Projektový servis UP

  >  Nadační fond Neuron – výzva

Nadační fond Neuron – výzva

Nadační fond Neuron na podporu vědy se profiluje jako moderní a efektivní nezisková organizace, která je založena na rozvíjení mecenášství v oblasti vědy a výzkumu v České republice. Fond uděluje
z prostředků mecenášů
Neuron Impulsy na vědecké projekty v různých oborech.

Špičkovým vědcům fond uděluje Cenu Neuron za přínos světové vědě a nadějným mladým vědcům pak Cenu Neuron pro mladé vědce. Špičkové a nadějné vědce fond podporuje nejen finančně, ale pomáhá jim také s komunikací jejich výzkumu vůči veřejnosti.

Fond se významně angažuje v popularizaci vědy v České republice a je partnerem významných popularizačních projektů, např. Týdne vědy a techniky organizovaného Akademií věd ČR, soutěže FameLab, diskusí Science Café nebo mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů AFO. Fond chce prostřednictvím popularizace vědy pomáhat ke zvýšení priority a významu kvalitní vědy pro společnost a přispívat k celkovému zvýšení prestiže vědy v české společnosti.

Neuron Impuls


1. února 2015 bylo otevřeno webové rozhraní pro žádosti o Neuron Impulsy 2015
(uzávěrka je 31. 3. 2015).


Soutěž pro výzkumné projekty  je vypsána v oborech:

Naším cílem je podpořit projekty základního vědeckého výzkumu. Cílíme na mladé vědce působící v České republice a úspěšné české vědce, kteří se rozhodnou pro návrat ze zahraničí, aby v České republice realizovali svůj výzkum.

Neuron Impuls ve výši až 1 000 000 Kč je udělen na základě kvalitního vědeckého projektu
(v každém výše uvedeném oboru), přičemž vědec doloží svou odbornost publikační činností
v mezinárodně respektovaných odborných časopisech. Při výběru výherců je hodnocena kvalita projektu, ale i forma prezentace a schopnost žadatele srozumitelně zasadit význam zkoumané problematiky do obecnějšího kontextu.

Více informací najdete na webových stránkách.

 

Kalendář

<<srpen 2022>>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem