Projektový servis UP

  >  Podpora rozvíjení informatického myšlení

Podpora rozvíjení informatického myšlení

 

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_036/0005322

 

Projekt PRIM si klade za úkol inovovat obsah vzdělávací oblasti Informatika a ICT akcentováním výuky zaměřené na rozvoj informatického myšlení žáků. Projekt předpokládá vytvoření a pilotní ověření ucelených sad výukových materiálů pro všechny stupně škol, jednak systému vzdělávání učitelů vyučujících informatiku v pregraduálním vzdělávání i v praxi. Současně bude popularizovat témata související s informatickým myšlením, jako jsou programování, porozumění informacím, robotika.

 

Cíle projektu:

 

Cílem projektu je především tvorbou obsahu vzdělávání, systému školení učitelů a popularizací přispět k rozvoji informatického myšlení žáků, jejich učitelů a změnit názor veřejnosti na tuto oblast vzdělávání.
Cílem projektu je tedy vytvořit kompex vzájemně provázaných vzdělávacích materiálů (především metodických materiálů pro učitele) pro všechny věkové skupiny od mateřské školy po maturitu. Ty budou tvořit oporu především pro učitele, kteří nebudou v oboru vzděláni. Konkrétně vznikne 12 sad vzdělávacích materiálů pro různé stupně škol, ověřených učiteli z praxe.
Dalším cílem je vybudovat systém školení učitelů předmětu informatika pro všechny stupně škol, které budou učitele připravovat jak odborně, tak didakticky, aby zvládli výuku podle vytvořených materiálů. Konkrétně půjde o blended-learningové kvalifikační kurzy pro učitele 1. stupně ZŠ a učitele informatiky, které budou poskytnuty budoucím pedagogickým vzdělávacím centrům, které budou využívat tyto kurzy k masivnímu proškolení. Tyto velké kurzy budou doplněny školením pro učitele mateřských škol.
Dalším cílem je vytvořit jednotný systém přípravy budoucích učitelů na všech pedagogických fakultách, zahrnují předměty oborové a didaktické přípravy učitelů. Vzniknou nebo budou obsahově inovovány povinné předměty studijních oborů pro studenty učitelství, kteří budou kvalifikováni vyučovat informatiku, a to včetně učitelů 1. stupně ZŠ a MŠ.
Dalším cílem je oslovit veřejnost popularizačními kampaněmi, které by měly upoutat pozornost a naladit společnost příznivěji k IT povoláním a v důsledku změnit negativní postoj společnosti k technickým povoláním. Kampaně budou realizovány v televizi, v tisku, na internetu a sociálních sítích.

 

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.

 

 

Kalendář

<<červen 2023>>
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem