Projektový servis UP

  >  Projekt - Inovace studia anglické filologie o moduly odborného překladu

Projekt - Inovace studia anglické filologie o moduly odborného překladu

 

Inovace studia anglické filologie o moduly odborného překladu

 

 

 

Stručný popis projektu:

 

Projekt ISAPT předkládaný Katedrou anglistiky a amerikanistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci plánuje inovaci stávajících studijních programů bakalářského a magisterského studia anglické filologie a bakalářského studia angličtiny se zaměřením na aplikovanou ekonomii.

 

Projekt ISAPT chce dosáhnout toho, aby si absolventi bakalářského a magisterského studia anglické filologie a bakalářského studia angličtiny se zaměřením na aplikovanou ekonomii KAA FF UP osvojili mimo znalostí z oblasti lingvistiky a literatury také solidní a systematicky naučené překladatelské a tlumočnické kompetence, které jim umožní lepší uplatnění na větším segmentu trhu práce.

 

Cílová skupina absolventů anglistiky s těmito kompetencemi se od stávajícího absolventa filologie nebo angličtiny se zaměřením na aplikovanou ekonomii bude lišit: schopností okamžitě začít pracovat jako odborný překladatel včetně dovednosti práce s nejmodernějšími

překladatelskými nástroji pro počítačem podporovaný překlad (CAT, překladová studia) kompetencemi komunitního tlumočení, tj. tlumočení v institucích a podnicích, zejména ve zdravotnických zařízeních, úřadech místní správy, práce a sociálního zabezpečení, policie, soudu, policie, vzdělávacích a finančních institucí apod.

 

V rámci projektu bude vybudována multimediální učebna s kapacitou 25 studentských pracovních stanic, která bude představovat technické a pedagogické zázemí v průběhu projektu a následně sloužit při výuce modulárních kurzů vytvořených v rámci projektu ISAPT.

Bude zprovozněn webový e-learningový portál dostupný online, fungující na platformě Moodle, který bude sloužit jako výuková opora pro inovovaný program studia anglické filologie. Budou vytvořeny modulární kurzy pro výuku odborného překladu a komunitního tlumočení, které budou umístěny online na webový portál. Pro potřeby výuky kurzů komunitního tlumočení bude vytvořena digitální audio&video databáze s nahrávkami pro nácvik tlumočení.Navrhovaná inovace spočívá ve vytvoření modulárních kurzů pro výuku odborného překladu a komunitního tlumočení. Jako technické a pedagogické zázemí těchto kurzů je plánováno vybudování specializované učebny a zprovoznění internetového e-learningového portálu.

 

Cílem projektu ISAPT je jednak zlepšit možnosti uplatnění absolventů na trhu práce, jednak zvýšení konkurenceschopnosti jejich budoucích zaměstnavatelů. Absolventi budou díky získaným kompetencím schopni výrazně zvýšit úroveň komunikace institucí a podniků v mezinárodním styku.

 

Základna pro cílovou skupinu je asi 600 studentů Katedry anglistiky a amerikanistiky, přičemž cílová skupina, která projde projektem, bude čítat minimálně 250 studentů.

 

 

 

Více naleznete na webových stránkách projektu http://www.isapt.upol.cz/

 

 

 

TENTO ČLÁNEK JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY

Kalendář

<<září 2023>>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem