Projektový servis UP

  >  IGA - grantové projekty  >  IGA FAQ

IGA FAQ

Za jakých podmínek je možné provádět v průběhu řešení projektu úpravy rozpočtu?

Změny se oznamují příslušné fakultě, na které je projekt řešen. V rámci úprav nesmí dojít ke změně v poměru mezi investičními a neinvestičními prostředky. Při změnách v osobních nákladech musí být vždy dodržena pravidlo, že počet členů doktorského nebo magisterského studijního programu v řešitelském týmu je alespoň roven počtu ostatních členů řešitelského týmu a na úhradu osobních nákladů spojených s účastí studentů doktorského nebo magisterského studijního programu musí připadnout více než 75 % z celkových osobních nákladů.

Není možné navyšovat celkový rozpočet projektu přidělený na kalendářní rok.

 

Je v projektu počítáno s odvody na sociální a zdravotní pojištění?

Celková částka na odměny uváděná v rozpočtu projektu obsahuje hrubou mzdu, sociální a zdravotní pojištění (celkem 33,8 %), tvorbu sociálního fondu (2%) a zákonné úrazové pojištění (0,42 %).

 

Lze z projektu hradit náhrady za dovolenou?

Náhrady za dovolenou jsou způsobilým výdajem projektu.

 

Je možné v rámci projektu vyplatit stipendium studentovi bakalářského nebo magisterského studijního programu, který nebyl v projektu předem uveden?

Studenti bakalářských studijních programů nemohou být hrazeni z projektu IGA. U studentů magisterských studijních programů je tato změna možná při dodržení pravidla, že počet členů doktorského nebo magisterského studijního programu v řešitelském týmu je alespoň roven počtu ostatních členů řešitelského týmu a na úhradu osobních nákladů spojených s účastí studentů doktorského nebo magisterského studijního programu musí připadnout více než 75 % z celkových osobních nákladů.

Změnu bude nutné také uvést a zdůvodnit ve zprávě o realizaci projektu.

 

Jakým způsobem se určuje dodržení pravidla o vyplacení více než 75 % z celkových osobních nákladů studentům doktorského nebo magisterského studijního programu?

Do tohoto limitu se započítávají jednak stipendia vyplacená studentům doktorského a magisterského studijního programu a jednak odměny vyplacené akademickým pracovníkům a to vč. odvodů na sociální a zdravotní pojištění a zákonné úrazové pojištění.

 

Je možné prostředky přidělené projektu na jeden kalendářní rok převést do následujícího kalendářního roku?

Prostředky přidělené na řešení projektu není možné převádět mezi jednotlivými kalendářními roky. Jejich čerpání musí být uskutečněno vždy v tom kalendářním roce, na který byly přiděleny.

 

Jak zní anglický překlad pro poděkování/dedikaci projektu v anglicky psané publikaci?

Pro dedikování v anglicky psaných textech je možné použít formulaci "This work was supported by the student project xxx of the Palacky University."

 

 

 

Zde máte možnost položit vlastní dotaz:

IGA FAQ

Kalendář

<<červen 2023>>
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem