Projektový servis UP

  >  QuantERA II Call 2023: Výzva v oblasti výzkumu kvantových technologií je otevřena

QuantERA II Call 2023: Výzva v oblasti výzkumu kvantových technologií je otevřena

Mezinárodní výzva QuantERA II Call 2023 je otevřena. Výzva je zaměřena na výzkum kvantových technologií. Termín pro příjem návrhů projektů
(tzv. proposals) potrvá do 11. května 2023, 17:00 SEČ.

Témata výzvy (v originálním znění):

  • Quantum Phenomena and Resources (základní výzkum)
  • Applied Quantum Science (aplikovaný výzkum)

Technologická agentura ČR (TA ČR) podpoří české uchazeče v celkové alokaci 750 000  EUR. Maximální výše podpory na jeden projekt není omezena. O podporu se mohou ucházet podniky a výzkumné organizace. Čeští uchazeči musí splňovat národní podmínky vycházející z Programu EPSILON (Podprogram 1 – Znalostní ekonomika). Výzva je financována z Národního plánu obnovy v rámci komponenty 5.2 s názvem „Podpora výzkumu a vývoje v podnicích a zavádění inovací do podnikové praxe” a její investice „Podpora výzkumu a vývoje v synergických efektechs rámcovým programem pro výzkum a inovace”.

 

Projektové návrhy mohou předkládat mezinárodní projektová konsorcia tvořena alespoň třemi způsobilými nezávislými partnery, kteří žádají o financování alespoň ze tří následujících zemí:

 

Belgie (FNRS, FWO), Bulharsko (BNSF), Česká republika (MŠMT, TA ČR), Dánsko (IFD*), Estonsko (ETAg), Finsko (AKA), Francie (ANR), Chorvatsko (HRZZ*), Itálie (NQSTI*), Izrael (Innovation Auth), Kanada – Québec (PRIMA, PROMPT), Lotyšsko (LZP), Litva (LMT), Lucembursko (FNR), Maďarsko (NKFIH), Malta (MEYER), Německo (DFG, BMBF), Nizozemsko (Quantum Delta NL), Polsko (NCBR, NCN),  Portugalsko (FCT*), Rakousko (FFG), Rumunsko (UEFISCDI), Slovensko (SAS), Slovinsko (MIZS), Španělsko (AEI), Švédsko (VR), Švýcarsko (SNFS), Velká Británie (UKRI EPSRC, UKRI Innovate UK).

*Seznam zemí je ze dne 26. 1. 2023, někteří poskytovatelé svou účast ještě potvrdí. Pro aktuální seznam zemí navštivte stránku www.quantera.eu.

 

Veškeré potřebné informace pro zapojení do výzvy naleznete v dokumentu Podmínky zapojení českého uchazeče do výzvy QuantERA II Call 2023 (dříve Příručka pro uchazeče), který bude spolu s dalšími dokumenty zde v sekci “Dokumenty”.

Pro hledání partnerů můžete využít Partner Search Tool od QuantERA.

 

 

Aktuální informace o výzvě sledujte na webových stránkách www.quantera.eu a www.tacr.cz.

 

Zdroj: www.tacr.cz.

Kalendář

<<červenec 2024>>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Zasílání aktualit emailem