Projektový servis UP
Projekt - Podpora vzdělávání vědeckých pracovníků z oblasti molekulární onkologie
Podpora vzdělávání vědeckých pracovníků z oblasti molekulární onkologie
Stručný popis projektu:
Tento projekt si klade za cíl podpořit a rozvíjet týmovou spolupráci pracovníků VaV
a další vzdělávání pracovníků VaV v biomedicínské odbornosti. Týká
se onkologického výzkumu, kde je potřeba mít znalosti:
1) o současné klinické praxi,
2) o současných možnostech molekulární onkologie,
3) o současných bioinformatických nástrojích. Zároveň je potřeba ovládat
4) softwarové řízení projektů onkologického výzkumu a
5) publikování výsledků onkol. výzkumu v impaktovaných, anglicky psaných časopisech.
Předpokládáme, že tyto adaptibilní znalosti a dovednosti zvýší flexibilitu cílové skupiny projektu – vědeckých pracovníků - na trhu práce, úspěšnost jejich VaV grantových žádostí a obhajitelnost výsledků. Schopnost získat finance na výzkum
i za výzkum sníží deficit ve srovnání s vyspělým evropským zahraničím. Výsledky projektu budou využity v oblasti onkologického výzkumu České republiky a pomohou zabránit driftu VaV pracovníků do zahraničí nebo do lukrativnějších oblastí trhu práce.
Cíle projektu:
Cílem tohoto projektu je
1) další odborné vzdělávání pracovníků výzkumu a vývoje (dále VaV) – cílem
je připravit pracovníky výzkumu a vývoje: absolventy z přírodovědeckých
a lékařských fakult (nositele titulu MUDr. a Mgr.) pro výzkum v oboru molekulární, diagnostické či prediktivní onkologie poskytnutím znalostní báze, které nebyli vystaveni svým specializovaným studiem (reciproční znalosti klinické a laboratorní, obecné znalosti a dovednosti). Zároveň plánujeme zvýšit schopnosti cílové skupiny psát anglické odborné texty tak, aby se zkrátil zpoplatněný revizní proces před odesláním manuskriptu do redakce a zvýšit schopnosti cílové skupiny psát odborné anglické texty pro publikování výsledků onkologického výzkumu.
2) podpora vytváření kvalitních týmů VaV a jejich dalšího rozvoje; v rámci zvýšení kvality vzdělanostní hladiny jednotlivých cílových skupin a tím i zvýšení jejich konkurenceschopnosti chceme vytvořit platformu, která povede k efektivnější kooperaci ve směru klinický lékař - laboratorní odborník v rámci výzkumu onkologických onemocnění.
3)další vzdělávání pracovníků VaV v oblasti softwarového řízení výzkumu a vývoje v oblasti onkologického výzkumu; plánujeme zvýšit organizační a manažerské dovednosti cílové skupiny, aby dovedla lépe a účelněji zorganizovat svůj pracovní čas a výzkumné projekty v oblasti onkologie tak, že předejde syndromu vyhoření a zvýší impaktovou účinnost své práce. Získané zkušenosti budou následně použity při realizaci výzkumných projektů cílové skupiny.
Více naleznete na webových stránkách projektu
TENTO ČLÁNEK JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY