Projektový servis UP

  >  VÝZVA MŠMT – VYHLÁŠENÍ VEŘEJNÉ SOUTĚŽE V PROGRAMU INTER-EXCELLENCE II, PODPROGRAMU INTER-ACTION – LUAUS23 (BILATERÁLNÍ PROJEKTY ČR-USA)

VÝZVA MŠMT – VYHLÁŠENÍ VEŘEJNÉ SOUTĚŽE V PROGRAMU INTER-EXCELLENCE II, PODPROGRAMU INTER-ACTION – LUAUS23 (BILATERÁLNÍ PROJEKTY ČR-USA)

 

MINISTERSTVO ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY (dále jen „MŠMT“), poskytovatel účelové podpory v Programu podpory mezinárodní spolupráce ve výzkumu, vývoji a inovacích INTER-EXCELLENCE II vyhlásilo VEŘEJNOU SOUTĚŽ VE VÝZKUMU, VÝVOJI A INOVACÍCH LUAUS23 – bilaterální projekty Česká republika – Spojené státy americké.

 

Záměrem LUAUS23 je výběr společných výzkumných projektů v kategorii základního výzkumu, průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje, a to se zaměřením do všech vědných oblastí. Doba řešení podpořených projektů je stanovena na 3–5 let.

 

Projekty v podprogramu INTER-ACTION navrhuje uchazeč; tj. na principu bottom-up. Projekty nejsou programově omezeny v kategorii výzkumu (obecně je tedy možno navrhnout, příp. řešit projekt v kategorii základního výzkumu, průmyslového výzkumu i experimentálního vývoje) ani tematicky; uchazečem v podprogramu mohou být výzkumné organizace i malé, střední a velké podniky. Tyto obecné rysy mohou být nicméně na základě dohody se zahraničním partnerem v konkrétní veřejné soutěži dále upraveny a významně zúženy; tyto skutečnosti vždy přehledně popisuje zadávací dokumentace (pro LUAUS23 v Kap. 2).

 

Doložení záměru spolupráce mezi českým uchazečem a jeho americkým partnerem na řešení výzkumného projektu bude ze strany uchazeče doloženo přílohou návrhu projektu „Letter of Intent“

 

Souborem všech relevantních informací pro zpracování a podání návrhu projektu do LUAUS23 je ZADÁVACÍ DOKUMENTACE podle § 19 zákona č. 130/2002 Sb. předložená níže. Návrhy projektů budou zpracovány v Informačním systému programu INTER-EXCELLENCE (dále jen „systém ISIX“) a podány způsobem stanoveným v Zadávací dokumentaci.

 

Soutěžní lhůta, v níž je možné podávat návrhy projektů (žádosti uchazečů o poskytnutí účelové podpory), začíná dne 
9. června 2022 a končí dne 25. července 2022.

 

ČESTNÁ PROHLÁŠENÍ o způsobilosti uchazeče/dalšího účastníka projektu k řešení projektu i další relevantní dokumenty budou k dispozici na ludmila.hrabakova@upol.cz

 

(Je potřeba počítat s dostatečnou časovou rezervou pro zajištění podpisu, a to i na návrh projektu k odeslání na MŠMT).

Návrhy budou odesílány prostřednictvím datové schránky, veškeré dokumenty, prosím, dodejte na ludmila.hrabakova@upol.cz nejpozději do 21. července 2022.

 

 

Relevantní odkazy

Systém ISIX:  https://isix.msmt.cz/

 

Důležité dokumenty

 

ZADÁVACÍ DOKUMENTACE - LUAUS23.pdf,(500,27 kB)

Příloha ZD LUAUS23 - Vzor smlouvy o poskytnutí podpory.pdf,(386,12 kB)

 

Všechny další důležité dokumenty LUAUS23 (formuláře povinných příloh, další podpůrné materiály) jsou k dispozici pod následujícím odkazem: https://isix.msmt.cz/metodika/ke-stazeni/

 

KONTAKTNÍ OSOBA ZA MŠMT:

 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Oddělení řízení mezinárodních program VaVaI

Mária Krausová, DiS.

Tel.: +420 234 812 296

maria.krausova@msmt.cz

 

Případní zájemci o podání grantu se mohou také obrátit na pracovníky Projektového servisu Univerzity Palackého v Olomouci  https://www.psup.cz/kontakty/.

 

 

V tomto případě je kompetentní osobou Mgr. Eva Richterová.

eva.richterova@upol.cz
tel.: 585 631 454

mobil: 734 763 491

 

 zdroj: www.msmt.cz

 

Kalendář

<<červen 2022>>
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem