Projektový servis UP

  >  MĚSÍC IPR - VĚDA i LEGÁLNĚ

MĚSÍC IPR - VĚDA i LEGÁLNĚ

 

Měsíc IPR - VĚDA i LEGÁLNĚ

 

Jste akademický pracovník, který ve své výuce používá citace autorů nebo fotografie a videa někoho dalšího? Pracujete v týmu, ve kterém společně s dalšími vědecko-výzkumnými pracovníky – svými kolegy – vymýšlíte nové technologie či postupy? Za jakých podmínek mohou být použity výsledky Vaší práce nebo výsledky práce Vašich kolegů?

 

Hledáte-li odpověď na podobné otázky či situace, je právě Vám určena série seminářů zaměřená na problematiku ochrany duševního vlastnictví „VĚDA i LEGÁLNĚ“.

 

V rámci seminářů a doprovodných akcí, které jsou společnou iniciativou projektu PROMOTE a sítě Regionálních kontaktních organizací NINET, získají účastníci netradiční pohled na problematiku ochrany duševního vlastnictví v prostředí vědy a výzkumu. Semináře, během nichž budou probrány konkrétní modelové situace z praxe, proběhnou v devíti městech České republiky. Odborné semináře umožní akademickým a vědecko-výzkumným pracovníkům zorientovat se v problematice ochrany duševního vlastnictví a získat tak základní znalosti z této oblasti. Účastníci budou informování proč a jak chránit duševní vlastnictví autora a spoluautora tištěné, případně elektronické publikace, jaká jsou pravidla pro užívání audiovizuálních pomůcek a softwaru ve výuce, jakým způsobem chránit vznik nové znalosti či jak ošetřit partnerskou spolupráci v projektech financovaných z veřejných zdrojů.

 

Bližší informace o seminářích, doprovodných akcí v jednotlivých regionech a podmínkách účasti naleznete na webových stránkách www.mesicipr.cz.

 

Plakát k akcím naleznete zde.

Kalendář

<<květen 2019>>
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Zasílání aktualit emailem