Projektový servis UP

  >  Centrum pro výuku a výzkum UP - Purkrabská

Centrum pro výuku a výzkum UP - Purkrabská

 

Popis projektu

Předmětem projektu je rekonstrukce a modernizace výukového objektu na ul. Purkrabská. Tato rozsáhlá dvoupatrová budova se 4 křídly byla postavena v roce 1640 a je jedním z nejstarších dochovaných domů v Olomouci. Specifikace z hlediska stavebního a technického řešení je podrobně uvedena v projektové dokumentaci, jež je přílohou projektové žádosti. S ohledem na to, že se jedná o rekonstrukci objektu památkově chráněného, vychází stavební projekt z této skutečnosti, která je podložena Stavebně-historickým průzkumem.

Účelem rekonstrukce je odstranění nedostatků při respektování původního dispozičního uspořádání historicky cenného jádra. Budou realizovány práce jak stavební, tak i restaurátorské (především v nejstarší části objektu). Díky tomu dojde k úpravě dosud nevyužívaných prostor, které budou sloužit jako učebny a laboratoře. Rekonstrukce přinese změny ve velikosti výukových prostor. Některé učebny budou sloužit jako velkokapacitní posluchárny. Dojde k modernizaci z hlediska využití objektu osobami se zdravotním postižením.
Projekt řeší provedení nových vnitřních instalací a rozvodů. Veškeré práce budou prováděny za stálých konzultací s Památkovým úřadem a to tak, aby byly dodrženy veškeré podmínky stanovené v zákoně o státní památkové péči.
Nedílnou součástí realizace projektu je vybavení rekonstruovaných a modernizovaných učeben, pracoven a laboratoří moderní a kvalitní AV technikou, laboratorními přístroji a další technikou. Toto vybavení bude sloužit k výuce a vědecko-výzkumné činnosti pracovníků a studentů především z Ústavu speciálněpedagogických studií a Katedry biologie.
Výsledky projektu budou využity nejenom pracovníky a studenty dvou výše uvedených pracovišť, ale budou k dispozici všem studentům a pracovníkům PdF UP.
Díky realizaci projektu tak dojde ke zlepšení podmínek pro výuku i výzkum, ale především ke zvýšení kvality prováděné teoretické i praktické výuky, zlepšení péče jak o talenty, tak i studenty se speciálními výukovými potřebami.

 

Webové stránky: http://www.purkrabska.upol.cz/

Kalendář

<<červenec 2024>>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Zasílání aktualit emailem