Projektový servis UP

  >  Projekt - Zvýšení kompetencí studentů a akademických pracovníků v řízení výzkumných a vzdělávacích projektů

Projekt - Zvýšení kompetencí studentů a akademických pracovníků v řízení výzkumných a vzdělávacích projektů

 

Zvýšení kompetencí studentů a akademických pracovníků v řízení výzkumných a vzdělávacích projektů

 

 

Stručný obsah projektu:

 

Projekt si klade za cíl vzdělávat studenty a akademické pracovníky UP v té oblasti, na kterou nebyl dosud kladen dostatečný důraz - v oblasti projektového managementu. Větší znalosti v oblasti projektového řízení a dotačního managementu napomůžou absolventům kurzu k lepšímu uplatnění na trhu práce, či ke zefektivnění jejich práce uvnitř mateřské instituce.

V rámci projektu budou vytvořeny studijní materiály v tištěné i v elektronické podobě a budou realizovány dva běhy výuky v kurzu. Kurz bude strukturován do čtyř na sebe navazujících modulů:

1. Financování projektů

2. Plánování a příprava projektů

3. Příprava projektové přihlášky

4. Řízení projektů

 

Za dobu trvání projektu budou realizovány dva dvousemestrální běhy souboru modulů a proškoleno minimálně 120 účastníků. Po skončení financování z prostředků ESF bude kurz dál běžet na Univerzitě Palackého v Olomouci a jeho přínosu budou moci využívat další zájemci prostřednictvím e-learningu.

 

Cíle projektu:

 

Hlavním cílem je zvýšit uplatnitelnost absolventů VŠ na trhu práce a rozvíjet odbornou úroveň akademických pracovníků Univerzity Palackého v Olomouci.

 

Cíle projektu lze dále rozdělit do dvou vzájemně provázaných bodů:

  • napomoci rozvoji lidských zdrojů prostřednictvím vzdělávání studentů a akademických pracovníků.
  • vytvořit modulově uspořádaný kurz a realizovat 2 dvousemestrální běhy.

 

Kurz bude strukturován do čtyř navazujících modulů:

1. Financování projektů

2. Plánování a příprava projektů

3. Příprava projektové přihlášky

4. Řízení projektů

 

V rámci realizace kurzů budou účastníci seznámeni se všemi fázemi projektu, s pravidly a možnostmi financování projektů, s praktickými otázkami přípravy projektových přihlášek a s problematikou řízení projektu. Všechny moduly budou provázány s praxí, budou obsahovat konkrétní příklady, odkazy na informační zdroje a praktické ukázky technik, aby absolventi kurzu nebyli vybaveni pouze teoretickými znalostmi, ale aby pro ně bylo snazší aplikovat a využít své poznatky v praxi. Takto strukturovaný kurz poskytne účastníkům ucelený přehled a základní znalosti projektového řízení v prostředí vysoké školy. Při koncipování kurzu je rovněž kladen důraz na samostudium a e-learning, jakožto nedílné součásti návazného vzdělávání.

 

Bude vytvořen webový portál projektu, který bude pravidelně aktualizován, bude obsahovat veškeré učební materiály a rovněž test, pomocí kterého si zájemci o studium, ale i absolventi, budou moci ověřit své znalosti projektového managementu. Po skončení pilotního kurzu proběhne evaluace formou dotazníkového šetření a výsledky budou aplikovány do druhého běhu kurzu. Rovněž budou aktualizovány výukové materiály dle vývoje současné situace, aby byly zachyceny případné změny ve vývoji. Tím se zefektivní a dále prohloubí nejen odborná úroveň kurzů, ale i komunikace mezi přednášejícími a studenty a jejich setkávání s praxí.

Kalendář

<<červenec 2024>>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Zasílání aktualit emailem