Projektový servis UP

  >  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje Výzvu pro podávání žádostí o poskytnutí dotace na podporu vzdělávacích aktivit národnostních menšin v roce 2023

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje Výzvu pro podávání žádostí o poskytnutí dotace na podporu vzdělávacích aktivit národnostních menšin v roce 2023

 

Cílem programu je podpora vytváření podmínek pro naplňování státní politiky v oblasti vzdělávání v jazycích národnostních menšin, programu podpory vzdělávání dětí a žáků pocházejících z odlišného jazykového a kulturního prostředí, podpora projektů multikulturní výchovy dětí, žáků a mládeže do věku 26 let směřující k posilování vědomí o obecné lidské sounáležitosti, poznávání historie a kultury jiných národů, vedoucích ke vzájemné toleranci a boji proti rasismu a xenofobii.

 

Po uzavření žádosti v elektronickém systému je třeba žádost vygenerovat a zaslat ji prostřednictvím datové schránky na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, oddělení základního vzdělávání a mládeže do 20. března 2023. Veškeré dokumenty, prosím, dodejte do tohoto data do 12.00 na ludmila.hrabakova@upol.cz.

 

Výzva je zaměřena na podporu v rámci tematických okruhů:

 

Tematický okruh A – podpora vzdělávání v jazycích národnostních menšin

  1. Rozvoj mateřského jazyka národnostních menšin (vzdělávací aktivy, kurzy, publikace, projekty).
  2. Vzdělávací aktivity pro příslušníky národnostních menšin – děti, žáky, mládež a studenty, včetně vydávání publikací, vzdělávacích textů pro děti, žáky, mládež a studenty v menšinových jazycích, jako součást širšího projektu zaměřeného na vzdělávání. Kurzy jazykového vzdělávání dětí, žáků a mládeže z národnostních menšin.
  3. Tvorba výukových materiálů v jazycích národnostních menšin se zaměřením na kulturní tradice a dějiny národnostních menšin a etnik žijících na území ČR pro děti, žáky, mládež a studenty (především bude upřednostňována e-learningová forma).

Tematický okruh B – podpora aktivit národnostních menšin

  1. Tvorba a realizace vzdělávacích programů a výukových materiálů pro děti, žáky, mládež, studenty a pedagogické pracovníky směřující k rozvoji humanismu a potírání xenofobie, rasové, národnostní a náboženské nesnášenlivosti, rasismu a antisemitismu a dále projekty zaměřené k tématu holocaustu.
  2. Objevujeme Evropu a svět (kulturní zvyklosti a historické bariéry, práce s příběhy dětí a rodin z jiných zemí a kultur, vzájemné poznání a porozumění, co máme společného a čím se odlišujeme) – projektové vyučování. Využití podpůrných metod jako je např. biografická práce, Sokratovský dialog, multikulturní kalendář.

 

Dotace poskytnutá v rámci této Výzvy je určena na období od 1. 1. 2023 do 31. 12. 2023.

Žadateli bude podpořena nanejvýš jedna žádost.

 

Celková alokace Výzvy je 12 577 602 Kč.

 

Žádost se podává vyplněním online formuláře na adrese: https://is-integrace.msmt.cz/. A následně odesílá datovou schránkou. Do online formuláře je nutné nahrát všechny povinné přílohy.

Veškeré informace jsou uvedeny v souborech ke stažení: 

text výzvy: III_material DV menšiny.pdf

přílohy výzvy: III_prilohy 2 - 6.docx

 

 

Případní zájemci o podání grantu se mohou také obrátit na pracovníky Projektového servisu Univerzity Palackého v Olomouci  https://www.psup.cz/kontakty/.

 

 

V tomto případě je kompetentní osobou Ing., Mgr. Pavlína Žižková

pavlina.zizkova@upol.cz

tel.: 585 631 405

 

 
Těšíme se na spolupráci.

Tým Projektového servisu UP

Kalendář

<<březen 2023>>
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem