Projektový servis UP

  >  Infrastrukturní zajištění výuky v rámci CJV a bakalářského studijního programu Migrační studia

Infrastrukturní zajištění výuky v rámci CJV a bakalářského studijního programu Migrační studia

 

Registrační číslo projektu: CZ.02.2.67/0.0/0.0/16_016/0002481

 

Cílem projektu je modernizovat výukové prostory pro jazykovou výuku na FF UP realizovanou Centrem jazykového vzdělávání a pro výuku v novém bakalářském studijním programu Migrační studia.
Centrum jazykového vzdělávání sídlí v nevyhovujících prostorách, jejichž dispozice a stav neumožňuje kvalitní realizaci výuky. Migrační studia, coby nový program, předpokládá ustavení prostorového zázemí. Předpokládáme úpravu prostor, které jsou nyní používány provizorně.

 

Cíle projektu:

 

Cílem projektu je zmodernizovat výukové prostory pro jazykovou výuku na FF UP a pro výuku v novém bakalářském studijním programu Migrační studia. Obě stavební aktivity budou realizované v budově tř. Svobody 26, proto je sdružení obou aktivit do jedné projektové žádosti logické a efektivní.
Modernizované a technicky vybavené výukové prostory jsou jednou ze základních premis kvalitní výuky. Konkurenceschopnost studentů a jejich připravenost uplatnit se na trhu práce je výrazně ovlivněna kvalitou výuky, která musí reagovat na nejnovější oborové trendy a potřeby trhu práce.
Projekt navazuje na aktivity komplementárního projektu Univerzita Palackého jako komplexní vzdělávací instituce v následujících oblastech:
a) zkvalitnění vzdělávací činnosti, zavedení moderních výukových trendů, podpora modernizace a efektivity cizojazyčného vzdělávání a odborné přípravy na FF UP skrze zavedení jednotné metodiky jazykového vzdělávání, vstupního testování jazykové úrovně studentů, zavedení e-learningu coby moderního výukového nástroje a podpory odborných kompetencí akademického personálu CJV FF UP.
b) příprava programu Migrační studia zohledňujícího potřeby trhu práce, schopného vzdělávat a připravovat odborníky pro různé oblasti a sféry imigrační a integrační politiky.

Předmětem modernizace CJV je 11 učeben různých velikostí - od seminárních pracoven, přes učebny s různou kapacitou dle požadavků na charakter jazykové výuky (individuální, seminární, přednáškové), až po aulu, která je určena pro společné přednášky zahraničních odborníků, případně přednášky společného základu, zejména pak v rámci CJV a Migračních studií (1.NP).
Dále se předpokládá modernizace 6 kanceláří a celkového zázemí, včetně chodeb a sociálního zařízení. Kanceláře budou sloužit jako konzultační místnosti, v případně potřeby i jako výukové prostory pro individuální výuku akademiků.
Pro potřeby výuky v programu Migrační studia je uvažováno s modernizací 3 výukových místností ve 3.NP.

 

 

Kalendář

<<červen 2023>>
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem