Projektový servis UP

  >  Newsletter programu LIFE

Newsletter programu LIFE

 

Vážení čtenáři a příznivci programu LIFE,


také v roce 2018 nabízí evropský program LIFE podporu projektům v oblasti ochrany životního prostředí a klimatu v České republice. Je výhodným zdrojem financování nápadů českých podnikatelů, představitelů malých, středních i velkých firem, zajímavý je i pro celé spektrum výzkumu a přípravy aplikace výsledků výzkumů v podnikatelském prostředí. Je nezastupitelnou inspirací pro výzkumné ústavy, jejichž snahou je aplikovat výsledky své práce ve výrobě, pro neziskové organizace i státní správu, obce nebo vysoké školy.

Evropská komise vyhlašuje každý rok výzvu k předkládání žádostí do tohoto programu. Zájemci mohou žádat o finanční podporu pro tradiční, přípravné a integrované projekty a projekty technické asistence pro integrované projekty. Předložení projektových návrhů do výzvy je základním krokem k získání finančních prostředků.
 

Vyhlášení letošní evropské výzvy do programu LIFE očekáváme opět koncem dubna!

 

Finanční podporu poskytuje také Ministerstvo životního prostředí, které je národním kontaktním místem programu LIFE v České republice a které tak pomáhá žadatelům se získáním dalších finančních prostředků. Nejvyšší míra spolufinancování činí maximálně 15 % z celkových způsobilých nákladů projektu, a zároveň ne více než 10 milionů korun na jeden projekt. Navíc poskytuje ministerstvo finanční podporu na přípravu a zpracování projektové dokumentace.

V této souvislosti vyhlašuje Ministerstvo životního prostředí každý rok národní výzvu k předkládání žádostí o spolufinancování tzv. tradičních projektů.
 

I letos na jaře očekáváme vyhlášení národní výzvy!

 

Pro všechny zájemce o finanční prostředky z program LIFE i pro předkladatele projektových žádostí je neustále k dispozici národní kontaktní místo na Ministerstvu životního prostředí.

 

Tým Czech LIFE průběžně aktualizuje PROJEKTOVÝ WEB, kde najdete všechny aktuální informace, novinky i zásadní dokumenty. Pro Vaší lepší orientaci upozorňujeme na některé důležité sekce, které byste neměli přehlédnout.

 

Dokumenty ke stažení prezentace ze seminářů, podmínky výzvy včetně formulářů, překlady dokumentů do češtiny atd.

 

Je pro mě LIFE vhodný? „Jak získat grant“

 

Search partner hledání partnera pro projekt

 

Helpdesk pro Vaše dotazy

 

WEB Evropské komise, kde najdete aktuální informace o dění v programu i o projektech a jejich úspěších.

Databáze projektů – inspirace či hledání zahraničního partnera

Vzory dokumentů a jejich aktualizace

Kalendář akcí - informace o aktuálním dění a plánovaných událostech

 


 

Kalendář

<<květen 2023>>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem