Projektový servis UP

  >  TAČR: Program THÉTA 2: Oznámení předběžných parametrů 1. veřejné soutěže

TAČR: Program THÉTA 2: Oznámení předběžných parametrů 1. veřejné soutěže

 

Technologická agentura ČR (dále jen „TA ČR”) informuje o přípravě 1. veřejné soutěže v Programu na podporu aplikovaného výzkumu a inovací – THÉTA 2 (dále jen „veřejná soutěž”).

 

Vyhlášení této veřejné soutěže plánujeme na 6. 9. 2023.

 

Veřejná soutěž programu THÉTA 2 je zaměřena na naplnění vize transformace a modernizace energetického sektoru v souladu se schválenými strategickými materiály. Tohoto cíle bude dosaženo prostřednictvím podpory projektů výzkumu, vývoje a inovací v oblasti energetiky, které jsou zaměřené na zkvalitnění řízení v odvětví energetiky ze strany veřejné správy, nové technologie a systémové prvky s vysokým potenciálem pro rychlé uplatnění v praxi a také dlouhodobé technologické perspektivy.

 

TA ČR první veřejnou soutěž vyhlašuje v podprogramech:

Podprogram 1 Podprogram 2
Výzkum ve veřejném zájmu (PP1) Energetické technologie pro konkurenceschopnost (PP2)

Podprogram 1 je zaměřen na témata zohledňující základní a provázané trendy v energetice, kterými jsou dekarbonizace, decentralizace, digitalizace a demokratizace, a to z pohledu veřejného zájmu. Budou rovněž akcentovat mezioborové technické oblasti, tj. interakce a propojení energetiky s ostatními sektory.

 

Podprogram 2 je zaměřen na přípravu technologií a řešení s rychlým uplatněním v praxi. Podpořené technologie a technologická řešení by měla přispívat k plnění klimaticko-energetických a environmentálních cílů ČR, především v krátkodobém a střednědobém horizontu. Podpora se bude soustředit do nových i tradičních oblastí, v nichž je výzkum a vývoj v ČR již na evropské a světové úrovni nebo může významně využívat konkurenční výhody.

 

Předběžné parametry 1. veřejné soutěže programu THÉTA 2 naleznete ZDE.

 

TA ČR zveřejní více informací a všechny podmínky pro podání návrhu projektu v zadávací dokumentaci v den vyhlášení veřejné soutěže.

Případné dotazy k 1. veřejné soutěži programu THÉTA 2 směřujte na Helpdesk. Pro konzultace projektových záměrů jsou uchazečům k dispozici regionální kontaktní místa.

 

www.tacr.cz

 

 

Kalendář

<<září 2023>>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem