Projektový servis UP

  >  VÝSLEDKY 1. VÝZVY IPo OBLASTI PODPORY 2.2 OP VK

VÝSLEDKY 1. VÝZVY IPo OBLASTI PODPORY 2.2 OP VK

Univerzita Palackého se velmi intenzivně zapojila do 1. výzvy Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VpK). V rámci prioritní osy 2 Terciární vzdělávání, výzkum a vývoj podala pracoviště UP celkem 93 projektů. Dvaatřicet z nich uspělo a univerzita se může těšit jednak na jejich realizaci, jednak na finanční podporu v celkové výši přesahující 266 milionů korun. Univerzita se tak stala vůbec nejúspěšnějším žadatelem.


32 schválených projektů totiž představuje zdaleka nejvyšší počet mezi tuzemskými vysokými školami – každý čtvrtý schválený projekt, který prošel rukama výběrové komise Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, nese značku UP.

 

„Nezabodovali jsme však pouze kvantitou, chválen byl totiž každý třetí náš projekt – více než čtyřiatřicetiprocentní míra úspěšnosti nás řadí rovněž na první místo mezi českými vysokými školami,“ komentuje velmi dobrou práci svých kolegů na fakultách a Projektového servisu UP, který se podílel na zpracování 80 % přijatých projektů, prorektorka pro záležitosti vědy a výzkumu Jitka Ulrichová.

 

První výzva OP VpK byla zaměřena např. na inovaci studijních programů, inovaci distančního studia, modernizaci didaktických metod, spolupráci se zahraničními vzdělávacími a vědeckými institucemi, zapojování do mezinárodních projektů či sítí. Měla rovněž podpořit praxe a stáže vysokoškoláků u budoucích zaměstnavatelů, spolupráci vysokých škol se školstvím základním i středním nebo systémy monitoringu potřeb trhu práce pro absolventy vysokých škol.

 

Seznam projektů schválených k finanční podpoře naleznete zde.

Úspěšnost Univerzity Palackého v Olomouci v této výzvě naleznete zde.

Kalendář

<<červen 2023>>
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem