Možnosti financování vědeckých programů s akcentem na mezinárodní mobilitu a spolupráci
 

 

KDY: 24.června 2013

KDE: Teoretické ústavy LF UPOL

 

PŘEDNÁŠEJÍCÍ:

Mgr. Pavla Tresterová

 

 

STRUČNÁ ANOTACEVzhledem k četným žádostem o bližší informace k možnostem financování mobilit a mezinárodní spolupráce připravil Projektový servis Univerzity Palackého v Olomouci seminář věnovaný přehledu možností financování z různých dotačních oblastí a finančního managementu těchto programů.

 

Účastníci semináře získali přehled o možnostech finacování vědeckých programů s akcentem na mezinárodní mobilitu a spolupráci a byli seznámeni se základními pravidly souvisejícími s finančním aspektem projektů.

 

STRUKTURA SEMINÁŘE

 

1)         Fondy EU – přehled dotačních možností s akcentem na mezinárodní mobilitu a spolupráci


2) Obecné tipy pro plánování financování projektů 

 

3) Individuální dotazy, konzultace

 

 

 

  

CÍL

Cílem semináře bylo seznámit jeho účastníky s finančním aspektem projektů, a to od vyhledávání a typu grantových možností přes přípravu a plánování rozpočtu projektu až po finanční řízení projektu schváleného. Účastníkům byly představeny praktické mechanismy využívané ve všech fázích projektového cyklu v návaznosti na jeho finanční řízení. Závěrečná fáze semináře byla věnována zodpovězení individuálních dotazů účastníků (zdroje financí v rámci zahraničních cest a navazování mezinárodní spolupráce apod.).

 

 

Podklady ze semináře

anketa

Spolupracujete při své práci se zahraničními institucemi?


(470)

(41)

(12)
Celkem hlasů: 523