předmětu elektronické zprávy je třeba důsledně uvádět text „ERC CZ-SEMINAR“.
Zpráva musí obsahovat:
plné jméno zájemce o seminář nebo dotazující se osoby (včetně titulů), její e-mailovou adresu a kontaktní telefon pro případ změny místa či termínu konání semináře,
název uchazeče, tj. právnické osoby, kterou zájemce zastupuje, případné dotazy vztahující se ke zpracování a předložení návrhu projektu.
Více informací je k dispozici zde.
Zdroj: MŠMT
Program Prostředí pro život: Vyhlášení 4. veřejné soutěže
TAČR vyhlašuje dne 9. září 2020 čtvrtou veřejnou soutěž na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací v oblasti životního prostředí – Prostředí pro život, podprogram 3 – Dlouhodobé environmentální a klimatické perspektivy (dále jen „veřejná soutěž”).
Tato veřejná soutěž je určena výzkumným organizacím, podnikům a organizačním složkám státu a jejich příspěvkovým organizacím, které mají zájem podílet se na dlouhodobé spolupráci ve výzkumu na základě zadaného výzkumného tématu č. 7 – Socioekonomický výzkum v oblasti ŽP.
Tato soutěž je vyhlášena pouze pro výzkumné téma č. 7 – Socioekonomický výzkum v oblasti ŽP. V podprogramu 3 proběhla již jedna veřejná soutěž, ve které bylo podpořeno 6 projektů ve výzkumných tématech č. 1 – 6. Ve výzkumném tématu č. 7 – Socioekonomický výzkum v oblasti ŽP nebyl vybrán a podpořen žádný projekt.
Konsorcium projektu se musí skládat z minimálního počtu tří uchazečů a budou mít charakter „Center kompetence“ se zaměřením na řešení specifického tématu č. 7 – Socioekonomický výzkum v oblasti ŽP. Očekáváme výzkumné projekty, které budou podporovat dlouhodobá systémová
a komplexní řešení ve vyhlášeném tématu.
Soutěžní lhůta začíná dnem 10. září 2020 v 9:00 hodin a končí dnem 27. října 2020.
DOKUMENTY SPOJENÉ S 4. VEŘEJNOU SOUTĚŽÍ PROGRAMU PROSTŘEDÍ PRO ŽIVOT
Zadávací dokumentace a její přílohy
Zadávací dokumentace
Příloha č. 1 – Věcná část návrhu projektu
Příloha č. 2 – Výzkumné téma č. 7 – Socioekonomický výzkum v oblasti ŽP
Související dokumentace a formuláře
Vzor průběžné zprávy k projektu
Všeobecné podmínky
Smlouva o poskytnutí podpory
Rozhodnutí o poskytnutí podpory
Čestné prohlášení uchazeče/Sworn statement of the applicant
Doplňující dokumentace
Program Prostředí pro život
Pravidla pro publicitu
Příručky
Příručka pro oponenty
Kompletní informace naleznete na stránkách TAČR.
Zdroj:TAČR
Program ÉTA: Vyhlášení 5. veřejné soutěže
TAČR vyhlašuje dne 2. září 2020 pátou veřejnou soutěž v Programu na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ÉTA.
Předmětem této veřejné soutěže je výběr návrhů projektů aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací podporovaných z veřejných prostředků TA ČR za účelem naplňování cílů Programu ÉTA.
Hlavním cílem programu je podpora čerpání inovačního potenciálu společenských, humanitních a uměleckých věd (SHUV) jakožto klíčových hráčů pro řešení společenských, ekonomických, technologických, kulturních nebo globalizačních výzev a příležitostí 21. století.
Soutěžní lhůta začíná dnem 3. září v 9:00 hodin a končí dnem 15. října 2020 v níže uvedené hodiny:
- 16:29:59 hod. – nejzazší možný okamžik pro podání návrhu projektu prostřednictvím informačního systému ISTA;
- 23:59:59 hod. – pro zaslání následujících dokumentů prostřednictvím své datové schránky:
- Potvrzení podání elektronického návrhu projektu (zasílá hlavní uchazeč) a
- Dokladů k prokázání způsobilosti (zasílá každý uchazeč samostatně).
ID datové schránky TA ČR: afth9xp.
Informace o zpracování přihlášky naleznete v Zadávací dokumentaci.
Nápovědy k vyplňování návrhu projektu jsou umístěny přímo v informačních systému ISTA. (videonávod jak založit účet v informačním systému ISTA).
V případě nejasností se podívejte do často kladených dotazů (databáze znalostí na Helpdesku), pokud odpověď nenaleznete, můžete položit dotaz prostřednictvím Helpdesku. Nejčastější dotazy k 5. veřejné soutěži Programu ÉTA položené skrze HELPDESK budou zodpovězeny také během nahrávaného online informačního semináře pro uchazeče, který proběhne 4. září 2020.
DOKUMENTY
Zadávací dokumentace
Zadávací dokumentace
Příloha č. 1 – Výzvy 21. století a 4 oblasti programu ÉTA
Příloha č. 2 – Aplikační garant
Příloha č. 3 – Příručka k hodnocení ÉTA
Související dokumentace a formuláře
Všeobecné podmínky
Smlouva o poskytnutí podpory
Rozhodnutí o poskytnutí podpory
Tematické preference vybraných aplikačních garantů
Genderová dimenze v obsahu výzkumu: kdy a jak ji v projektech zohledňovat?
Čestné prohlášení uchazeče / Sworn statement of the applicant
Formulář pro druh výsledku NmetS
Doplňující dokumentace
Program na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ÉTA
Struktura cílů NPOV
Pravidla pro publicitu
Obecná příručka pro hodnotitele
Zdroj: TAČR
PROGRAM ÉTA: OZNÁMENÍ TERMÍNU VYHLÁŠENÍ A PŘEDBĚŽNÝCH PARAMETRŮ 5. VEŘEJNÉ SOUTĚŽE
Technologická agentura České republiky připravuje 5. veřejnou soutěž Programu na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ÉTA.
Vyhlášení veřejné soutěže se plánuje dne 2. září 2020.
Předběžné parametry 5. veřejné soutěže Programu ÉTA naleznete ZDE.
Program ÉTA se obrací na výzkumnou komunitu společenských věd, humanitních věd a umění (SHUV), aby navrhovala řešení výzev a příležitostí 21. století v reakci na sociální, ekonomické, globalizační, kulturní nebo technologické proměny.
Další technické, lékařské nebo přírodovědní znalosti a kompetence jsou do této veřejné soutěže vítány pro své synergické efekty, jádro výzkumného týmu a metodický přístup, musí však vycházet ze společensko-humanitních nebo uměleckých disciplín. Výzkumné projekty mohou podávat řešení založené na nových nebo inovovaných výrobcích, postupech, procesech, službách, nových zkušenostech nebo změnách v chování a postojích, jejichž záměrem jsou pozitivní kulturní, sociální nebo ekonomické dopady.
V návrhu projektu musí uchazeči 5. veřejné soutěže Programu ÉTA prokázat:
personální a metodické zajištění výzkumného řešení z oblasti společensko-humanitní nebo umělecké (zejm. vzdělání a kompetence v řešitelském týmu, vykonávané role, velikost úvazků, využití výzkumné metody, sociálně spravedlivé a odpovědné dopady projektu); pozitivní dopad řešení projektu na společnost. Pokud ovšem bude návrh projektu založen na ryze technickém, lékařském nebo přírodovědném základě, nelze brát tuto podmínku za splněnou.
TA ČR upozorňuje uchazeče 5. veřejné soutěže na nejčastější důvody nedoporučení návrhů projektů k podpoře ve 3. veřejné soutěži, které jsou k nahlédnutí ZDE.
Zdroj: TAČR
PROGRAM DOPRAVA 2020+: VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ SPLNĚNÍ PODMÍNEK 2. VS
TAČR vyhlašuje výsledky vyhodnocení splnění podmínek návrhů projektů podaných do 2. veřejné soutěže Programu DOPRAVA 2020+, vyhlášené dne 8. dubna 2020.
Podmínky veřejné soutěže splnilo a do dalšího hodnocení postupuje 215 návrhů projektů z celkového počtu 227 návrhů projektů, které byly podány do této veřejné soutěže. Hlavním uchazečům nepřijatých návrhů projektů bude zasláno Rozhodnutí o nepřijetí do veřejné soutěže se zdůvodněním.
Výsledky vyhodnocení splnění podmínek 2. veřejné soutěže Programu DOPRAVA 2020+:
215 návrhů projektů přijatých do veřejné soutěže;
12 návrhů projektů nepřijatých do veřejné soutěže.
Zdroj: TAČR
Vyhlášena 2. VS TAČR DELTA 2
TAČR vyhlašuje dne 13. května 2020 druhou veřejnou soutěž ve výzkumu a experimentálním vývoji v Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací DELTA 2.
Předmětem této veřejné soutěže je výběr návrhů projektů aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje podporovaných z veřejných prostředků TA ČR za účelem naplňování cílů Programu DELTA 2.
Hlavním cílem tohoto programu je zvýšit množství konkrétních výstupů a výsledků aplikovaného výzkumu, a to pomocí podpory společných projektů uchazečů z ČR a uchazečů ze zahraničí v oblastech, které jsou pro dané země perspektivní, zlepšení přenosu mezinárodních znalostí, dobré praxe a know-how a usnadnění pronikání na zahraniční trhy.
Soutěžní lhůta začíná dnem 14. května 2020 v 9:00 hodin a končí dnem 15. července 2020 v níže uvedené hodiny:
16:30:00 hod. – pro podání návrhu projektu včetně všech povinných příloh prostřednictvím informačního systému ISTA;
23:59:59 hod. – pro zaslání Potvrzení podání elektronického návrhu projektu
(zasílá hlavní uchazeč) a dokladů k prokázání způsobilosti (zasílá každý uchazeč samostatně) prostřednictvím své datové schránky.
Zahraniční partneři musí mít sídlo v jedné z uvedených lokalit:
Lokalita
|
Název zahraniční organizace
|
Zkratka
|
Alberta
|
German-Canadian Centre for Innovation and Research
|
GCCIR
|
Brazilská federativní republika
|
Brazilian Agency of Research and Industrial Innovation
|
EMBRAPII
|
Če-ťiang
|
Zhejiang Science and Technology Department
|
ZSTD
|
Korejská republika
|
Korea Institute for Advancement of Technology
|
KIAT
|
Korejská republika
|
Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning
|
KETEP
|
Québec
|
Consortium for Research and Innovation in Aerospace in Québec
|
CRIAQ
|
Stát Izrael
|
Israel Innovation Authority
|
IIA
|
Tchaj-wan
|
Ministry of Economic Affairs
|
MoEA
|
Tchaj-wan
|
Ministry of Science and Technology
|
MoST
|
Ťiang-su
|
Jiangsu Provincial Department of Science and Technology
|
JSTD
|
Vietnamská socialistická republika
|
Ministry of Science and Technology of Vietnam
|
MOST
|
DOKUMENTY SPOJENÉ S 2. VEŘEJNOU SOUTĚŽÍ
Zadávací dokumentace
Zadávací dokumentace
Příloha č. 1 – Specifické podmínky jednotlivých zahraničních organizací
Příloha č. 2 – Příručka pro hodnotitele
Související dokumentace a formuláře
Všeobecné podmínky
Smlouva o poskytnutí podpory
Rozhodnutí o poskytnutí podpory
Čestné prohlášení uchazeče/Sworn statement of the applicant
Čestné prohlášení o složení konsorcia
Common proposal – Alberta (GCCIR)
Common proposal – Brazilská federativní republika (EMBRAPII)
Common proposal – Če-ťiang (ZSTD)
Common proposal – Korejská republika (KETEP)
Common proposal – Korejská republika (KIAT)
Common proposal – Québec (CRIAQ)
Common proposal – Stát Izrael (IIA)
Common proposal – Tchaj-wan (MoEA)
Common proposal – Tchaj-wan (MoST)
Common proposal – Ťiang-su (JSTD)
Common proposal – Vietnamská socialistická republika (MOST)
Formulář Pre-existent knowledge
Formulář pro druh výsledku NmetS
Podrobné informace a veškerou související dokumentaci naleznete zde.
Zdroj: TAČR
Vyhlášena 4. VS TAČR ÉTA
Technologická agentura České republiky vyhlásila dne 29. dubna 2020 čtvrtou veřejnou soutěž v Programu ÉTA.
Veřejná soutěž je zaměřena na podporu návrhů projektů s tématem týkající se zmírňování negativních celospolečenských dopadů a využívání nových příležitostí v důsledku krize spojené s pandemií COVID-19, a to zejm. v oblasti sociální, vzdělávací, ekonomické, legislativní, technologické, kulturní, etické, psychologické nebo mediální. Projekty musí využívat znalosti, zkušenosti anebo data z aktuálně probíhající krize související s pandemií COVID-19.
Soutěžní lhůta začíná dnem 30. dubna 2020 v 9:00 hodin a končí dnem 15. června 2020.
DOKUMENTY KE 4. VEŘEJNÉ SOUTĚŽI
Zadávací dokumentace
Zadávací dokumentace
Příloha č. 1
Související dokumentace a formuláře
Všeobecné podmínky
Smlouva o poskytnutí podpory
Rozhodnutí o poskytnutí podpory
Čestné prohlášení uchazeče / Sworn statement of the applicant
Doplňující dokumentace
Program na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ÉTA
Struktura cílů NPOV
Pravidla pro publicitu
Příručky
Obecná příručka pro hodnotitele
Veškeré informace k výzvě naleznete ZDE.
Zdroj: TAČR
VÝZVA K PODÁVÁNÍ NÁVRHŮ SPOLEČNÝCH ČESKO-NĚMECKÝCH VÝZKUMNÝCH PROJEKTŮ S DOBOU ŘEŠENÍ 2021-2022
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje výzvu k podávání návrhů společných česko-německých výzkumných projektů s dobou řešení 2021–2022.
Text výzvy: Výzva k podávání společných česko-německých projektů s dobou řešení 2021-2022, soubor typu pdf, (159,7 kB)
Formuláře pro uchazeče: Formuláře_MobilityDE21, soubor typu rar, (63,5 kB)
Lhůta pro předkládání návrhů společných výzkumných projektů: 2. 4. - 1. 6. 2020
Zdroj: MŠMT
VÝZVA K PODÁVÁNÍ NÁVRHŮ SPOLEČNÝCH ČESKO-FRANCOUZSKÝCH VÝZKUMNÝCH PROJEKTŮ S DOBOU ŘEŠENÍ 2021-2022
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje výzvu k podávání návrhů společných česko-francouzských výzkumných projektů s dobou řešení 2021–2022.
Výzva MOBILITY Francie 2021-2022 ke stažení zde: Výzva MOBILITY ČR_Francie_ 2021_2022, soubor typu pdf, (734,42 kB)
Příslušné přílohy včetně formuláře návrhu projektu zde: Formuláře_Mobility_ČR_Francie_ 2021_2022, soubor typu zip, (112,05 kB)
Výzva francouzského partnera je publikována zde:
http://www.campusfrance.org/barrande
Termín pro předkládání návrhů projektů: 11. 3. – 30. 6. 2020
Zdroj: MŠMT
VÝZVA K PODÁVÁNÍ NÁVRHŮ SPOLEČNÝCH ČESKO-RAKOUSKÝCH VÝZKUMNÝCH PROJEKTŮ S DOBOU ŘEŠENÍ 2021 - 2022
V souladu s Dohodou mezi vládou České republiky a vládou Rakouské republiky o spolupráci v oblasti kultury, školství, vědy, mládeže a sportu, podepsanou ve Vídni dne 21. listopadu 2008, vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy výzvu k podávání návrhů společných česko-rakouských výzkumných projektů s dobou řešení 2021–2022.
Text výzvy:
Výzva_Mobility Rakousko 2021-2022, soubor typu pdf, (858,47 kB)
Formuláře pro uchazeče:
Formuláře_Mobility ČR Rakousko 2021-2022, soubor typu zip, (122,9 kB)
Odkaz na vyhlášení výzvy na rakouské straně:
https://asp.sop.co.at/oead/antrag?call=CZ%202021_22
Termín pro předkládání návrhů projektů: 2. 3. 2020 - 5. 6. 2020 (dodatečně prodlouženo).
Zdroj: MŠMT
OP VVV
- Vyhlášena 19. března 2020
K čerpání
85 mil. Kč
Zdroj: MŠMT
K čerpání
861 mil. Kč
Zdroj: MŠMT
K čerpání
902 mil. Kč
Zdroj: MŠMT
K čerpání
500 mil. Kč
Zdroj: MŠMT
K čerpání
1 000 mil. Kč
Zdroj: MŠMT
- Vyhlášena 27. března 2019
K čerpání
250 mil. Kč
Zdroj: MŠMT
- Vyhlášena 15. března 2019
K čerpání
67 mil. Kč
Zdroj: MŠMT
- Vyhlášena 11. března 2019
K čerpání
400 mil. Kč
Zdroj: MŠMT
K čerpání
1 100 mil. Kč
Zdroj: MŠMT
- Vyhlášena 18. prosince 2018
K čerpání
1 100 mil. Kč
Zdroj: MŠMT
- Vyhlášena 18. prosince 2018
K čerpání
1 900 mil. Kč
Zdroj: MŠMT
- Vyhlášena 18. prosince 2018
K čerpání
1 100 mil. Kč
Zdroj: MŠMT
Byly zveřejněny výzvy ESF a ERDF výzvy pro vysoké školy II
Řídicí orgán OP VVV dne 28. 11. 2018 vyhlašuje výzvy č. 02_18_056 ESF výzva pro vysoké školy II a č. 02_18_057 ERDF výzva pro vysoké školy II v prioritní ose 2 OP VVV. Ukončení příjmu žádostí je stanoveno na 29. 3. 2019 ve 14 hod.
Vysoké školy mají opět možnost realizovat jak „měkké aktivity“ zaměřené například na zavádění praxe do studijních programů, tak s nimi spojené investice. Z evropských fondů je v ESF výzvě pro vysoké školy II a ERDF výzvě pro vysoké školy II tentokrát připraveno celkem 2,5 miliardy korun.
Více informací o výzvě č. 02_18_056 ESF výzva pro vysoké školy II najdete ZDE.
Více informací o výzvě č. 02_18_057 ERDF výzva pro vysoké školy II najdete ZDE.
Zdroj: MŠMT
CELKOVÝ PŘEDHLED VÝZEV V OP VVV JE K DISPOZICI NA STRÁNKÁCH POSKYTOVATELE (MŠMT ČR).
OP JAK
Draft harmonogramu výzev OP JAK 2022
Řídicí orgán zveřejnil na webu www.opjak.cz draft Harmonogramu výzev OP JAK pro rok 2022.
Harmonogram výzev doposud nebyl schválen Plánovací komisí programu hlavní (PKP), k tomu by mělo dojít ihned po schválení Programového dokumentu OP JAK ze strany Evropské komise.
Harmonogram výzev na rok 2022 (vč. jednotlivých termínů) vychází z předpokladu, že ke schválení dojde v dubnu 2022. V případě prodlení ve schválení dojde k relevantnímu posunu termínů.
Harmonogram je k dispozici v ZDE.
HORIZONT 2020
Otevřena poslední velká výzva H2020 - European Green Deal Call
V pátek 18. 9. 2020 byly zveřejněny informace o otevření poslední velké výzvy v programu H2020 - European Green Deal Call 2020.
K dispozici je finální pracovní program. Technologické centrum AV ČR rovněž vytvořilo přehlednou tabulku jednotlivých témat obsahující všechny hlavní informace.
Oficiální spuštění výzvy je 22. 9. 2020, uzávěrka pak 26. 1. 2021 v 17.00 (bruselský čas).
Podporované aktivity:
Call area 1: Increasing climate ambition: cross-sectoral challenges
Call area 2: Clean, affordable and secure energy
Call area 3: Industry for a clean and circular economy
Call area 4: Energy and resource-efficient buildings
Call area 5: Sustainable and smart mobility
Call area 6: Farm to Fork
Call area 7: Restoring biodiversity and ecosystem services
Call area 8: Zero-pollution, toxic-free environment
Call area 9: Strengthening our knowledge in support of the European Green Deal
Call area 10: Empowering citizens for transition towards a climate neutral, sustainable Europe
Call area 11: Accelerating the clean energy transition and access in partnership with Africa
Podrobnosti naleznete zde: https://ec.europa.eu/easme/en/news/european-green-deal-call a zde: https://ec.europa.eu/info/research-and-innovation/strategy/european-green-deal/call_en
Zdroj: TC AV ČR
Vyhlášeny výzvy ERC
Evropská výzkumná rada vyhlašuje dvě výzvy o prestižní ERC granty.
Advanced Grants
O tento grant se mohou ucházet výzkumníci, kteří v uplynulých deseti letech dosáhli významných vědeckých úspěchů v jakémkoliv oboru. K částce 2,5 milionu eur lze získat další 1 milion na počáteční výdaje spojené například se stěhováním ze třetí země či pořízením vybavení nebo služeb vědeckých center. Výzva je otevřena do 26. srpna 2020. Výsledky prvního kola hodnocení by měly být známy na konci ledna příštího roku a druhé kolo bude vyhodnoceno v průběhu dubna 2021. Veškeré potřebné informace jsou dostupné zde.
ERC Proof of Concept 2020
Podpora v této výzvě je určena na rozvoj komerčního či společenského potenciálu výsledků výzkumu, který již byl Evropskou výzkumnou radou financován. Částka 150 tisíc eur může být využita na průzkum trhu, ochranu duševního vlastnictví nebo třeba technické ověření výsledků v praxi. Na rozdíl od ostatních grantových výzev ERC jsou výsledky Proof of Concept grantů vyhlašovány třikrát ročně. Nejbližší uzávěrka je 17. září 2020, podrobnosti naleznete zde.
Zdroj: Vědavýzkum.cz
EVROPSKÁ VÝZKUMNÁ RADA OTEVŘELA NOVOU VÝZVU K PODÁVÁNÍ ŽÁDOSTÍ O ERC CONSOLIDATOR GRANTY NA ROK 2020.
Granty mají podpořit karieru mladých vědců prostřednictvím zakládání vlastních výzkumných týmů a řešení unikátních témat. Mezi oprávněné žadatele patří výzkumní pracovníci jakéhokoli věku či národnosti, kteří získali Ph.D. v rozmezí 7 až 12 let před udělením grantu.
Je možné zvolit jakékoliv téma výzkumu.
Consolidator granty mohou být dotovány až do výše 2 mil. eur a mohou trvat 5 let.
Granty pokrývají 100% požadovaných nákladů.
Jakým způsobem lze žádat o ERC Consolidator granty se dozvíte ZDE.
Žádosti lze podávat do 4. února 2020.
Zdroj: EK
Výzvy TWINNING a ERA Chairs 2020 otevřeny
Dne 24. 7. 2019 byly otevřeny dvě poslední výzvy v H2020 pro nástroj TWINNING (kód WIDESPREAD-05-2020) a ERA Chairs (kód WIDESPREAD-06-2020). Do obou výzev lze předkládat návrhy projektů až do 14. 11. 2019 do 17:00 hod SEČ. Podrobné informace o výzvě TWINNING jsou zde a ERA Chairs zde.
Zdroj: TC AV
Vyhlášena výzva Teaming Phase 2
Podrobné informace
Výzva je určena pouze projektům, které získaly grant ve výzvě Teaming Phase 1 v r. 2014 a 2016 na vznik centra excelence či na podstatnou modernizaci centra stávajícího. Návrh v podstatě tvoří business plán, který byl připraven v průběhu Fáze 1 (detailní popis - viz Portál pro účastníky). Požadovaný příspěvek od EU nesmí přesáhnout 15 mil. € na období 5 – 7 let a musí být spolufinancován ve stejné výši z dalších zdrojů (národních, soukromých či z fondů strukturálních). Typ akce: CSA (koordinovaná a podpůrná akce).
Zdroj: www.h2020.cz
Vyhlášena výzva Twinning
Podrobné informace
Specifickou výzvou je řešení nedostatků spolupráce a rozdílů mezi výzkumnými subjekty zemí méně výkonných v oblasti VaI (LPC) a mezinárodně uznávanými protějšky z EU a zvrácení trendu, kdy přední výzkumné subjekty spolupracují pouze mezi sebou (closed clubs). Zaměření projektů má významně posílit definovanou oblast výzkumu na vysoké škole či výzkumné organizaci v LPC propojením se minimálně dvěma předními subjekty z dalších dvou zemí a zlepšit výzkumný profil nejen instituce z LPC, ale i jeho výzkumných pracovníků. Nově je důraz kladen na mladou generaci vědců na počátku jejich kariér. Koordinátor musí být z LPC a projekty mohou pokrýt jakoukoliv oblast výzkumu na dobu max. 3 let s max. výší rozpočtu 0,8 mil. eur. Typ akce: CSA (koordinovaná a podpůrná akce).
Zdroj: www.h2020.cz
VYHLÁŠENA VÝZVA MARIE SKŁODOWSKA-CURIE INDIVIDUAL FELLOWSHIPS
Dne 12. 4. 2018 byla vyhlášena výzva MSCA-IF-2018: Individual Fellowships.
Jedná se o projekty zaměřené na individuální mobilitu výzkumných pracovníků.
Projekt podává hostitelská insnituce, resp. vybraný školitel ve spolupráci s výzklumným pracovníkem.
Deadline pro podávání projektů přes Participant Portal je 12.9.2018.
Typy projektů:
Standard EF [MSCA-IF-EF-ST] – stáž výzkumníka v hostitelské instituci v některé členské nebo asociované zemi EU
CAR – Career Restart panel [MSCA-IF-EF-CAR] – určeno výzkumníkům, kteří chtějí opět nastartovat svoji karieru např. po mateřské dovolené, práci mimo výzkumnou sféru
RI – Reintegration panel [MSCA-IF-EF-RI] – určeno výzkumníkům, kteří působili mimo EU, pro jejich návrat do některé z členských nebo asociovaných zemí EU (může se jednat i o návrat do mateřské instituce)
Society and Enterprise panel [MSCA-IF-EF-SE] – stáž v hostitelské instituci v některé členské nebo asociované zemi EU, která je z neakademického sektoru
Global Fellowships [MSCA-IF-GF] – stáž v hostitelské instituci ze „třetí“ země (země mimo členské nebo asociované státy EU), součástí je roční povinná návratová fáze do některé z členských nebo asociovaných zemí EU (může být i do mateřské instituce)
Dokumentace k výzvě:
Pracovní program MSCA 2018-2020
Aktualizovaná brožura Akce MSCA v H2020
VYHLÁŠENA VÝZVA MSCA-COFUND-2018
Dne 12. 4. 2018 byla vyhlášena výzva ve schématu Akce "Marie Skłodowska-Curie" (Marie Skłodowska-Curie Actions, MSCA).
Cílem je podpořit lidské zdroje, mobilitu, další vzdělávání a profesní růst výzkumných pracovníků v Evropském výzkumném prostoru.
Spolufinancování ze strany Evropské komise se vztahuje na financování celých programů, podporujících buď individuální vědecko-výzkumné pobyty pro zkušené výzkumné pracovníky nebo doktorské studijní programy pro začínající výzkumné pracovníky. Ze zdrojů EU lze financovat pouze některé kategorie nákladů (náklady na mzdu výzkumných pracovníků a na management projektu), a to ve výši stanovené v aktuálním pracovním programu.
Typy akcí:
Doctoral programmes [MSCA-COFUND-DP]
Fellowship programmes [MSCA-COFUND-FP]
Dokumenty:
Pracovní program MSCA 2018-2020
Výzva MSCA-COFUND-2018
O programu H2020
HORIZONT 2020 (H2020, Horizon2020), jak zní celý název programu, má být největším a nejvýznamnějším programem financujícím na evropské úrovni vědu, výzkum a inovace v letech 2014–2020. Projekty financované programem H2020 budou dobíhat ještě několik let poté. Program H2020 navazuje na rámcové programy pro výzkum, které vyhlašovala EU už od roku 1980, konkrétně na 7. rámcový program pro výzkum, technologický rozvoj a demonstrace (2007–2013).
Program H2020 se od 7. rámcového programu (7. RP) liší větším důrazem na podporu inovací, což se prakticky projeví například v zavedení nových úvěrových nástrojů a v podpoře inovací u malých a středních podniků.
Program H2020 v sobě integruje také dřívější Rámcový program pro konkurenceschopnost a inovace (CIP) a Evropský inovační a technologický institut (EIT). Podporována bude návaznost na strukturální fondy a na jiné programy EU.
Na rozdíl od 7. RP se počítá také s větší podporou tzv. přístupu bottom-up (zdola nahoru) při formulaci výzkumných témat. Pracovní programy k výzvám budou mít strategičtější charakter a budou formulovány na delší časové období.
Horizont 2020 není homogenním programem a k základní struktuře je třeba přičíst celou řadu nástrojů a programů, které mají vzhledem k programu H2020 jistou autonomii, jako jsou ERA-nety, Společné technologické iniciativy (JTI) nebo Iniciativy společného programování (JPI), které vyhlašují vlastní výzvy.
Více informací o rámcovém programu pro výzkum a inovace Horizont 2020:
- Český portál programu Horizont 2020 – AKTUÁLNÍ INFORMACE, VÝZVY, AKCE, KONTAKTY A PODPORA – H2020 (cz)
Aktuality k programu naleznete také na stránkách RKO2.
HORIZONT EVROPA
Posunutí termínů otevření výzev MSCA DN a MSCA PF v roce 2022
EK aktualizovala termíny otevření výzev pro podání projektů MSCA v roce 2022.
Z důvodu revize Pracovního programu pro MSCA na roky 2021 a 2022 dojde u druhých výzev (2022) pro MSCA Postdoctoral Fellowships a MSCA Doctoral Networks k posunutí termínů na 12. května 2022 (původně PF 13.4. a DN 3.5.). Uzávěrky výzev však posunuty nebudou. U ostatních typů Akcí zůstávají termíny beze změn. V tomto roce se neplánuje otevření výzvy MSCA and Citizens, v rámci níž se mohou žadatelé ucházet o grant na organizaci Evropské noci vědců.
Action
|
Opening
|
Deadline
|
Doctoral Networks (DN)
|
12 May 2022
|
15 November 2022
|
Postdoctoral Fellowships (PF)
|
12 May 2022
|
14 September 2022
|
Staff Exchanges (SE)
|
6 October 2022
|
8 March 2023
|
COFUND
|
11 October 2022
|
9 February 2023
|
MSCA and Citizens
|
No call foreseen in 2022
|
Zdroj: TC AV ČR
Horizont Evropa - byly vyhlášeny dlouho očekávané výzvy
Výzvy v jednotlivých oblastech nalezenete na odkazech níže:
Excellent Science
European Research Council (ERC)
Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA)
Research infrastructures
Global Challenges and European Industrial Competitiveness
Health
Culture, creativity and inclusive society
Civil Security for Society
Digital, Industry and Space
Climate, Energy and Mobility
Food, Bioeconomy Natural Resources, Agriculture and Environment
Innovative Europe
The European Innovation Council (EIC)
European innovation ecosystems
Widening Participation and Strengthening the European Research Area
Widening participation and spreading excellence
Reforming and enhancing the European R&I System
Zdroj: Funding & Tenders Portal, EK
Nové výzvy MSCA 6/2021
Evropská komise zveřejnila k 22. 6. 2021 velkou řadu výzev, mezi kterými jsou dvě výzvy v oblasti MSCA. Jednou je European Researchers´Night s uzávěrkou 7. října. Druhou je pak výzva Postdoctoral Fellowships 2021 zaměřená na individuální výzkumné stáže. Bližší informace k oběma výzvám naleznete níže.
European Researchers' Night 2022-2023
Open for submission
Programme
|
Horizon Europe (HORIZON)
|
ID
|
HORIZON-MSCA-2022-CITIZENS-01-01
|
Types of action
|
HORIZON Coordination and Support Actions
|
Deadline model
|
single-stage
|
Opening date
|
22 June 2021
|
Deadline date
|
07 October 2021 17:00:00 Brussels time
|
MSCA Postdoctoral Fellowships 2021
Forthcoming
Programme
|
Horizon Europe (HORIZON)
|
ID
|
HORIZON-MSCA-2021-PF-01-01
|
Types of action
|
HORIZON TMA MSCA Postdoctoral Fellowships - European Fellowships, HORIZON TMA MSCA Postdoctoral Fellowships - Global Fellowships
|
Deadline model
|
single-stage
|
Opening date
|
22 June 2021
|
Deadline date
|
12 October 2021 17:00:00 Brussels time
|
Zdroj: EK
Aktualizované termíny výzev MSCA
Vzhledem k tomu, že stále nebyl schválen pracovní program, rozhodla se Evropská komise pro další posun termínů výzev MSCA Postdoctoral Fellowships, MSCA Doctoral Networks a MSCA and Citizens.
Nový harmonogram výzev:

Zdroj: TC AV ČR
EIC výzvy
Výzvy EIC Transition podporují validaci nových technologií a rozvoj byznys modelu jako základu jejich budoucího komečního uplatnění.
Výzvy byly otevřeny dne 19. 5. 2021 a termín ukončení stanoven na 22. 9. 2021.
EIC Transition Challenges
V roce 2021 jsou otevřeny následující tematické oblasti:
EIC Transition Open
- výzva není tematicky omezená, více informací ZDE.
Zdroj: TC AV ČR
1. výzva ERC Advanced Grant
Dne 20. května 2021 byla otevřena první výzva pro žadatele o ERC Advanced granty v rámcovém programu Horizont Evropa.
Uzávěrka byla stanovena na 31. srpna 2021 v 17:00:00 (bruselského času).
Výzvu naleznete ZDE.
Dokumenty výzvy:
ERC 2021 Work Programme
Information for Applicants to the Advanced Grant 2021 Call
Application form (HE ERC AdG)
Zdroj: TC AV ČR
EIC Pathfinder Open
Výzva EIC Pathfinder Open podporuje amibiciózní projekty rozvíjející radikálně nové technologie, ideálně s potenciálem pro budoucí tržní uplatnění. Výzva je bez tematického vymezení.
Výzva byla otevřena dne 9.4.2021 a uzávěrka byla stanovena na 19. 5. 2021.
Odkaz na výzvu ZDE.
Zdroj: TC AV ČR
EIC Accelerator Challenges
Výzva EIC Accelerator Challenges je určena k podpoře rychlého komerčního uplatnění inovativních řešení a růstu inovačních podniků (především MSP a start-upů).
Vyhlášena byla 9.4.2021, roce 2021 bude mít dvě uzávěrky:
Pro žadatele jsou otevřena témata:
- Strategic Digital and Health Technologies
- Green Deal Innovations for the Economic Recovery
Více o výzvě naleznete ZDE.
Zdroj: TC AV ČR
Výzva EIT na posílení kapacity vysokých škol
Dne 24. března 2021 zahájil Evropský inovační a technologický institut (EIT) novou pilotní iniciativu na posílení inovační kapacity vysokých škol.
Iniciativa nese název HEI: Budování inovačních kapacit pro vysokoškolské vzdělávání - klade si za cíl uvolnit plný inovační potenciál vysokých škol zvýšením jejich podnikatelské a inovační kapacity a jejich integrací do celoevropského inovačního ekosystému.
Otevřena byla první výzva v tomto programu, která vyzývá evropské instituce vysokoškolského vzdělávání, aby vypracovaly akční plány pro celou instituci. Ty zlepší jejich podnikatelskou a inovační kapacitu na všech institucionálních úrovních.
Vybráno bude celkem 23 projektů, které zahájí aktivity od července 2021. Délka trvání je 24 měsíců. Projekt může získat až 1,2 milionu EUR. Na 1. fázi (červenec – prosinec 2021) je určena částka až 400 000 EUR a na 2. fázi (leden 2022 - červenec 2023) pak částka až 800 000 EUR.
Aktivity se mohou zaměřit na několik témat, včetně:
- podpora institucionální angažovanosti a změn,
- posilování partnerství mezi vysokoškolskými, obchodními a výzkumnými organizacemi,
- rozvoj inovací a služeb na podporu podnikání,
- zvyšování kvality podnikatelského vzdělávání, či
- vytváření a šíření znalostí.
Uzávěrka výzvy je 25. května 2021 a vybrané pilotní projekty budou oznámeny v červnu 2021.
Tiskovou zprávu naleznete zde a informační leták zde. Webová stránka iniciativy je zde a text výzvy s podmínkami účasti je k dispozici zde.
EIT otevřel registraci na 2 webináře k uvedené výzvě https://eit-hei.eu/#section--info-sessions (14. a 15. 4. 2021).
Více informací naleznete ZDE.
Zdroj: TC AV ČR
1. výzva ERC Consolidator grant
Dne 11. března byla vyhlášena 1. výzva pro podání ERC Consolidator grantů (ERC-2021-COG) v Horizontu Evropa. Jedná se o druhou výzvu vyhlášenou v novém rámcovém programu Horizont Evropa.
Připomínáme, že termín uzávěrky pro ERC Consolidator granty byl stanoven na 20. dubna 2021.
Výzvu naleznete ZDE.
Dokumenty výzvy:
Information for Applicants to the Starting and Consolidator Grant Calls
Template projektového návrhu: Part B1, Part B2
Host Institution support letter template
Zdroj: TC AV ČR
1. výzva pro podání ERC Starting grantů v Horizontu Evropa
Uložit
Uložit
Uložit
Uložit