PSUP

Regionální kontaktní organizace

Výstupy projektu

 

1) V rámci projektu budou každoročně pořádány minimálně 4 odborné semináře na aktuální témata rámcových programů EU a programů mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji. Témata seminářů budou volena vždy dle aktuálních výzev a specifik programů mezinárodní spolupráce. Semináře poslouží k podrobnějšímu informování zájemců o možnostech účasti na rámcových programech EU a programech mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji. Na seminářích budou zájemci seznámeni se základními informacemi nezbytnými pro zapojení se do relevantních programů.

 

2) Za dobu trvání projektu budou uspořádány 2 konference pro zájemce o účast v projektech rámcových programů EU a programech mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji. Jedná se o setkání vědců s odborníky na rámcové programy EU a programy mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji, ale i na projektový management jednotlivých programů. Konference se budou zabývat zejména praktickými záležitostmi jednotlivých rámcových programů EU a programů mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji, jejich praktickým řízením (uplatnění výsledků, spolupráce, finanční řízení apod.).

 

3) Odborná publikace zaměřená na výzkum formou analýzy současného stavu implementace projektového řízení do prostředí VŠ s vazbou na řízení projektů financovaných z rámcových programů EU a programů mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji, na praktické aspekty programů mezinárodní spolupráce – orientace na praxi, spolupráce mezi VŠ a soukromým sektorem v oblasti vědecko-výzkumné činnosti, řízení rizik na projektech VaV, aj.

 

4) Podané projektové žádosti v rámcových programech EU a programech mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji, na nichž se budou podílet pracovníci Regionální kontaktní organizace pro střední Moravu ve spolupráci s potenciálními zájemci o podání projektu z řad vědecko-výzkumných pracovníků nebo malých a středních podniků v regionu Střední Morava.

 

5) Realizované projekty v rámcových programech EU a programech mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji, které budou ze strany RKO vedeny po stránce administrativní a finanční, a to ve spolupráci s řešitelským týmem, jenž bude zodpovědný za odbornou stránku projektu.

 

6) Webové stránky projektu budou plnit funkci interaktivní platformy, kde budou zavěšeny veškeré potřebné informace o projektu, pořádaných akcích, informace k rámcovým programům a programům mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji, aktuálních výzvách v rámci těchto programů apod.

Kalendář

<<září 2023>>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930