Projektový servis UP

  >  Moderní výukové metody pro komplexní vzdělávání

Moderní výukové metody pro komplexní vzdělávání

 

Registrační číslo projektu: CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_056/0013259

 

Univerzita Palackého v Olomouci (UP) si ve svém Strategickém plánu rozvoje vytyčila cíle, které projekt reflektuje, a zaměřuje se na:
- tvorbu nových a úpravu vybraných stávajících studijních programů,
- podporu nových metod výuky a výuku v cizím jazyce,
- rozvoj kompetencí pedagogických a ostatních pracovníků UP,
- vytvoření inkluzivního prostředí.
 
Cíl projektu:
 
1. Zvýšení kvality vzdělávání na UP, implementace moderních vzdělávacích metod do vysokoškolské výuky, zvýšení počtu předmětů vyučovaných v cizím jazyce a vytvoření báze podpory akademických pracovníků/pedagogů při přípravě výuky pro vysokoškolské studenty. Jedním z mnoha multiplikačních efektů bude např. snížení studijní neúspěšnosti studentů nabídkou kvalitně didakticky a pedagogicky připravených kurzů a dále ustavení neexistující podpory pro vysokoškolské pedagogy ve stěžejní oblasti univerzitní výuky. Bude tak možné předcházet i demotivaci akademických pracovníků, kteří bez dostatečné průpravy a podpory vstupují do výukového procesu a následně nejsou schopni naplnit očekávání na kvalitně odvedenou výuku.
2. Vytvoření nových a úprava vybraných stávajících studijních programů, které budou reflektovat potřeby trhu práce, společenskou poptávku a spolupráci s praxí, zavádění praxe do bakalářských a magisterských studijních programů.
3. Rozvíjení funkčního inkluzivního prostředí na UP, které umožní kvalitní vysokoškolské vzdělávání studentů se specifickými potřebami s akcentem na personální, organizační, metodické a materiální vybavení a zlepšení dostupnosti poradenských či asistenčních služeb. 
 
                                               

 

 

Kalendář

<<září 2023>>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem