Projektový servis UP

  >  Projekt - Vzdělávání výzkumných pracovníků v Regionálním centru pokročilých technologií a materiálů

Projekt - Vzdělávání výzkumných pracovníků v Regionálním centru pokročilých technologií a materiálů

 

Vzdělávání výzkumných pracovníků v Regionálním centru pokročilých technologií a materiálů


Stručný popis projektu:

Hlavním cílem je dlouhodobé a systematické vzdělávání výzkumných pracovníků RCPTM, výzkumných pracovníků spolupracujících akademických institucí a výzkumných pracovníků klientů RCPTM. Vzdělávání bude orientováno na zvýšení kvalifikace vlastních pracovníků a spolupracujících výzkumných institucí, a to jak v oblasti zvyšování jejich odborných znalostí, tak i znalostí a dovedností směřujících k uplatnění výsledků výzkumu, transferu technologií. Vzdělávání výzkumných pracovníků klientů RCPTM bude orientováno na prosazování nových výsledků výzkumu a technologiích v praxi. Výzkumní pracovníci klientských institucí rozšíří své odborné znalosti a schopnosti k praktickým aplikacím nejnovějších vědeckých poznatků. Pro pracovníky RCPTM a spolupracujících institucí bude realizován pravidelný vzdělávací cyklus seminářů v rozsahu asi 100 hodin ročně.

Především pro začínající výzkumné pracovníky RPCTM bude určen cyklus seminářů (cca 80 hodin ročně) a praktické přípravy v těchto optických měřících metodách a metodách studia pevných látek. Pracovníci RCPTM budou absolvovat krátkodobé stáže na pracovištích klientů RPCTM a naopak praktická příprava pracovníků výrobních podniků a jiných institucí na experimentálních a měřících zařízeních RCPTM bude probíhat formou studijních pobytů. Jelikož vzdělávání je nezbytnou podmínkou úspěšného výzkumu a aplikace jeho výsledků bude v RCPTM zřízeno vzdělávací oddělení.

Potřeby plánovaného vzdělávání jsou determinovány především potřebami vytváření synergie a rozvoje spolupráce mezi výzkumnými pracovníky akademické sféry a výzkumnými pracovníky aplikační privátní sféry. Těsnější propojení akademické výzkumné a privátní aplikační sféry je nutnou podmínkou ekonomického rozvoje regionu. Plánované vzdělávací aktivity přispějí k vzájemnému poznání a těsnějšímu propojení těchto dvou sfér. Cílovou skupinou jsou: 1/ výzkumní pracovníci a studenti doktorských studijních programů, působící v RCPTM, 2/ výzkumní pracovníci a studenti doktorských programů z institucí spolupracujících s RCPTM, 3/ výzkumnípracovníci klientů RCPTM, tj. uživatelů výsledků jeho výzkumné činnosti. Cílovou skupinu pracovníků, kteří budou vzděláváni, bude tvořit asi 100 pracovníků Univerzity Palackého, 50 pracovníků spolupracujících výzkumných institucí, 50 pracovníků z klientských institucí.

Výzkumní pracovníci cílové skupiny získají znalosti a dovednosti v oblasti průmyslových práv a transferu technologií a budou je systematicky rozvíjet. Pracovníci budou systematicky rozšiřovat své odborné znalosti a vědomosti. Výzkumní pracovníci získají řadu praktických dovedností a zkušeností z realizace řady experimentálních a měřících prací prostřednictvím nejmodernějších metod. Rozšíří se odborné a výzkumné kontakty mezi výzkumnými pracovníky různých institucí, Výzkumní pracovníci získají povědomí o problematice aplikace výsledků výzkumu v praxi a naučí se formulovat výzkumné cíle a organizovat výzkumnou práci z pohledu aplikace výsledků výzkumu a ekonomiky. Získané znalosti rozšíří uplatnitelnost výzkumných pracovníků na trhu práce.

 

 

 

TENTO ČLÁNEK JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY

Kalendář

<<červen 2023>>
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem