Projektový servis UP

  >  Nový meziuniverzitní doktorský studijní program „Molekulární a translační medicína“

Nový meziuniverzitní doktorský studijní program „Molekulární a translační medicína“

Cílem navrhovaného projektu je akreditace nového meziuniverzitního doktorského studijního programu "Molekulární a translační medicína" a vytvoření mezinárodně respektované doktorské školy v oboru. Absolventi studijního programu budou multidisciplinárně orientovaní výzkumníci s praktickou zkušeností z inovativního zdravotnictví anebo biofarmaceutického průmyslu, kteří svojí budoucí výzkumnou a vývojovou aktivitou přispějí ke zlepšení přenosu výsledků lékařské vědy do praxe.

 

Cíle projektu:

 

Primárním cílem projektu je akreditace meziuniverzitního doktorského studijního programu (DSP) "Molekulární a translační medicína" (MTM). Studijní program bude akreditovaný mezi Lékařskou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci (LF UP) a Lékařskou fakultou Ostravské univerzity v Ostravě (LF OU) v těsné spolupráci s externisty z Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u Svaté Anny v Brně (ICRC-FNUSA), Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR v Praze (ÚOCHB), Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně, Fakultní nemocnice v Olomouci (FNOL) a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a dalších institucí. Vznik akreditovaného DSP povede ke vzniku doktorské školy na národní úrovni, jejíž kurikulum bude těsně koordinované s předními akademickými pracovišti v oblasti translační medicíny asociovanými v Evropské infrastruktuře pro translační medicínu (EATRIS-ERIC, www.eatris.eu) v rámci nově ustavené pracovní skupiny pro "Masters/ PhD curricula in translational science" a ve spolupráci s globálními partnery v této oblasti (NCATS-NIH v USA - www.ncats.nih.gov, CDRD v Kanadě - www.cdrd.ca, TIA v Austrálii - www.therapeuticinnovation.com.au   a MRC Technology - www.mrctechnology.org  v UK). Do této iniciativy je přímo zapojený hlavní řešitel a žadatel projektu (viz Nat Rev Drug Discov. 2016, 15, 217-219).
Dílčí cíle projektu lze charakterizovat takto:
1. Propojit a integrovat fragmentované vzdělávací aktivity v oblasti MTM v České republice.
2. Zvýšit horizontální i vertikální kompetence studentů i výzkumníků v oblasti MTM.
3. Zvýšení interdisciplinarity výzkumu na hranicích několika vědních oborů.
4. Nastavení mezisektorové spolupráce a mobility mezi akademickými pracovišti, nemocnicemi a průmyslem.
5. Integrovat nový studijní program do vzdělávací struktury v oblasti translační medicíny na Evropské i globální úrovni prostřednictvím sdílení dobré praxe.
6. Zvýšit mezinárodní mobilitu studentů a výzkumníků.
7. Identifikovat a rozvíjet talenty pro studium MTM

 

Kalendář

<<červenec 2024>>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Zasílání aktualit emailem