Projektový servis UP

  >  Projekt - STIMULACE PROFESNÍHO POTENCIÁLU VÝCHOVNÝCH PRACOVNÍKŮ V OLOMOUCKÉM KRAJI

Projekt - STIMULACE PROFESNÍHO POTENCIÁLU VÝCHOVNÝCH PRACOVNÍKŮ V OLOMOUCKÉM KRAJI

 

STIMULACE PROFESNÍHO POTENCIÁLU VÝCHOVNÝCH PRACOVNÍKŮ V OLOMOUCKÉM KRAJI

 

Záměrem projektu je v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků nabídnout výchovným pracovníkům ubytovacích zařízení škol, v domovech mládeže, v dětských domovech, v internátních zařízeních a ve školních družinách Olomouckého kraje vzdělávací program, rozšiřující jejich profesní kompetence. Obsahem vzdělávacího programu jsou činnosti spojené s pohybem, vhodné pro zařazení do plánů výchovně vzdělávací, kulturní a sportovní činnosti v kontextu věkových zvláštností žáků a studentů.

 

Hlavní záměry projektu:

1. Analýza zájmu výchovných pracovníků Olomouckého kraje o jednotlivá témata.

2. Tvorba metodických materiálů pro jednotlivá témata vzdělávacího programu.

3. Vytvoření scénáře vzdělávacího programu a jeho předložení Akreditační komisi MŠMT.

4. Realizace vzdělávacího programu v osmi spádových místech Olomouckého kraje včetně evaluace programu.

 

Realizace vzdělávacího programu přispěje k prohloubení odborné kvalifikace výchovných pracovníků.

Při formulaci cíle projektu vycházíme ze skutečnosti, že profese vychovatele v sobě skrývá velký vývojový potenciál. Stávající profese vychovatele je orientována především na role ukázňovatele, pečovatele či důvěrníka. Poněkud implicitní jsou kompetence v oblasti vzdělávání, sociální nebo manažérské. Jejich stimulaci by mohl napomoci námi navrhovaný vzdělávací program v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

 

Záměrem předkládaného projektu je prohloubení a rozšíření odborných kompetencí výchovných pracovníků ve školských výchovných a ubytovacích zařízeních v regionu Olomouckého kraje při plánování a realizaci volnočasových aktivit dětí a mládeže. Uvedený záměr projektu je v souladu s Vyhláškou o dalším vzdělávání pedagogických pracovníků 317/2005 Sb. a nabízí vyšší míru kvantity i kvality v systému vzdělávání pedagogických pracovníků. V předkládaném projektu bychom chtěli využít i pozitivních zkušenosti řešitelky a odborných pracovníků získané při vzdělávání učitelů základních škol v rámci realizace projektu OP RLZ.

 

Předkládaný návrh projektu primárně obohatí systém dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, umožní přenos a využití nejnovějších poznatků do praxe. Za sekundární, ale velmi významný dopad projektu, považujeme zvýšení kvality edukačního procesu a tím i kvality života žáků a mládeže.

 

 

Více naleznete na webových stránkách projektu

 

http://www.ftk.upol.cz/_katedry/apa/esf010/

 

 

TENTO ČLÁNEK JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY

Kalendář

<<září 2023>>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem