Projektový servis UP

  >  Modernizace a podpora výzkumných aktivit národní infrastruktury pro translační medicínu EATRIS-CZ

Modernizace a podpora výzkumných aktivit národní infrastruktury pro translační medicínu EATRIS-CZ

 

Registrační číslo projektu: CZ.02.1.01/0.0/0.0/16_013/0001818

 

Tento projekt, na který je poskytnuta finanční podpora od Evropské unie, přispěje k vytvoření odpovídajícího personálního a technologického zázemí pro kvalitní translační výzkum v rámci infrastruktury EATRIS-CZ. Pro plnohodnotné využití výzkumného potenciálu vědeckých týmů budou laboratoře v jednotlivých partnerských institucích dovybaveny nejmodernějšími technologiemi a nastartován iniciální výzkumný program v oblasti výzkumu a vývoje nových modelů pro translační výzkum nádorových a infekčních nemocí.

 

Cíl projektu:

Předkládaný projekt umožní: 1) nezbytné doplnění, modernizaci či upgrade stávajících přístrojů; 2) výchovu, vzdělání a zaškolení odborných pracovníků; 3) soustředěnou podporu vlastního výzkumu EATRIS-CZ zaměřenou na translační výzkum, 4) podporu aktivit nutných pro efektivní řízení a rozvoj činností EATRIS-CZ a 5) nastartování výzkumného programu využívajícího pořízené přístroje a technologie.

 

Projekt propojí a usnadní spolupráci špičkových národních výzkumných institucí v rámci výzkumného partnerství. To přispěje k vývoji nových poznatků a umístí Českou republiku mezi národně a mezinárodně uznávaná centra excelence v molekulární a translační medicíně přímo spojené s EATRISERIC a dalšími významnými biomedicínskými infrastrukturami. Konsorcium EATRIS-CZ zlepší a/nebo obnoví technologické vybavení infrastruktury, bude provádět výzkumnou činnost v oblasti nových a více prediktivních zvířecích modelů a získá odborné znalosti v rámci celého translačního hodnotového řetězce. Klienti z akademické sféry a průmyslu budou těžit z "one-stop shop" přístupu k využití našich služeb a nově vyvinutých preklinických modelů. S vysoce kvalitním zařízením pro základní výzkum, výrobu, preklinický a klinický vývoj, nabízejí ústavy EATRIS-CZ skutečně multidisciplinární prostředí včetně kohort pacientů a interakci se špičkovými odborníky, a to zejména v těchto oblastech:

- biomarkery

- Imaging a tracing

- malé molekuly

- vakcíny

V rámci projektu bude také udržen stávající tým výzkumných pracovníků a budou přivedeni noví juniorští výzkumníci.

 

 

 

Kalendář

<<červenec 2024>>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Zasílání aktualit emailem