Projektový servis UP

  >  RODOGEMA: Rozvoj doktorských studijních programů na UP propojením výuky a výzkumu v geovědních a matematických oborech

RODOGEMA: Rozvoj doktorských studijních programů na UP propojením výuky a výzkumu v geovědních a matematických oborech

 

Registrační číslo projektu: CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_018/0002317

 

Projekt rozvíjí doktorské studijní programy Geografie, Geologie, Matematika a Aplikovaná matematika na PřF UP Olomouc multidisciplinárním propojením výuky a výzkumu zaměřeným na společná geovědní a matematická témata. Projekt sdružuje dva geovědní a dva matematické doktorské programy a hlavní důraz klade na modernizaci jejich obsahů intenzivnějším výzkumem na zahraničních stážích studentů a zapojení studentů do výzkumných týmů s vysokým podílem internacionalizace.

 

Cíle projektu:

 

Cílem projektu je připravit k akreditaci čtyři modernizované výzkumně zaměřené doktorské studijní obory. Ambicí nově sestavených doktorských programů je přitáhnou větší počet kvalitnějších zájemců o vědeckou výchovu v geovědních a matematických oborech a vychovat z nich mezinárodně konkurenceschopné vědecké pracovníky. Všechny akreditace budou předloženy v českém i anglickém jazyce. Cílem je i přilákat ke studiu v ČR kvalitní zahraniční studenty. K dílčím cílům projektu patří modernizace jednotlivých předmětů užším propojením výuky a projektově zaměřeného výzkumu cíleného na aktuálně preferované oblasti, jako jsou například modelování prostorových jevů v GIS, digitální kartografie či bezkontaktní monitoring krajiny. Zprostředkováním kontaktů na zahraniční odborníky bude studentům umožněno osvojit si nejnovější vědecké poznatky z jejich výzkumné oblasti. Absolventi modernizovaných studijních programů budou schopni rychlého zapojení do vysoce kvalitních domácích i zahraničních výzkumných týmů, budou se více prosazovat svými příspěvky v renomovaných vědeckých časopisech a budou mít větší předpoklady k získávání vlastních výzkumných projektů či post-doktorandských pozic na českých i světových univerzitách a výzkumných ústavech.

 

Kalendář

<<červen 2023>>
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem