Projektový servis UP

  >  Projekt - Inovativní přístup k přípravě budoucích učitelů matematiky s využitím modulů v anglickém jazyce

Projekt - Inovativní přístup k přípravě budoucích učitelů matematiky s využitím modulů v anglickém jazyce

 

Inovativní přístup k přípravě budoucích učitelů matematiky s využitím modulů v anglickém jazyce

 

 

 

Pracovníci Katedry matematiky Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci spolu s Evropskou základní školou v Brně připravili projekt financovaný Evropským sociálním fondem v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost s názvem Inovativní přístup k přípravě budoucích učitelů matematiky s využitím výukových modulů v anglickém jazyce.

Cílem projektu je připravení náplně volitelného semináře z matematiky formou výukových modulů v anglickém jazyce k eliminaci jazykové bariéry českých studentů v běžné i odborné komunikaci.

Seminář je určen pro studenty prezenční formy studia Katedry matematiky Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Absolventi semináře budou schopni základní orientace v anglické odborné literatuře s matematickou tematikou.

 

Principy

Při přípravě a realizaci projektu dodržujeme tyto zásady:

Matematická a jazyková odbornost.

Výuka jednotlivých matematických modulů bude probíhat pod vedením odborníků z oblastí algebry, geometrie a matematické analýzy s praktickými zkušenostmi s výukou v anglickém jazyce.

Praktická využitelnost.

Studenti obdrží informace, které budou využitelné pro rozšíření jejich profesního přehledu, zkvalitnění samostudia a přípravy do výuky.

Propojenost s pedagogickou praxí.

V rámci projektu navštíví studenti semináře Evropskou základní školu v Brně, která realizuje výuku matematiky v anglickém jazyce.

 

Studium

Výuka semináře probíhá prezenční formou vždy jednou týdně. Skládá se ze tří vzájemně nezávislých modulů z algebry, geometrie a matematické analýzy. Důraz je kladen na didaktickou využitelnost probíraných témat v dalším studiu a posléze pedagogické praxi absolventů semináře. Studenti jsou aktivním způsobem zapojováni do průběhu semináře tak, aby se naučili vyjadřovat matematickou terminologii v anglickém jazyce při řešení matematických úloh. Součástí semináře je také návštěva Evropské základní školy v Brně, která realizuje výuku matematiky v anglickém jazyce. Studenti tak budou mít možnost konzultovat případné dotazy se zkušenými odborníky z praxe.

 

 

 

Více naleznete na webových stránkách projektu http://www.englishmath.upol.cz/

 

 

TENTO ČLÁNEK JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY

Kalendář

<<červenec 2024>>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Zasílání aktualit emailem