Projektový servis UP

  >  Projekt - Inovace studijního programu Všeobecné lékařství

Projekt - Inovace studijního programu Všeobecné lékařství

 


Inovace studijního programu Všeobecné lékařství
se zaměřením na primární péči a praktické lékařství

 

Stručný popis projektu:

Cílem projektu je inovace studijního programu Všeobecné lékařství se zaměřením na zvýšení schopnosti absolventů lékařské fakulty uplatnit se v primární péči.

Zvýší se kvalita vzdělávání studentů v oborech zvláště potřebných pro činnost praktického lékaře. Inovována a propojena bude výuka pěti předmětů a bude zřízeno klinické výukové pracoviště oboru praktické lékařství. Studentům bude poskytnuta příležitost ke kontaktům s potenciálními budoucími zaměstnavateli, především soukromými praktickými lékaři.

Studenti si osvojí zručnost ve využívání počítačové techniky pro diagnostické a terapeutické rozhodování praktického lékaře. Pracovníci jiných lékařských fakult ČR i ze zahraničí se budou přímo podílet na výuce studentů a budou předávat své znalosti akademickým pracovníkům tří různých oborů.

Uskuteční se konference s mezinárodní účastí o výuce a výchově lékaře všeobecné praxe v evropském kontextu.

Cílovými skupinami budou studenti a akademičtí pracovníci.

 

Cíle projektu:

 

Hlavním cílem projektu je inovace studijního programu Všeobecné lékařství se zaměřením na zlepšení přípravy studentů pro uplatnění v primární péči. Studenti se seznámí s možnostmi i omezeními diagnostické a terapeutické aktivity praktického lékaře budou se moci bezprostředně po absolvování LF kompetentněji rozhodovat pro uplatnění na trhu práce v oblasti primární péče. Při volbě jiného klinického oboru budou schopni s praktickým lékařem účinně spolupracovat.

Studentům bude poskytnuta příležitost k bezprostřednímu kontaktu s praktickými lékaři jako potencionálními zaměstnavateli a výuka studentů se přiblíží zvyklostem v zemích Evropské unie. Studenti se naučí využívat počítačovou techniku v ambulantní praxi, zúčastní se přednášek a seminářů vedených zahraničními experty. Studentům bude umožněn nácvik komunikačních dovedností.

Budou vypracovány nové sylaby výuky předmětů, které mají bezprostřední vztah k primární péči, zejména předmětů Praktické lékařství, Semináře z praktického lékařství, Sociálního lékařství a lékařská etika, General Practice a Social Medicine and Medical Ethics.

Akademičtí pracovníci, kteří uvedené předměty vyučují, budou seznámeni s aktuálními potřebami primární péče. Praktičtí lékaři, kteří se podílejí na výuce studentů v pracovních vztahu uzavřeném na základě dohody o provedení práce, zvýší své pedagogické dovednosti.

Akademičtí pracovníci se seznámí s výukou primární péče na jiných lékařských fakultách ČR i v zahraničí, prohloubí své jazykové znalosti a budou mít příležitost k navázání bezprostředních kontaktů s renomovanými zahraničními lektory.

Při výuce praktického lékařství dojde k propojení výuky studentů vyučovaných v češtině a v angličtině.

Více informací naleznete na webových stránkách projektu http://prakt.upol.cz/

 

 

 

TENTO ČLÁNEK JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY

Kalendář

<<červenec 2024>>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Zasílání aktualit emailem