Projektový servis UP
Projekt - Vzdělávání a zvyšování kompetencí pro konkurenceschopnost akademických
Vzdělávání a zvyšování kompetencí pro konkurenceschopnost akademických pracovníků a postgraduálních studentů
Stručný popis projektu:
Projekt se zaměří na zkvalitnění terciárního vzdělávání na katedře psychologie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a na zatraktivnění výzkumu a vývoje v oblasti psychologie. Projektový tým vytvoří systém vzdělávacích modulů (klíčová aktivita 3 až 6) a systém e-learnignového vzdělávání pro studenty doktorandského studia a studenty 4. a 5. ročníku magisterské formy psychologie. V rámci projektu budou probíhat cykly odborných workshopů, které jsou určeny akademickým pracovníkům katedry psychologie Univerzity Palackého.
Naplnění klíčových aktivit povede k rozšiřování odborné kvalifikace a ke zvyšování konkurenceschopnosti cílových skupin. Realizátoři projektu budou navazovat národní a mezinárodní partnerství s institucemi působícími v oblasti psychologie. Dojde také k vytvoření několika písemných publikací (sborník, skripta, vzdělávací textyatd.) a ke spuštění projektových webových stránek, které budou nabízet aktuální informace (odborné a technické) o tomto projektu.
Předkládaný projekt má několik vzájemně provázaných cílů. Základní se týkají prohlubování odborných znalostí a dovedností v oblasti psychologického výzkumu. Důraz je kladen na prohlubování takových dovedností, jako je schopnost vytvořit a realizovat kvalitní vědecko-výzkumné a na potřeby trhu zaměřené projekty anebo schopnost publikovat v odborných domácích i zahraničních publikacích. Edukace a podpora se zaměří na akademické pracovníky a studenty magisterského a doktorandského typu studia psychologie. Bude vytvořen systém čtyř vzájemně propojených odborných modulů sloužících k edukaci cílových skupin. V prvním, metodologickostatistickém, modulu se cílové skupiny seznámí s využitím statistických metod v psychologickém výzkumu, s tvorbou designu výzkumů atd. Modul odborné angličtiny se bude soustředit na anglickou odbornou terminologii a
na rozvíjení schopností cílových skupin publikovat v anglickém jazyce. Akademický pracovník se na trhu práce neobejde bez prezentačních dovedností, schopnosti publikovat v periodikách a znalosti eticko-právní oblasti. Podpora těchto schopností a znalostí bude probíhat ve třetím modulu "Prezentační dovednosti, publikování a
eticko-právní oblast". V posledním modulu nazvaném "Projektový management" dojde k edukaci cílových skupin v oblasti přípravy a řešení odborných grantů a rozvojových projektů.V rámci navržených modulů budou probíhat odborné semináře a workshopy, vzniknou edukační materiály (skripta, DVD) a budou využity nové formy edukace (e-learning).
K dílčím cílům patří odborná setkání akademických pracovníků a studentů, které v rámci projektu proběhnou (odborné konference). Cílem je též navázání a prohlubování odborné spolupráce mezi katedrou psychologie a dalšími domácími a zahraničními institucemi (síťování zainteresovaných institucí). Dojde také k obohacení knihovny o odborné publikace a k obohacení softwarového vybavení katedry o nové statistické programy.
Více naleznete na webových stránkách projektu http://vzkas.axonsystems.cz/
TENTO ČLÁNEK JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY
Nejbližší akce
BYLA OTEVŘENA VÝZVA HORIZON EUROPE TWINNING 2023
02.10.2023
VÝZVA PRO PODÁVÁNÍ ŠVÝCARSKO-ČESKÝCH PROJEKTŮ
06.10.2023
MŠMT: VYHLÁŠENÍ VÝZVY K PŘEDKLÁDÁNÍ ŽÁDOSTÍ O DOTACE NA JAZYKOVOU PODPORU PRO UKRAJINCE „JAZYK JAKO BRÁNA“
27.10.2023
TAČR - Program THÉTA 2: Vyhlášení 1. veřejné soutěže A DALŠÍ MOŽNOSTI PODPORY TAČR
15.11.2023
MŠMT: VÝZVA LUAIZ24: CZ - IZRAEL v programu I-E II, podprogramu INTER-ACTION
30.11.2023
MŠMT: OTEVŘENÁ VÝZVA LUABA24: CZ – BAVORSKO
21.12.2023
GAČR: VÝZVA PRO PODÁVÁNÍ POLSKO-ČESKÝCH PROJEKTŮ 2023
18.01.2024
Služby infrastruktury – výzva I. OP TAK vyhlášena