Projektový servis UP

  >  Projekt - Inovace a zvýšení atraktivity studia optiky

Projekt - Inovace a zvýšení atraktivity studia optiky

 

Inovace a zvýšení atraktivity studia optiky

 

 

Stručný popis projektu:

 

Cílem projektu je zvýšit atraktivitu studia optiky a fyziky, prohloubit vzájemnou spolupráci mezi univerzitními pracovišti orientovanými na výuku optiky, optoelektroniky a fotoniky a zapojit do této spolupráce podniky a další subjekty, ve kterých naleznou budoucí absolventi uplatnění.

Spolupráce se bude rozvíjet kolem katedry optiky Přírodovědecké fakulty UP.
V rámci projektu budou vytvořena místa pro odborníky z praxe, kteří se podílejí na vedení specializovaných kurzů orientovaných na problémy moderní průmyslové optiky.

Stávající studijní programy budou inovovány a rozšířeny tím, že do nabídky budu zařazeny kurzy využívající nejmodernější specializované laboratoře a výukové prostory. Bude modernizován akreditovaný studijní směr Přístrojová optika o zaměření leteckého návodčího, který vychází vstříc potřebám Armády ČR a bude vytvořena a provozována Laboratoř optického softwaru.

 

Cíle projektu:

 

Cílem projektu je zvýšit atraktivitu studia optiky a fyziky, prohloubit vzájemnou spolupráci mezi univerzitními pracovišti orientovanými na výuku fyziky, optiky, optoelektroniky a fotoniky a zapojit do této spolupráce podniky a další subjekty, ve kterých naleznou budoucí absolventi uplatnění.

 

Projekt zahrnuje čtyři vzájemně se podporující aktivity:

1. Aktivita Propojení výuky s praxí (PVP) si klade za cíl zapojit odborníky
z praxe formou částečného pracovního úvazku v předmětech zajímavých
pro průmyslovou praxi, vytvořit podpůrné studijní materiály v elektronické formě
a vyvolat pozitivní synergetické ovlivnění mezi podniky a univerzitními pracovišti.
V rámci zatraktivnění studia bude projekt využívat nabídky specializovaných laboratoří na jiných pracovištích a jejich program bude zařazen do modernizovaných studijních předmětů.

2. Aktivita Termovizní systémy a aplikace (TSA) zahrnuje inovace stávajícího nenavazujícího bakalářského studia oboru "Přístrojová optika" tak, aby byl umožněn větší modulární výběr profesní specializace absolventů a bylo dosaženo větší flexibilnosti zaměření v souladu s měnící se potřebou veřejného a soukromého sektoru. V rámci stávající akreditace vznikne specializované studium zaměřené
na infračervenou a termovizní techniku a studium reagující na aktuální potřeby Armády české republiky - letecký návodčí.

3. Cílem aktivity Optický software ve výuce (OSW) je vybudování laboratoře optického softwaru, která bude využívat moderní počítačové prostředky a umožní inovaci optických předmětů a jejich provázání s výukou programování.

4. Aktivita Posílení mezioborových vazeb (PMV) si klade za cíl provázat odborné znalosti s širším komplexem znalostí (např. vojensko-politické vědomosti)
a umožnit specializaci absolventů. To reprezentuje významnou inovaci přesahující rámec jednoho studijního programu.

 

Více informací lze nalézt na

http://optics.upol.cz/cs/studium-projekty-OP-VK

 

 

 

TENTO ČLÁNEK JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY

Kalendář

<<červen 2023>>
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem