Projektový servis UP

  >  Projekt - Vzdělávání a zvyšování kompetencí pro konkurenceschopnost akademických

Projekt - Vzdělávání a zvyšování kompetencí pro konkurenceschopnost akademických

 

Vzdělávání a zvyšování kompetencí pro konkurenceschopnost akademických pracovníků a postgraduálních studentů

 

 

Stručný popis projektu:

Projekt se zaměří na zkvalitnění terciárního vzdělávání na katedře psychologie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a na zatraktivnění výzkumu a vývoje v oblasti psychologie. Projektový tým vytvoří systém vzdělávacích modulů (klíčová aktivita 3 až 6) a systém e-learnignového vzdělávání pro studenty doktorandského studia a studenty 4. a 5. ročníku magisterské formy psychologie. V rámci projektu budou probíhat cykly odborných workshopů, které jsou určeny akademickým pracovníkům katedry psychologie Univerzity Palackého.

 

Naplnění klíčových aktivit povede k rozšiřování odborné kvalifikace a ke zvyšování konkurenceschopnosti cílových skupin. Realizátoři projektu budou navazovat národní a mezinárodní partnerství s institucemi působícími v oblasti psychologie. Dojde také k vytvoření několika písemných publikací (sborník, skripta, vzdělávací textyatd.) a ke spuštění projektových webových stránek, které budou nabízet aktuální informace (odborné a technické) o tomto projektu.

 

Předkládaný projekt má několik vzájemně provázaných cílů. Základní se týkají prohlubování odborných znalostí a dovedností v oblasti psychologického výzkumu. Důraz je kladen na prohlubování takových dovedností, jako je schopnost vytvořit a realizovat kvalitní vědecko-výzkumné a na potřeby trhu zaměřené projekty anebo schopnost publikovat v odborných domácích i zahraničních publikacích. Edukace a podpora se zaměří na akademické pracovníky a studenty magisterského a doktorandského typu studia psychologie. Bude vytvořen systém čtyř vzájemně propojených odborných modulů sloužících k edukaci cílových skupin. V prvním, metodologickostatistickém, modulu se cílové skupiny seznámí s využitím statistických metod v psychologickém výzkumu, s tvorbou designu výzkumů atd. Modul odborné angličtiny se bude soustředit na anglickou odbornou terminologii a

na rozvíjení schopností cílových skupin publikovat v anglickém jazyce. Akademický pracovník se na trhu práce neobejde bez prezentačních dovedností, schopnosti publikovat v periodikách a znalosti eticko-právní oblasti. Podpora těchto schopností a znalostí bude probíhat ve třetím modulu "Prezentační dovednosti, publikování a

eticko-právní oblast". V posledním modulu nazvaném "Projektový management" dojde k edukaci cílových skupin v oblasti přípravy a řešení odborných grantů a rozvojových projektů.V rámci navržených modulů budou probíhat odborné semináře a workshopy, vzniknou edukační materiály (skripta, DVD) a budou využity nové formy edukace (e-learning).

 

K dílčím cílům patří odborná setkání akademických pracovníků a studentů, které v rámci projektu proběhnou (odborné konference). Cílem je též navázání a prohlubování odborné spolupráce mezi katedrou psychologie a dalšími domácími a zahraničními institucemi (síťování zainteresovaných institucí). Dojde také k obohacení knihovny o odborné publikace a k obohacení softwarového vybavení katedry o nové statistické programy.

 

Více naleznete na webových stránkách projektu http://vzkas.axonsystems.cz/

 

 

TENTO ČLÁNEK JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY

Kalendář

<<září 2023>>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem