Projektový servis UP

  >  AVÍZO VÝZVY „KURZY ČESKÉHO JAZYKA PRO STUDENTY A PEDAGOGICKÉ PRACOVNÍKY Z UKRAJINY“

AVÍZO VÝZVY „KURZY ČESKÉHO JAZYKA PRO STUDENTY A PEDAGOGICKÉ PRACOVNÍKY Z UKRAJINY“

 

MŠMT vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí dotace pro veřejné vysoké školy za účelem podpory výuky českého jazyka pro ukrajinské občany s takzvaným vízem strpění nebo kterým byla v České republice udělena dočasná ochrana, a to ukrajinské studenty, kteří plánují studovat nebo už studují na českých vysokých školách, a na ukrajinské pedagogické pracovníky, kteří se zapojí do českého vzdělávacího systému.

 

Finanční prostředky veřejným vysokým školám budou poskytnuty ex-post prostřednictvím MŠMT z Fondu bilaterálních vztahů Fondů EHP a Norska. Oprávněným žadatelem pro realizaci aktivit v rámci této výzvy mohou být pouze veřejné vysoké školy, v případě kurzů pro pedagogické pracovníky pouze ty veřejné vysoké školy, které uskutečňují akreditovaný studijní program v oblasti pedagogických věd zaměřený na přípravu učitelů.

 

Minimální počet hodin výuky pro obě cílové skupiny je 100 vyučovacích hodin. Aktivity budou následně financovány prostřednictvím jednotkového nákladu nadefinovaného jako skupina 5-15 účastníků, jehož maximální hodnota je stanovena na 185 340 Kč. Období, ve kterém lze realizovat aktivity způsobilé k financování, je 1. 7. – 31. 10. 2022. Celková alokace výzvy dosahuje k 17 milionům Kč, přičemž v případě vysokého zájmu bude navrženo její navýšení.

Žádosti o dotaci je možné podávat od 1. 9. 2022 do 11. 11. 2022 včetně.

 

Text uvedené výzvy, včetně příloh, naleznete ZDE.

 

_____________________________________________________

 

Avízo z června 2022

 

 
Praha, 23. června 2022 - MŠMT avizuje plánované vyhlášení výzvy k předkládání žádostí o poskytnutí dotace pro veřejné vysoké školy za účelem podpory výuky českého jazyka pro ukrajinské občany s takzvaným vízem strpění nebo kterým byla v České republice udělena dočasná ochrana, a to ukrajinské studenty, kteří plánují studovat nebo už studují na českých vysokých školách, a na ukrajinské pedagogické pracovníky, kteří se zapojí do českého vzdělávacího systému.
 

Finanční prostředky veřejným vysokým školám budou poskytnuty ex-post prostřednictvím MŠMT z Fondu bilaterálních vztahů Fondů EHP a Norska v návaznosti na schválení žádosti MŠMT vůči Ministerstvu financí.

 

Oprávněným žadatelem pro realizaci aktivit v rámci této výzvy mohou být pouze veřejné vysoké školy, v případě kurzů pro pedagogické pracovníky pouze ty veřejné vysoké školy, které uskutečňují akreditovaný studijní program v oblasti pedagogických věd zaměřený na přípravu učitelů.

 

Minimální počet hodin výuky pro obě cílové skupiny je 100 vyučovacích hodin. Aktivity budou následně financovány prostřednictvím jednotkového nákladu nadefinovaného jako skupina 5-15 účastníků, jehož maximální hodnota je stanovena na 185 400 Kč.

 

Období, ve kterém lze realizovat aktivity způsobilé k financování, je 1. 7. – 31. 10. 2022Celková alokace výzvy dosahuje k 17 milionům Kč, přičemž v případě vysokého zájmu bude navrženo její navýšení.

 

Draft uvedené výzvy naleznete ZDE. Oficiálně bude výzva, v návaznosti na schválení zmíněné grantové žádosti, zveřejněna v příštím týdnu. Draft výzvy je nezávazný a slouží k prvotnímu seznámení s cíli, principy a pravidly a také k tomu, aby žadatelé/příjemci byli s to započít přípravy na své straně co nejdříve.

 

Zdroj: www.msmt.cz

 

Kalendář

<<září 2022>>
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem