Projektový servis UP

  >  PROGRAM EUROSTARS (7D) a EUREKA

PROGRAM EUROSTARS (7D) a EUREKA

 

Evropská spolupráce v aplikovaném výzkumu.

Program Eurostars se zaměřuje na podporu malých a středních podniků provádějících výzkumnou a vývojovou činnost spolufinancováním jejich nadnárodních či přeshraničních tržně orientovaných výzkumných projektů tím, že jim poskytne potřebný právní a organizační rámec. Řešení projektů je zaměřeno na vývoj nových výrobků, technologických procesů a služeb. Program umožňuje zvýšit dostupnost, účinnost a účelnost veřejného financování malých a středních podniků v Evropě. Může se jednat také o podniky, které nemají předchozí zkušenosti s mezinárodními projekty výzkumu a vývoje.

Projekty Eurostars nesou tematicky omezeny, nicméně musejí být určeny pro civilní využití. Projektová činnost je prováděna formou nadnárodní spolupráce alespoň dvou MSP provádějících výzkum, případně  za účasti dalších členů (např. vysokých škol, výzkumných organizací). Očekává se, že výsledky činnosti budou zavedeny na trh do dvou let po ukončení projektu.

 

EUROSTARS 2 je evropský program určený na podporu pro specificky zaměřené malé a střední podniky (MSP) provádějící výzkum a vývoj na  programovací období 2014-2020.

Do programu Eurostars 2 je nyní zapojeno 33 členských zemí programu EUREKA:

Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Holandsko, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Izrael, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko a Velká Británie.

 

Návrhy se předkládají jednotlivými žadateli centrálně na sekretariát EUREKA (jediné kontaktní místo) formou výzev vyhlašovaných na webovém odkazu  http://www.eurostars-eureka.eu/

 

Uzávěrka třetí výzvy je stanovena na 5. března 2015 ve 20.00 hodin.


Další informace jsou na webových adresách: www.eurostars-eureka.eu


Kontakt:

 

Josef Martinec
národní koordinátor programu EUREKA a Eurostars
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Karmelitská 7
118 12, Praha 1
tel.: + 420 234 811 512
e-mail: josef.martinec@msmt.cz 
----------------------------------------------------
EUREKA
 

Česká republika a Švýcarsko otevřeli v rámci programů EUREKA a Eurostars bilaterální výzvu pro podávání návrhů tržně orientovaných, inovativních projektů z oblasti výzkumu a vývoje, zaměřených na vyvíjení nových produktů, procedur a služeb pro civilní využití.

 

Výzva je otevřena všem tématům, ale hlavní zaměření je na vývoj zdravotnických technologií (přístroje a lékařská diagnostika), výrobních technologií (inteligentní výroba, efektivní design, automatizace) a informačních a komunikačních technologií.

 

Úspěšné projekty obdrží podporu od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a švýcarské Kanceláře státního tajemníka pro vzdělávání, výzkum a inovace.

 

Výzva se uzavře 31. prosince 2014.


Další informace jsou dostupné zde.

Kalendář

<<květen 2023>>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem