Projektový servis UP
Projekt - Centrum vzdělávacích aktivit zahraniční spolupráce
Centrum vzdělávacích aktivit zahraniční spolupráce
Stručný obsah projektu:
V současné době je ve stále vyšší míře zřejmá nutnost vzdělávání akademických a ostatních pracovníků vysokých škol v oblasti mezinárodní spolupráce se vzdělávacími či vědeckými institucemi a zapojování se do programů na úrovni národní i nadnárodní. Projevující se nároky na vzdělanost populace v této oblasti jsou klíčovou oblastí projektu, který umožní skrze založení Centra vzdělávacích aktivit zahraniční spolupráce UP, pravidelné školící aktivity cílové skupiny projektu a tím rozvoj jejího profesního potenciálu s ohledem na potřeby praxe.
Centrum vzdělávacích aktivit zahraniční spolupráce UP bude nabízet soubor celouniverzitních kurzů v oblasti možností zahraniční spolupráce se vzdělávacími a výzkumnými institucemi a zapojování se do mezinárodních projektů a sítí. Akademickým a ostatním pracovníkům Univerzity Palackého bude poskytovat informace, pomáhat s vyhledáním zahraničních vzdělávacích pobytů či zapojením do mezinárodních sítí a projektů dle jejich profesního zaměření.
Cíle projektu:
Hlavním cílem projektu je vytvoření souboru celouniverzitních odborných kurzů a uspořádání celorepublikové konference, zaměřených na dvě základní profesní zaměření (přírodovědné a humanitní), které budou seznamovat cílovou skupinu s možnostmi zahraniční spolupráce se vzdělávacími a vědeckými institucemi a možnostmi zapojení se do mezinárodních projektů a sítí. Cílová skupina zlepší svoje postavení na trhu práce a podpoří konkurenceschopnost české ekonomiky výměnou zkušeností mezi zahraničními a domácími vzdělávacími a vědeckými institucemi.
Dílčí cíle:
- vytvoření kompletní databáze možných programů a projektů, do kterých se může cílová skupina zapojit;
- sestavení přehledu základních informací o všech zemích EU, zejména o podmínkách pobytu a studia. Informace budou sloužit pro snadné začlenění cílové skupiny do mezinárodních sítí;
- databáze kontaktů na obdobná pracoviště zabývající se mezinárodní spoluprací v jednotlivých zemích;
- vzdělávání v oblasti vyhledávání dotačních možností, vyhledávání kontaktů na zahraniční instituce, školení v oblasti zpracování projektových žádostí apod.
Vzniklé databáze budou průběžně aktualizovány o nejnovější informace a výzvy k předkládání projektů.
Po skončení financování z prostředků ESF bude centrum na Univerzitě běžet dále a jeho služeb budou moci využívat další zájemci.
Informace budou šířeny prostřednictvím informační brožury, elektronickou formou v podobě informačního bulletinu a na informačním portálu s odkazy a možností získat další informace.
Nejbližší akce
Výzva MŠMT MOBILITY: Spolupráce CZ FR (8J24FR)
12.06.2023
VÝZVA K PODÁNÍ ŽÁDOSTÍ O POSKYTNUTÍ DOTACE ZE STÁTNÍHO ROZPOČTU NA PODPORU BILATERÁLNÍCH PROJEKTŮ VÝZKUMU, VÝVOJE A INOVACÍ ČESKO-NĚMECKO V AKTIVITĚ MOBILITY, S DOBOU ŘEŠENÍ 2024-2025
28.06.2023
1. VS TAČR v Programu na podporu aplikovaného výzkumu a inovací v oblasti dopravy DOPRAVA 2030
29.06.2023
Vyhlášena jednostupňová soutěž AZV
30.06.2023
Výzva k podání projektů česko-rakouské spolupráce v programu Interreg otevřena!
31.07.2023
VÝZVA K PŘEDKLÁDÁNÍ NÁVRHŮ NA CENU FRANTIŠKA BĚHOUNKA V ROCE 2023
08.09.2023
Výzva MŠMT: Climate and Cultural Heritage (CCH) 2023 Collaborative Research Action (CRA)
28.09.2023
BYLA OTEVŘENA VÝZVA HORIZON EUROPE TWINNING 2023
02.10.2023
VÝZVA PRO PODÁVÁNÍ ŠVÝCARSKO-ČESKÝCH PROJEKTŮ