Projektový servis UP

  >  Rozvoj výzkumné a vzdělávací infrastruktury pro DSP Sociologie: Výuka pro výzkum, výzkum pro výuku

Rozvoj výzkumné a vzdělávací infrastruktury pro DSP Sociologie: Výuka pro výzkum, výzkum pro výuku

 

Registrační číslo projektu: CZ.02.1.01/0.0/0.0/16_017/0002630

 

Projekt je zaměřen na rozvoj a zajištění kvalitního infrastrukturního zázemí pro výuku v modernizovaném doktorském studijním programu Sociologie. Hlavní část aktivit spočívá ve stavebních úpravách výukových prostor, které jsou nyní používány provizorně, jejich vybavení nábytkem, technikou a softwarem pro realizaci výuky spojené s výzkumem. Projekt tak navazuje na aktivity komplementárního projektu DSP Sociologie: Výuka pro výzkum, výzkum pro výuku.

 

Cíle projektu:

 

Cílem předkládaného projektu je zmodernizovat výukové prostory pro výuku v modernizovaném výzkumně zaměřeném studijním programu Sociologie.
Stavební aktivity budou realizované v rámci budovy Tř. Svobody 26.

Modernizace doktorského studijního programu Sociologie, klade nároky na rozšíření a úpravy prostorového zázemí. V rámci projektu vzniknou seminární pracovny, pracovny doktorandů a jejich školitelů. Technické vybavení bude zahrnovat kvalitativní i kvantitativní software, a tomu odpovídající počítačovou techniku a prezentační a audiovizuální techniku.

Projekt navazuje na plánované aktivity projektu z komplementární DSP sociologie: Výuka pro výzkum, výzkum pro výuku v následujících oblastech:
a) zkvalitnění vzdělávací činnosti a zavedení moderních výukových trendů a metodologie vyžaduje podporu infrastrukturního zázemí studijního programu a její neustálý rozvoj. Zejména pak s ohledem na změny v potřebách sociologické praxe a zavádění nových efektivních nástrojů pro zpracování analýz a kvalitativních metod šetření;

b) realizace doktorského studijního programu předpokládá vysoké nasazení studentů i jejich školitelů a velký podíl samostatné práce. Příprava několika pracoven doktorandů a jejich školitelů jim umožní nerušenou práci v moderním a motivujícím prostředí s odpovídajícím materiálním zázemím.

Cíle projektu je možné shrnout do následujících bodů:
- zajistit stavebně, prostorově a hygienicky odpovídající zázemí pro realizovanou výuku;
- vybavit modernizované prostory nábytkovým vybavením;
- doplnit technické vybavení modernizovaných prostor o prezentační a výpočetní techniku;
- rozšířit softwarové vybavení studijního programu o aplikace využívané v kvalitativních výzkumech a analýzách, výzkumech sociálních sítí apod.;
- zřídit oborovou knihovnu, která doplní zázemí studijního programu.

 

Kalendář

<<červenec 2024>>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Zasílání aktualit emailem