Projektový servis UP

  >  Projekt - Optometrie pro budoucnost

Projekt - Optometrie pro budoucnost

 

Optometrie pro budoucnost

 

Stručný popis projektu:

 

Obsahem projektu je inovace studijního programu Specializace ve zdravotnictví, obor Optometrie, reflektující její vývoj v EU, zejména ve Velké Británii. Inovace je cílená na stávající předměty studia a na vhodné rozšíření nabídky předmětů.

Nejprve proběhne rozvoj odborných a jazykových znalostí vybraných členů realizačního týmu zapojených do výuky a organizace studia. Dále je mapován stav studia optometrie v zahraničí, kde má optometrie delší tradici, a jsou plně rozvinuty vědecké aktivity v oboru.

Souběžně jsou realizovány konzultace pro vymezení potřeb praxe a bude diskutován dopad kurzů na zvýšení konkurenceschopnosti absolventů. Na základě těchto poznatků bude probíhat inovace stávajících a příprava některých nových předmětů. Následně budou do projektu zapojeni studenti, kteří budou inovovanými kurzy proškoleni.

Současně budou mapována témata vědeckého výzkumu v oboru optometrie
a začleněna do řešení závěrečných prací studentů. To umožní rozvoj výzkumu
v oboru optometrie.

 

Cíle projektu:

 

Stěžejním cílem projektu pro cílovou skupinu (studenty VŠ) je absolvováním inovovaných kurzů zajistit přímější a efektivnější přístup k nejnovějším informacím
z oboru optometrie a informacím z praxe, rozšířený knižní fond
pro možnost doplnění poznatků a podpůrné materiály ke studiu. Významnou změnou bude nárůst jejich konkurenceschopnosti na trhu práce.

K úspěšné realizaci vytknutého cíle je třeba zvýšit odborné a didaktické schopnosti vybraných akademických pracovníků - členů realizačního týmu projektu - podílejících se na výuce a organizaci oboru optometrie a především následné zapojení nových poznatků a metodik do výuky optometrie v souladu s trendy
v zemích, kde má optometrie dlouhou tradici a pevné zázemí. Pro účinné vyplnění stanoveného cíle musí být zvýšeny jazykové dovednosti zmíněných akademických pracovníků. Dále řešení projektu sleduje větší propojení výuky s praxí a zejména zrychlení přenosu moderních informací a technologií do studia. To vše povede
ke zvýšení flexibility a efektivity absolventů a k získání schopnosti absolventů převést získané znalosti a dovednosti do praxe a následně ke zvýšení jejich konkurenceschopnosti na trhu práce.

Výstupem projektu bude zmapování vzdělávání optometrie v EU
se zaměřením na země s dlouholetou tradicí a zázemím tohoto oboru. Budou inovovány stávající předměty a bude rozšířena nabídka předmětů. Dalším významným výstupem budou absolventi proškolení inovovanými kurzy, schopní uspokojit náročné odborné potřeby některých zaměstnavatelů a lépe se uplatnit
na trhu práce v oboru.

Konkrétními výstupy projektu jsou inovace obsahu stávajících předmětů, rozšíření současné nabídky předmětů, podpůrné materiály k uvedeným předmětům, modifikace didaktického přístupu, rozvoj spolupráce se zahraničními institucemi. Je průběžně doplňován knižní fond. Významným přínosem projektu je též upevnění spolupráce s partnery projektu.

 

 

 

Více naleznete na webových stránkách projektu http://muj.optol.cz/pluhacek/ESF/

 

 

 

TENTO ČLÁNEK JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY

Kalendář

<<červen 2023>>
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem