Projektový servis UP

  >  Projekt - PRAK

Projekt - PRAK

 

Rozvoj spolupráce PRAK v oblasti lidských zdrojů

 

Projekt si klade za cíl zavést systém odborného vzdělávání zaměstnanců ve vědě a výzkumu (VaV) pracujících v chemických oborech v podnicích a v akademické sféře, zvyšovat jejich přehled o výsledcích výzkumu v obou sektorech (soukromém a státním), aktualizovat jejich znalosti a přehled v oblasti legislativy, ochrany duševního vlastnictví a aktuálních trendů chemického výkumu ve světě.

Dalším cílem je vytvoření systému aktivit, které povedou k výměně znalostí a zkušeností mezi oběma sektory. U pracovníků VaV z podnikatelské sféry dojde ke zvýšení znalostí v oblasti současného stavu akademického výzkumu v ČR i ve světě, možnostech využití akademického výzkumu pro odbornou spolupráci a vzdělávání svých zaměstnanců. U pracovníků akaemie dejde ke zvýšení znalostí o fungování a potřebách podkuů zabývajícíh se VaV.

 

Projekt je rovněž zaměřen na vzdělávání nastávajících pracovníků VaV z řad Ph.D. a vybraných Mgr. studentů chemického směru. Hlavním cílem je seznámit je s reálným životem podnikatelské VaV organizace, způsobem plánování a řízení jejich výzkumných aktivit, praktickým řešením problémů spojených s vývojem nových produktů a požadavky na nové členy jejich výzkumných týmů.

Celkově si tedy projekt klade za cíl připravit VaV organizace obou typů, resp. jejich zaměstnance, pro budoucí vzájemnou spolupráci v oblasti aplikace výsledků chemického výzkumu v praxi, zvyšování odbornosti jejich pracovníků a vytvoření společných týmů. To by mělo vést v budoucnu k urychlení inovačních procesů a tak ke zvýšení konkurenceschopnosti.

 

Více naleznete na webových stránkách projektu

 

http://prak.upol.cz

 

 

 

TENTO ČLÁNEK JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY

Kalendář

<<září 2023>>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem