Projektový servis UP

  >  Metodická podpora sítě inkluzivních škol

Metodická podpora sítě inkluzivních škol

 

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.62/0.0/0.0/16_037/0004021

 

Projekt reflektuje požadavky výzvy ve dvou stěžejních oblastech. Ustavení a činnost CKP a inovace metodických materiálů zaměřených na poskytování podpůrných opatření žákům se SVP v režimu novely § 16 školského zákona.

 

Cíle projektu:

 

Cílem projektu je především naplnit zadání příslušné výzvy. A s využitím zkušeností a dovedností řešitelského týmu projektu připravit tříletý model podpory vybraných škol i pedagogů obecně na zvládání problémů společného vzdělávání.
Tento obecný cíl respektuje popsaná východiska (rizika), zaměřuje se na problémové prvky systému společného vzdělávání a s využitím odborných, pedagogických i lidských zkušeností řešitelského týmu usiluje o vytvoření funkčního rámce pro kvalitní a plnohodnotné vzdělání žáků se SVP v kolektivech běžných tříd a škol.
Dílčími cíli je vytvoření sítě center kolegiální podpory (CKP). Tato síť zahrne nejméně šest škol jako nositelů CKP a nejméně trojnásobný počet škol přijímajících podporu CKP a dotvářejících jejich rámec.  V rámci tohoto cíle bude činnost CKP formulována jednak obecně (podpora žáků se SVP v kolektivech tříd a škol bez odlišení důvodů pro přiznání SVP) a jednak budou CKP zaměřena na řešení SVP skupin žáků s jednotlivými druhy zdravotního postižení (tělesné, zrakové, sluchové, mentální, PAS a NKS). Průřezovým tématem bude vždy podpora žáků ohrožených sociálním vyloučením (z jakýchkoliv důvodů). Vytvořená CKP budou působit po celou dobu projektu. Cílem není prosté vytvoření CKP, ale jejich činnost, vnitřní vztahový rámec účastníků, rozvoj dovedností, přenos zkušeností a trvalá vnitřní evaluace s prvky akčního výzkumu.
Souvisejícím cílem je implementace již vytvořených metodik, návodů, praktických zkušeností vytvořených v gesci předkladatele projektu v minulosti do podoby odpovídající a respektující platnou právní úpravu a z ní vyplývající model poskytování podpůrných opatření žákům se SVP. Tento cíl projektu reaguje na obrovskou poptávku pedagogů po metodické podpoře společného vzdělávání a konkrétně na cílenou poptávku po vytvořených produktech předkladatele projektu (viz dále).

 

 

Kalendář

<<červen 2023>>
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem