Projektový servis UP

  >  Nový doktorský obor Religionistika na UP - příprava akreditace a personálního zajištění

Nový doktorský obor Religionistika na UP - příprava akreditace a personálního zajištění

 

Registrační číslo projektu: CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_018/0002298

 

Projekt je zaměřen na přípravu akreditace doktorského studia religionistiky v českém i anglickém jazyce. Zahájení studia prvního ročníku se uskuteční v září 2021. Příprava zahrnuje sepsání akreditačního spisu a studijních opor, rozvoj zkušeností a dovedností odborného týmu a vytvoření spolupráce s obdobně zaměřenými pracovišti doma i v zahraničí. Na projekt bude navázána příprava infrastrukturního zabezpečení výuky a výzkumných aktivit studentů v rámci komplementární výzvy.

 

Cíle projektu:

 

Cílem projektu je úspěšná akreditace doktorského studia religionistiky, vytvoření týmu školitelů a odborných spolupracovníků a pod jejich vedením výchova výzkumníků v oboru religionistika, kteří se stanou specialisty na lidské chování, ideové, hodnotové, hygienické, dietetické, etické a sociální vzorce chování.
Součinnými cíli je překonání bariéry mezi humanitními a přírodními vědami díky vytvoření společné badatelské platformy, od které očekáváme, že umožní lepší vysvětlení zkoumaných jevů a porozumění kognitivním schopnostem člověka obecně. Cílem je tedy výchova takových specialistů, kteří budou díky svým dovednostem v znalostní ekonomice velmi žádanými.
Současně je cílem vytvoření takové formy doktorského studia, která by byla konkurenceschopná přírodovědným oborům, vychovávala absolventy, kteří se uplatní v různých typech výzkumu, základním i aplikovaném. Této konkurenceschopnosti bude dosaženo díky důrazům na experimentální výzkum, využívání moderních technologií při výzkumu, týmovému způsobu vědecké práce, důrazu na spolupráci s výzkumnými pracovišti doma i v zahraničí a také díky důrazům na rozvoj excelentních jazykových dovedností. Skloubení moderních technologií s humanitně vědným výzkumem a výchovou mladé generace specialistů považujeme za význačný přínos tohoto projektu.  
Projekt cíleně rozvíjí strategie zahrnuté do Národního programu reforem 2014 a to zejména v oblasti podpory vysokoškolského vzdělávání, podporuje principy celoživotního učení a je přímo zaměřen na znalostní doménu Společenskovědní znalosti pro netechnické inovace (RIS3, s. 82).

 

Kalendář

<<červenec 2024>>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Zasílání aktualit emailem