Projektový servis UP

  >  Toxikologie - infrastruktura

Toxikologie - infrastruktura

 

Registrační číslo projektu: CZ.02.1.01/0.0/0.0/16_017/0002310

 

Cílem projektu je vytvořit infrastrukturu a zázemí pro nově připravovaný výzkumně zaměřený doktorský studijní program Toxikologie. Cílem projektu je praktické seznámení studentů s moderními metodami a technikami používanými ve "vědách o živé přírodě", zejména ve farmakologickém, biologickém a biochemickém výzkumu.
Infrastruktura bude využívána na spolupracujících pracovištích Univerzity Palackého v Olomouci a Univerzity Hradec Králové v rámci "Doctoral school".

 

Cíle projektu:

 

Cílem projektu je příprava kvalitního zázemí pro studenty doktorského studijního programu Toxikologie. Předkládaný projekt zaměřený na infrastrukturu doktorského studijního programu Toxikologie proto zahrnuje:
- pořízení přístrojů k výzkumně orientované práci studentů
- pořízení odborné literatury v elektronické i písemné formě zaměřené na různé aspekty oboru Toxikologie. Součástí souboru literatury se předpokládá např. přístup k databázím toxikologicky důležitých lékových interakcí či k databázím analytických metod apod.
- laboratorní vybavení - v rámci infrastruktury bude doplněno laboratorní vybavení, nároky na dovybavení laboratoří nebudou zásadní, jedná se o rozšíření kapacity např. mrazících boxů pro uskladnění vzorků za nízké teploty či zařízení k inkubaci vzorků, výpočetní technika pro práci studentů apod.

K obsluze nově pořízených přístrojů a zařízení se v rámci projektu předpokládá personální zajištění technickými pracovníky na spolupracujících pracovištích v rozsahu 0,5 pracovníka /rok.

Naplnění uvedených dílčích cílů bude sloužit k dosažení společného cíle obou projektů (projekt Toxikologie v rámci "Rozvoje výzkumně zaměřených studijních programů" a projektu Toxikologie - Infrastruktura v rámci "Výzkumné infrastruktury pro vzdělávací účely - budování či modernizace" tedy k přípravě vysoce kvalifikovaných odborníků, kteří dosud museli získávat nejvyšší kvalifikace v oboru Toxikologie studiem v jiných, příbuzných oborech.

 

Kalendář

<<květen 2023>>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem