Projektový servis UP

  >  Rozvoj výzkumné a vzdělávací infrastruktury pro DSP Migrační studia

Rozvoj výzkumné a vzdělávací infrastruktury pro DSP Migrační studia

 

Registrační číslo projektu: CZ.02.1.01/0.0/0.0/16_017/0002631

 

Projekt je zaměřen na rozvoj a zajištění kvalitního infrastrukturního zázemí pro výuku v modernizovaném doktorském studijním programu Migrační studia. Hlavní část aktivit spočívá ve stavebních úpravách výukových prostor, které jsou nyní používány provizorně, jejich vybavení nábytkem, technikou a softwarem pro realizaci výuky spojené s výzkumem. Projekt tak navazuje na aktivity komplementárního projektu Studijní program Migrační studia.

 

Cíle projektu:

 

Cílem projektu je zmodernizovat prostory pro výuku v modernizovaném výzkumně zaměřeném studijním programu Migrační studia. Stavební aktivity budou realizované v rámci budovy Tř. Svobody 26. Modernizace doktorského studijního programu vyžaduje rozšíření a úpravy prostorového zázemí. V rámci projektu vzniknou seminární pracovny (2), pracovny doktorandů (4) a jejich školitelů (2) vč. hygienického zázemí a nábytkového vybavení.
Technické vybavení bude zahrnovat kvalitativní i kvantitativní software, technické potřeby pro výzkum, a odpovídající počítačovou, prezentační a audiovizuální techniku. Technické vybavení bude zahrnovat: dataprojektory a ozvučení seminárních pracoven, PC, notebooky (25ks), kvalitativní software Atlas.ti, kvalitativní software MAXQDA , kvantitativní software SPSS, software pro tvorbu myšlenkových map Mindmanager, software Geografický informační systém (GIS), fotografické aparáty včetně objektivů, diktafony, interaktivní tabule, magnetické tabule.
Projekt navazuje na plánované aktivity projektu z komplementární DSP Migrační studia, zejména tvorbu výzkumně zaměřených studijních programů, což zahrnuje tvorbu koncepce doktorského studia, vypracování akreditačního materiálu, přípravy sylabů a kurikula, tvorbu studijních opor i zapojení odborníků. Realizace programu předpokládá vysoké nasazení studentů i jejich školitelů a velký podíl samostatné práce. Příprava několika pracoven doktorandů a jejich školitelů je předpokladem práce v moderním a motivujícím prostředí s odpovídajícím materiálním zázemím.
Cíle projektu:
- zajistit stavebně, prostorově a hygienicky odpovídající zázemí pro výuku;
- vybavit modernizované prostory nábytkovým vybavením;
- doplnit technické vybavení modernizovaných prostor o prezentační, výpočetní a podpůrnou techniku;
- rozšířit softwarové vybavení studijního programu o aplikace využívané v kvantitativních a kvalitativních výzkumech a analýzách, apod.

 

Kalendář

<<září 2023>>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem