Projektový servis UP

  >  Toxikologie

Toxikologie

 

Registrační číslo projektu: CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_018/0002311

 

Cílem projektu je vytvořit výzkumně zaměřený doktorský studijní program Toxikologie, který je orientovaný na hlavní směry toxikologického výzkumu.
Projekt předpokládá vytvoření tzv. "Doctoral school", zahrnující jak základní výzkum, tak aplikace v lékařských vědách včetně soudní toxikologie, buněčné toxikologie a aplikované toxikologie (průmyslová toxikologie a ekotoxikologie).
Realizace záměru bude spočívat v úzké spolupráci Univerzity Palackého v Olomouci a Univerzity Hradec Králové.

 

Cíle projektu:

 

Cílem projektu je příprava výzkumně zaměřeného doktorského studijního programu Toxikologie, který je orientovaný na hlavní směry toxikologického výzkumu.  Projekt předpokládá seznámení studentů s moderními metodami / přístupy a osvojení základních dovedností ke zvládnutí technik používaných ve "vědách o živé přírodě", zejména ve farmakologickém, biologickém a biochemickém výzkumu. U studentů to znamená schopnost rozhodnout se pro správnou aplikaci metod jak teoretických (studium mechanismů a principů toxických efektů a mechanismů účinných terapeutických intervencí), tak praktických (výběr analytického přístupu, optimální metody stanovení toxické látky, odhad postupu při terapii a detoxikaci), a aplikovaných (optimalizace antidotní terapie, volba metod v závislosti na látce a jejích vlastnostech).
Vytvoření tohoto doktorského studijního programu odpovídá na požadavky absolventů vysokých škol magisterského studia chemie, lékařství, biologie a environmentálních věd, kteří v současné době řeší neexistenci možnosti studia toxikologie vstupem do doktorského studijního programu zaměřeného úžeji anebo do studia doktorského studijního programu zaměřeného na jiné obory, např. organická chemie, anorganická chemie, farmakologie.

Dílčí cíle:
1. Připravit a akreditovat doktorský studijní program
2. Vytvořit materiální a personální podmínky k realizaci doktorského studijního programu

 

 

Kalendář

<<červenec 2024>>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Zasílání aktualit emailem