Projektový servis UP

  >  Výzva MŠMT: Climate and Cultural Heritage (CCH) 2023 Collaborative Research Action (CRA)

Výzva MŠMT: Climate and Cultural Heritage (CCH) 2023 Collaborative Research Action (CRA)

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že dne 26. dubna 2023 byla vyhlášena výzva s názvem  „Climate & Cultural Heritage (CCH) 2023 Collaborative Research Action (CRA)“. Výše uvedená výzva byla vyhlášena rovněž ve spolupráci s  iniciativou Společného programování „Klima“ (JPI CLIMATE) , do níž je ČR aktivně zapojena, a Belmont Forum.

 

Cílem této výzvy je podpořit transdisciplinární a konvergentní přístupy k výzkumu kulturního dědictví a změny klimatu, podpořit spolupráci mezi výzkumnou komunitou v několika regionech a přispět k rozvoji znalostí a změně politiky na globální úrovni. Žadatelé jsou vyzýváni, aby předložili výzkumné návrhy, které se týkají alespoň jednoho ze tří témat výzvy:

- Dopad změny klimatu na kulturní dědictví;
- Kulturní dědictví jako zdroj pro zmírnění dopadů změny klimatu a přizpůsobení se této změně;
- Udržitelná řešení pro kulturní dědictví.

 

Kompletní znění této výzvy, včetně seznamu zúčastněných zemí, financujících organizací, časového harmonogramu, vymezení klíčových cílů, podporovaných oblastí a očekávaných dopadů naleznete zde

Termín pro předložení plných návrhů projektů – „Full Project Proposals“ – je stanovený na den 8. září 2023.

Návrhy projektů budou předkládány výhradně prostřednictvím elektronické aplikace. Kompletní návod pro podávání návrhů projektů včetně příslušného formuláře je k dispozici zde

 

Rozpočtová alokace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na uvedenou výzvu, která je organizována iniciativou Společného programování „Kulturní dědictví a globální změny“ (JPI CH), iniciativou Společného programování „Klima“ (JPI CLIMATE) a Belmont Forum, činí 500 000 EUR.

 

V návaznosti na zveřejnění věcně předmětné výzvy k předkládání návrhů projektů Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dále specifikuje kritéria způsobilosti českých účastníků projektů v dokumentu, který je k dispozici ke stažení pod odkazem JPI CH 2023_Eligibility Criteria.

Každý český účastník řešitelského týmu předkládaného návrhu projektu je povinen Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy doložit:

  1. způsobilost k řešení projektu předložením vyplněného a podepsaného formuláře Čestného prohlášení.
  2. rozpis způsobilých nákladů projektu vztahujících se k jeho činnostem vykonávaným v rámci projektu formou předložení vyplněného a podepsaného formuláře Specifikace nákladů.

Čestné prohlášení uchazeče bude po předchozí domluvě k dispozici na ludmila.hrabakova@upol.cz.

Návrh projektu a relevantní přílohy je každý účastník povinen předložit Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy nejpozději do dne 8. září 2023, přičemž preferovaným způsobem doručení je odeslání digitálně podepsaných formulářů prostřednictvím datové schránky. Proto prosím o dodání všech podkladů k podpisu a odeslání na ludmila.hrabakova@upol.cz do 6. září 2023.

 

 

V případě, že český účastník bude na základě výsledků mezinárodního hodnocení a po schválení zástupců financujících autorit států participujících v této výzvě úspěšný, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy může požádat takové české účastníky, aby předložili dodatečné dokumenty buď v anglickém, nebo českém jazyce za účelem vydání rozhodnutí o poskytnutí institucionální podpory podle pravidel stanovených Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

 

Případní zájemci o podání grantu se mohou také obrátit na pracovníky Projektového servisu Univerzity Palackého v Olomouci  https://www.psup.cz/kontakty/. Konkrétně na Mgr. Evu Richterovou.

Mgr. Eva Richterová

eva.richterova@upol.cz
tel.: 585 631 454

mobil: 734 763 491


Těšíme se na spolupráci.

 

zdroj: www.msmt.cz

 

Kalendář

<<září 2023>>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem