Projektový servis UP

  >  Projekt - Centrum vzdělávacích aktivit zahraniční spolupráce

Projekt - Centrum vzdělávacích aktivit zahraniční spolupráce

 

Centrum vzdělávacích aktivit zahraniční spolupráce

 

 

Stručný obsah projektu:

 

V současné době je ve stále vyšší míře zřejmá nutnost vzdělávání akademických a ostatních pracovníků vysokých škol v oblasti mezinárodní spolupráce se vzdělávacími či vědeckými institucemi a zapojování se do programů na úrovni národní i nadnárodní. Projevující se nároky na vzdělanost populace v této oblasti jsou klíčovou oblastí projektu, který umožní skrze založení Centra vzdělávacích aktivit zahraniční spolupráce UP, pravidelné školící aktivity cílové skupiny projektu a tím rozvoj jejího profesního potenciálu s ohledem na potřeby praxe.

Centrum vzdělávacích aktivit zahraniční spolupráce UP bude nabízet soubor celouniverzitních kurzů v oblasti možností zahraniční spolupráce se vzdělávacími a výzkumnými institucemi a zapojování se do mezinárodních projektů a sítí. Akademickým a ostatním pracovníkům Univerzity Palackého bude poskytovat informace, pomáhat s vyhledáním zahraničních vzdělávacích pobytů či zapojením do mezinárodních sítí a projektů dle jejich profesního zaměření.

 

Cíle projektu:

 

Hlavním cílem projektu je vytvoření souboru celouniverzitních odborných kurzů a uspořádání celorepublikové konference, zaměřených na dvě základní profesní zaměření (přírodovědné a humanitní), které budou seznamovat cílovou skupinu s možnostmi zahraniční spolupráce se vzdělávacími a vědeckými institucemi a možnostmi zapojení se do mezinárodních projektů a sítí. Cílová skupina zlepší svoje postavení na trhu práce a podpoří konkurenceschopnost české ekonomiky výměnou zkušeností mezi zahraničními a domácími vzdělávacími a vědeckými institucemi.

 

Dílčí cíle:

- vytvoření kompletní databáze možných programů a projektů, do kterých se může cílová skupina zapojit;

- sestavení přehledu základních informací o všech zemích EU, zejména o podmínkách pobytu a studia. Informace budou sloužit pro snadné začlenění cílové skupiny do mezinárodních sítí;

- databáze kontaktů na obdobná pracoviště zabývající se mezinárodní spoluprací v jednotlivých zemích;

- vzdělávání v oblasti vyhledávání dotačních možností, vyhledávání kontaktů na zahraniční instituce, školení v oblasti zpracování projektových žádostí apod.

 

Vzniklé databáze budou průběžně aktualizovány o nejnovější informace a výzvy k předkládání projektů.

Po skončení financování z prostředků ESF bude centrum na Univerzitě běžet dále a jeho služeb budou moci využívat další zájemci.

Informace budou šířeny prostřednictvím informační brožury, elektronickou formou v podobě informačního bulletinu a na informačním portálu s odkazy a možností získat další informace.

Kalendář

<<září 2023>>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem