Projektový servis UP

  >  Kompetence leadera úspěšné školy

Kompetence leadera úspěšné školy

 

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_032/0008145

 

Cílem projektu Kompetence leadera úspěšné školy (KLÚŠ) je tvorba a ověření vzdělávacích modulových programů, vzdělávacích materiálů a odborných metodických materiálů, které budou sloužit ke zvyšování kompetencí vedoucích pedagogických pracovníků mateřských škol, malotřídních škol, základních škol, středních škol, domovů mládeže a zařízení pro výkon ústavní a ochranné výchovy a pracovníků institucí poskytující zájmové vzdělávání v pedagogickém vedení.

 

Cíle projektu:

 

Nástrojem pro naplnění cílů projektu je v první řadě analýza potřeb a dlouhodobá spolupráce s vedoucími pedagogickými pracovníky mateřských škol, malotřídních škol, základních škol, středních škol, domovů mládeže a zařízení pro výkon ústavní a ochranné výchovy a pracovníky institucí poskytující zájmové vzdělávání.
   
Všeobecným cílem projektu je:
-    Zvýšení profesních manažerských kompetencí vedoucích pedagogických pracovníků mateřských škol, malotřídních škol, základních škol, středních škol, domovů mládeže a zařízení pro výkon ústavní a ochranné výchovy a pracovníků institucí poskytující zájmové vzdělávání.
-    Zkvalitnění strategického přístupu k vedení škol a školských zařízení.
-    Zvýšení kompetencí vedoucích pedagogických pracovníků v oblasti vedení a hodnocení kvality ve vzdělávání.
-    Snížení či eliminace stresorů souvisejících s výkonem vedoucí pracovní pozice.
-    Podpora vzájemného sdílení zkušeností, sebereflexe a motivace vedoucích pedagogických pracovníků.

Specifické cíle projektu:
-    Tvorba, ověření a evaluace vzdělávacích modulových programů určených pro vedoucí pedagogické pracovníky zaměřených zejména na pedagogické vedení, podporu malotřídních škol, formativní hodnocení, projektový management, vzdělávání ředitelů domovů mládeže a SVČ, vzdělávání vedoucích pracovníků zařízení pro výkon ústavní a ochranné výchovy a podporu kompetencí vedoucích pracovníků při implementaci digitálních technologií do života školy.
-    Program bude vždy tvořit základní tematický blok zaměřený na vedení pedagogického týmu, na který budou navazovat doplňkové tematické bloky zaměřené na určité oblasti nebo na kompetence vedoucích pracovníků škol a školských zařízení různých typů, popř. zaměřené na specifické oblasti.
-    V rámci projektu vznikne nově vytvořený a v praxi ověřený modulový vzdělávací program pro vedoucí pedagogické pracovníky vč. digitálních výukových materiálů a metodických materiálů pro realizátory modulových programů.

 

Kalendář

<<červenec 2024>>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Zasílání aktualit emailem