Projektový servis UP

  >  Projekt - Inovace výuky komunikativních dovedností v angličtině

Projekt - Inovace výuky komunikativních dovedností v angličtině

 

Inovace výuky komunikativních dovedností v angličtině

 

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na inovaci výuky komunikativních dovedností v anglickém odborném jazyce pro obory politologie, sociologie, žurnalistika a ekonomie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

 

Studenti budou schopni po absolvování inovované výuky lépe komunikovat v anglickém jazyce nejen na obecné úrovni, ale zvláště na úrovni odborného jazyka.

Důležitou klíčovou aktivitou budou kromě tvorby inovovaných sylabů a vlastní výuky rovněž studijní stáže v mezinárodních společnostech, organizacích a institucích, při kterých se studenti seznámí s využitím získaných komunikativních dovedností v praxi a podle potřeb praxe je dále rozvinou. Tím se zvýší jejich konkurenceschopnost na trhu práce, neboť komunikativní dovednosti a zvláště komunikativní dovednosti v anglickém jazyce jsou ze strany zaměstnavatelů brány jako jeden z prioritních požadavků na žadatele o práci.

 

Důraz bude kladen na zlepšení praktických komunikativních dovedností v anglickém jazyce a to jak formou různých praktických cvičení v jednotlivých kurzech, např. řešení tzv. case studies, role playing, rozvíjení prezentačních dovedností ve formě tzv. mock presentations (prezentace nanečisto), nácvik jednotlivých komunikačních technik (vyjednávání, mediace, naslouchání apod.), tak i formou praktického ověření nabytých dovedností v praxi. V jednodenních seminářích se studenti seznámí s názory a zkušenostmi zahraničních odborníků z oboru komunikace. Jedním z cílů projektu je i získat do budoucna nové kontakty pro možnost dalších praktických studijních stáží studentů UP. U všech tří výchozích kurzů (Anglický jazyk pro politology, Profesní komunikace v anglickém jazyce a Anglický jazyk pro akademické účely, který bude inovován pod názvem Analýza anglického diskurzu) proběhne inovace sylabů kurzu, do kterých bude zařazeno více aktivit podporujících komunikační dovednosti, s důrazem na schopnost prezentace výsledků odborné práce, poskytování a výměnu informací, práce na projektech (např. formální jazyk projektů EU) a pro studenty bude zařazena možnost praktických studijních stáží. Praktické stáže budou zaměřeny na získání zkušeností z oblasti komunikace ve výrobním podniku, v institucích státní správy a samosprávy a neziskových organizacích, ve kterých je ke komunikaci je nutno využít jak český, tak anglický jazyk. Zkušenosti získané touto praxí přispějí ke zvýšení konkurenceschopnosti na trhu práce.

 

 

Více naleznete na webových stránkách projektu

http://www.kal.upol.cz/projekt-inovace-vyuky/

 

 

TENTO ČLÁNEK JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY

Kalendář

<<září 2023>>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem