Projektový servis UP

  >  Avíza výzev MPO

Avíza výzev MPO

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) zveřejnilo předběžnou podobu prvních výzev v 11 programech podpory OPPIK. Díky těmto informacím mají zájemci o dotaci možnost seznámit se s podmínkami využití evropské podpory ještě před oficiálním vyhlášením výzev, které je očekáváno na přelomu května a června.


Zveřejněné předběžné informace se týkají níže uvedených programů podpory. 

Program podpory Typ výzvy Plánovaná alokace výzvy
Aplikace kolová 2 mld. Kč
Inovace kontinuální 4 mld. Kč
Potenciál kontinuální 1,5 mld. Kč
Spolupráce kolová 500 mil. Kč
Partnerství znalostního transferu kolová 300 mil. Kč
Technologie kontinuální 250 mil. Kč
ICT a sdílené služby kolová 1,5 mld. Kč
Školicí střediska kolová 500 mil. Kč
Marketing kolová 300 mil. Kč
Úspory energie kontinuální 5 mld. Kč
Nemovitosti kontinuální 1,5 mld. Kč

V kontinuálních výzvách jsou žádosti přijímány a vyhodnocovány průběžně. Žádosti v kolových výzvách jsou přijímány během stanoveného období a následně všechny hodnoceny najednou.


 

Vláda schválila nový program podpory průmyslového výzkumu s názvem TRIO, který bude realizován v letech 2016–2021. Program, který počítá pro výzkumníky a vývojáře s celkovou podporou až 3,7 miliardy korun, předložilo Ministerstvo průmyslu a obchodu.


Program TRIO je reakcí na klesající objem podpory výzkumu a vývoje produktů uplatnitelných na trhu a přetrvávající nízké využívání výsledků výzkumu v praxi. Navazuje na úspěšný program MPO TIP.


„Program poskytne ve třech veřejných soutěžích celkovou podporu ve výši 3 700 mil. Kč s tím, že předpokládáme realizaci přibližně 300 projektů řešených povinně ve spolupráci podniků jako garantů aplikace výsledků v praxi a výzkumných organizací zabezpečujících výzkumné zázemí a vysokou inovativnost vyvíjených řešení,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek s tím, že program tak významně podpoří tzv. kolaborativní výzkum a je proto kladně přijímán jak podnikovou sférou, tak ze strany vysokých škol a Akademie věd ČR.

 

Podpořené projekty budou jednoznačně zaměřeny na zvýšení konkurenceschopnosti a realizaci výsledků výzkumu a vývoje v praxi, neboť výsledkem každého projektu bude prototyp, software, poloprovoz, ověřená technologie, užitný nebo průmyslový vzor či patent.

Program TRIO je komplementární k Operačnímu programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, od kterého ho odlišuje výhradně podpora projektů kolaborativního výzkumu, otevřenost pro uchazeče z celé ČR (včetně Prahy), možnost až 100% podpory pro výzkumné organizace či zaměření na klíčové technologie.

Kalendář

<<duben 2019>>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Nejbližší akce

Zasílání aktualit emailem