Projektový servis UP

  >  Visegrad Fund – výzvy

Visegrad Fund – výzvy

 

Mezinárodní visegrádský fond

 

Hlavním cílem vyhlášených grantů  je posilování a prohlubování vzájemných vazeb mezi členskými zeměmi (ČR, Maďarsko, Polsko a Slovensko), a to v oblastech kultury, vědy a výzkumu, vzdělávání a přeshraniční spolupráce.


S výjimkou přeshraničních projektů musí být zapojeny subjekty z nejméně tří zemí Visegrádské čtyřky (V4):  (Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko) Např. V4 organizátor a alespoň dva partneři z V4, doporučuje se však, aby podávaná žádost zahrnovala partnery ze všech zemí V4.

 

Za způsobilou se považuje taková organizace či osoba (s výjimkou institucí přímo financovaných z veřejných rozpočtů), která odpovídá „visegrádskému“ zaměření.

Současně může být v rámci konkrétního programu podána pouze jedna projektová žádost na jednoho žadatele. Nové projektové žádosti mohou být přijaty pouze od uchazečů, kteří v době termínu podání, zároveň nerealizují další projekt v totožném programu, který ještě nebyl úspěšně ukončen.

 

Mezinárodní visegrádský fond (MVF) byl založen 9. 6. 2000. Členskými státy jsou: Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko (země V4). Řídícím orgánem MVF je Konference ministrů zahraničních věcí a Rada velvyslanců, výkonným orgánem ředitel, který svou funkci vykonává v sídle MVF v Bratislavě. Úředním jazykem MVF je angličtina.

Fond má přispívat k rozvíjení užší spolupráce mezi členskými státy a posilovat vzájemné vazby v oblasti kultury, vědy a výzkumu, vzdělávání, výměn mládeže, turismu a přeshraniční spolupráce. Rozpočet fondu tvoří stejně vysoké finanční příspěvky, které do něj každoročně vkládají všechny čtyři členské země.

 

 

Rovněž došlo nově ke sjednocení termínů pro podávání žádostí. Podrobnosti níže.


Programy


Visegrad Grants:

  • podporují regionální partnerství mezi nevládními organizacemi a organizacemi občanské společnosti, veřejnými institucemi a obcemi, soukromými společnostmi a neziskovými organizacemi, stejně jako vzdělávacími a výzkumnými středisky, které přispívají ke spolupráci ve Visegrádském regionu.
  • termíny pro podávání žádostí: 1. únor, 1. červen, 1. říjen.
  • maximální doba realizace projektu je 18 měsíců.
  • https://www.visegradfund.org/apply/grants/visegrad-grants/

Visegrad+ Grants:

  • podporují projekty, které přispívají k demokratizaci a transformačním procesům ve vybraných zemích a regionech, zejména v zemích mimo EU, které se nacházejí na západním Balkáně a v zemích Východního partnerství.
  • termíny pro podávání žádostí: termíny pro podávání žádostí: 1. únor, 1. červen, 1. říjen.
  • maximální doba realizace projektu je 18 měsíců
  • https://www.visegradfund.org/apply/grants/visegrad-plus-grants/

 

Strategic Grants:

  • podporuje významné, dlouhodobé strategické projekty, na nichž se podílejí instituce ze všech čtyř zemí Visegrádské skupiny;
  • termíny pro podávání žádostí: termíny pro podávání žádostí: 1. únor, 1. červen, 1. říjen.
  • doba trvání projektů je maximálně 36 měsíců, minimálně 12 měsíců
  • projekty řeší jednu z ročních strategických priorit Visegrádské skupiny
  • https://www.visegradfund.org/apply/grants/strategic-grants/


Podrobné informace o výše zmíněných grantech a stipendiích včetně formulářů žádosti o stipendium jsou k dispozici na stránkách Mezinárodního visegrádského fondu (www.visegradfund.org), informace o Visegrádské skupině na www.visegradgroup.eu.

 

 

Kalendář

<<září 2023>>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem